[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Парадокси фінансів у час війни: дефіцит бюджету є, а дефолту не буде

Парадокси фінансів у час війни: дефіцит бюджету є, а дефолту не буде
Війна принесла економічну кризу небаченої глибини. Доходи підприємств і сімей за місяці війни впали від 30 до 50 відсотків. Реальні доходи державного бюджету, який став основним джерелом фінансування нашої оборони, вдвічі менші за його видатки. Тобто дефіцит бюджету складає 100% від його доходів.
 
Надії на отримання комерційних зовнішніх позичок, необхідних для покриття такого гіпердефіциту, вкрай ілюзорні через провал кредитних рейтингів наших єврооблігацій ( вони продаються на вторинному ринку за 50 і менше відсотків від номінальної вартості). То ж нові облігації можуть бути розмішені тільки під шалені проценти або зовсім не матимуть попиту.
 
Розуміючи це, США та інші країни антипутінської коаліції надають Україні і матеріальну, і фінансову допомогу: зброя і військова техніка оплачується у борг під мізерні відсотки (0,5 – 1 %) з строком повернення від 10 до 30 років або – безоплатно у формі грантів.
 
Окрім того, дефіцит українського бюджету в частині цивільних потреб покривається прямими позичками країн Євросоюзу та Америки, а також міжнародними фінансовими інститутами. Тому фінансової кризи, катастрофи, дефолту не може бути і не буде.
 
Більше того, американський Президент запропонував нам списати усі міжнародні борги ( а це означає, що наші зовнішні фінансові зобов’язання Сполучені Штати беруть на свій рахунок! Американці бачать, що багатомільярдний вантаж воєнних витрат буде Україні не під силу).
 
Ця величезна допомога, я впевнений, відкриває нам шлях до успішного майбутнього. Зокрема, наповнення бюджету іноземними кредитами дозволяє відмінити здіймання частини податків й імпортних мит на групи товарів (на жаль, влада немає спроможності знизити ставки ПДВ – головного важеля перекачування прибутків у кишені олігархів). Тобто зараз найсприятливіші умови для податкової реформи, в тому числі вичищення з податкової системи усієї азаровщини.
 
Країни, що проводили аналогічні реформи, зверталися за іноземними позичками. А нам треба скористатися цим моментом. І внести реформаційні зміни не на період воєнного часу, як вважають депутати монобільшості, а назавжди.
 
Проте, як стало відомо, наше міністерство фінансів відмовляється від списання зовнішніх боргів. До того ж воно має наміри виконувати плани з емісії нових облігацій, якими б високими не були позичкові відсотки (чиновникам байдуже, бо не вони будуть платити). Отже нашому уряду податкові зміни , в тому числі зниження податкового навантаження на економіку не потрібні.
 
Усе можна виправдати і пояснити, окрім дій, які у воєнний час не направлені на користь державі.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Демократична орда - це нісенітниця. Вільна Україна не може існувати поруч з імперським монстром
Динаміка оборонних потенціалів України та рф: є що порівняти
Олігархи, війна і націоналізація
Бюджет, що може принести економічний смерч Україні