Новий метод лікування раку «вбиває» пухлину зсередини – дослідження

Новий метод лікування раку «вбиває» пухлину зсередини – дослідження

Дослідники довели ефективність нового підходу в лікуванні раку шийки матки. Він забезпечує кращий контроль над пухлиною та викликає менше побічних ефектів. Новий спосіб застосування променевої терапії значно покращує виживаність пацієнток з раком шийки матки.

Результати використання персоналізованого підходу підтверджуються даними міжнародного дослідження EMBRACE I, пише MedicalXpress.

У всьому світі рак шийки матки займає четверте місце по смертності серед всіх видів раку у жінок. Стандартне лікування складається з хірургічного втручання на ранній стадії. На місцево -розповсюдженій стадії, коли пухлина перевищила певний розмір або проросла в орган, але до появи будь-яких метастазів, використовується комбінація дистанційної променевої терапії та хіміотерапії, яка зменшує розмір новоутворення.

Для боротьби із залишковою пухлиною вчені з Віденського медуніверситету використовували брахітерапію. Це метод променевої терапії, в якому джерело випромінювання тимчасово вводиться в матку. Через спеціальний аплікатор його можна розмістити в потрібному положенні. Процес цілеспрямованого опромінення управляється дистанційно. Для високоточною візуалізації пухлини використовували МРТ. Такий підхід дозволяє збільшити дозу для новоутворення і знизити ризик для оточуючих тканин.

У 92% випадків, пролікованих з використанням нового методу, первинна пухлина в області шийки матки не виявлялася навіть через п'ять років після лікування. Такий метод корисний пацієнткам з запущеними пухлинами (стадія IIIB). На цій стадії злоякісного процесу спостерігалося поліпшення більше ніж на 15% в порівнянні з попереднім дослідженням (RetroEMBRACE, показники якого склали всього 75%).

Раніше Український Дощ писав, що наразі є 2 вакцини проти коронавірусу - американська і німецька. Американська вакцина проти COVID-19 від компанії Moderna (передбачувана ефективність 95%) не вимагає таких складних умов зберігання, як вакцина від Pfizer і BioNTech (її ефективність оцінили в 90%).

Також відомо, що у США розробили вакцину від раку та починають її випробування на людях, а ізраїльські вчені за допомогою "елегантної хіміотерапії" змогли знищити ракові клітини у мишей, не викликавши жодних побічних ефектів.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...