Новий метод лікування раку «вбиває» пухлину зсередини – дослідження

Дослідники довели ефективність нового підходу в лікуванні раку шийки матки. Він забезпечує кращий контроль над пухлиною та викликає менше побічних ефектів. Новий спосіб застосування променевої терапії значно покращує виживаність пацієнток з раком шийки матки.
Результати використання персоналізованого підходу підтверджуються даними міжнародного дослідження EMBRACE I, пише MedicalXpress.
У всьому світі рак шийки матки займає четверте місце по смертності серед всіх видів раку у жінок. Стандартне лікування складається з хірургічного втручання на ранній стадії. На місцево -розповсюдженій стадії, коли пухлина перевищила певний розмір або проросла в орган, але до появи будь-яких метастазів, використовується комбінація дистанційної променевої терапії та хіміотерапії, яка зменшує розмір новоутворення.
Для боротьби із залишковою пухлиною вчені з Віденського медуніверситету використовували брахітерапію. Це метод променевої терапії, в якому джерело випромінювання тимчасово вводиться в матку. Через спеціальний аплікатор його можна розмістити в потрібному положенні. Процес цілеспрямованого опромінення управляється дистанційно. Для високоточною візуалізації пухлини використовували МРТ. Такий підхід дозволяє збільшити дозу для новоутворення і знизити ризик для оточуючих тканин.
У 92% випадків, пролікованих з використанням нового методу, первинна пухлина в області шийки матки не виявлялася навіть через п'ять років після лікування. Такий метод корисний пацієнткам з запущеними пухлинами (стадія IIIB). На цій стадії злоякісного процесу спостерігалося поліпшення більше ніж на 15% в порівнянні з попереднім дослідженням (RetroEMBRACE, показники якого склали всього 75%).
Раніше Український Дощ писав, що наразі є 2 вакцини проти коронавірусу - американська і німецька. Американська вакцина проти COVID-19 від компанії Moderna (передбачувана ефективність 95%) не вимагає таких складних умов зберігання, як вакцина від Pfizer і BioNTech (її ефективність оцінили в 90%).
Також відомо, що у США розробили вакцину від раку та починають її випробування на людях, а ізраїльські вчені за допомогою "елегантної хіміотерапії" змогли знищити ракові клітини у мишей, не викликавши жодних побічних ефектів.