У США розробили вакцину від раку та починають її випробування на людях

У США експериментальна вакцина проти раку перейшла до першої фази випробувань препарату на людях. Про це повідомляє New Atlas.
Попередні випробування вакцини на тваринах показали обнадійливу ефективність і безпеку. Нова вакцина, в поєднанні з іншим імунотерапевтичним препаратом, продемонструвала 90% ефективності на тварин.
Вакцина була розроблена на основі інгібіторів контрольних точок імунної відповіді. Такий метод лікування спрямований на блокування механізмів, які дозволяють раковим клітинам уникати атак з боку імунних клітин.
Один з таких механізмів, який використовують ракові клітини, включає в себе PD-1 - білок контрольної точки імунітету, експресований на поверхні імунних клітин, які вбивають рак. PD-1 зв'язується з PD-L1, іншим білком контрольної точки, який міститься як на здорових, так і на деяких ракових клітинах. Цей процес, по суті, говорить імунним клітинам, що немає відповідних цілей і вони можуть рухатися далі.
Інгібітори PD-1 - це відносно новий клас ліків, які дозволяють імунним клітинам більш ефективно виявляти і вбивати ракові клітини. Кілька моноклональних антитіл (антитіла, розроблені в лабораторії - ред.) проти PD-1 були схвалені для лікування різних видів раку в останні роки. Але нова терапія, під назвою PD1-Vaxx, призначена для запуску більш масштабної відповіді антитіл, і як сподіваються учені, більш ефективного.
Дослідження було проведене ученими з Університету штату Огайо. Автор роботи Правіну Каумі каже, що є два важливих етапи в роботі нової вакцини.
"По-перше, PD1-Vaxx активує функції В- і Т-клітин, сприяючи очищенню пухлини. По-друге, лікування спрямоване на блокування сигнальних шляхів, які мають вирішальне значення для зростання і розвитку пухлини. А за допомогою іммуннотерапевтіичного препарату ми зверхзаряджаємо та направляємо імунну систему на знищення ракових клітин", - говорить Каумі.
Дослідники повідомляють, що такий комбінований підхід був протестований на тваринній моделі раку товстої кишки. Терапія виявилася ефективною для 9 з 10 тварин. Попередні клінічні випробування також підтвердили безпеку вакцини.
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вже надало PD1-Vaxx дозвіл на перехід до Фази I випробувань на людях в США. Також вчені отримали аналогічний дозвіл на випробування в Австралії. Майбутні випробування будуть зосереджені на пацієнтах з недрібноклітинним раком легенів.
"Ми раді почати тестування цієї вакцини в США, щоб дати нову надію пацієнтам з раком легенів та іншими видами раку", - підсумував учений.
Раніше Український Дощ писав, що у США стартувала фінальна стадія найбільш масштабних у світі випробувань вакцини проти COVID-19, повідомило агентство Associated Press. У тестуванні препарату беруть участь 30 тис добровольців.