«Медсестри їдуть групами», - Тодуров передрік смерть української медицини

«Медсестри їдуть групами», - Тодуров передрік смерть української медицини

Український фахівець, кардіохірург, який першим в Україні провів операцію по імплантації механічного серця, передрік смерть держмедицині. За його словами, медсестри, як тільки починають навчання в медучилищі, вже знають, в яку клініку Польщі поїдуть працювати.

Український лікар, директор київського інституту серця Борис Тодуров передрік сумне майбутнє для державної медицини. За його словами, через кілька років в країні залишаться лише приватні клініки. У трьох академій післядипломної освіти, які готують вузькоспеціалізованих лікарів, забрали 40% бюджету.

"Ситуація ускладнюється ще й тим, що грошей на розвиток медицини і медперсоналу просто не дають. "Наукові інститути практично сьогодні наукою не займаються, кафедри навчання сьогодні навчанням практично не займаються, тому що люди йдуть з роботи", - пояснив він.

Тодуров додав, що самі студенти вже на перших порах визначаються, що будуть їхати працювати за кордон. Медсестри, за його словами, емігрують навіть групами.

"Коли сестра приходить сьогодні в медучилище, вона з першого курсу починає вчити польську мову, вона вже знає, в якій клініці Польщі вона буде працювати. Цілими групами, ось закінчують дівчата і їдуть до Польщі, Угорщини, куди завгодно, аби тільки не залишатися тут на зарплати в три тисячі гривень ", - зазначив кардіохірург в ефірі 112 Україна.

Раніше Український Дощ писав, що через пандемію коронавірусу Польща спрощує працевлаштування українським лікарям. Через пандемію персонал у польських лікарнях зараз масово залишає роботу. Багато лікарів за вищими зарплатами вже давно виїжджають до Німеччини, Швеції, Британії та Франції. До слова, майже половина медсестер у сусідній країні — пенсійного віку. Дефіцит персоналу вимірюють десятками тисяч. 

Саме тому Польща вирішила спростити влаштування на роботу для медпрацівників із поза ЄС. Там готові не вимагати з лікарів-іноземців підтвердження диплома, достатньо буде лише завірити його в польського консула. Серед вимог — трирічний досвід роботи і знання польської. Слід зауважити, що це законодавча ініціатива і вона може відкрити українським лікарям широку дорогу до польських клінік.

В українському МОЗ проблему для всієї сфери охорони здоров’я, визнають.

"Це велика загроза. У зв’язку з епідемією ми реально маємо дефіцит медиків", — каже заступниця міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак.

Стримувати лікарів від переїзду на роботу за кордон планують підвищенням зарплати.

"У 2021 році в програму медичних гарантій ми закладаємо в тариф кошти, щоб заробітна плата була на рівні 20 тисяч гривень. Але все залежить від того, який бюджет буде прийнятий Радою. У поляків заробтна плата десять тимсяч злотих— це 70 тисяч грн. Ви розумієте, наскільки ми не конкурентні", — додала вона. 

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вже неодноразово звернувся до парламентарів щодо проєкту Закону про Державний бюджет України на 2021 рік. Він закликав нардепів забезпечити підвищення заробітних плат для медиків.

Разом зтим, ситуація не міняється і вчора до протесту ФОПів на Майдані долучились медпрацівники з вимогою збільшити видатки на зарплати в бюджеті на 2021 рік.

Цю поблему освітлює на своїй сторінці в facebook Олексій Давиденко, працівник у сфері медичного обладнання.

"Вчора говорив зі знайомим анестезіологом.
Рекрутери по всій країні засипають лікарів-анестезіологів вакансіями роботи в Польщі з миттєвою адаптації і зарплатою від 80 до 300 тисяч гривень.
Аналогічна вакансія в приватних клініках України оцінюється зараз в 3-5 тисяч гривень за зміну.
Саме ця спеціалізація виявилася на першій лінії боротьби з коронавірусів.
Товариш каже.
Раніше, лікарі часто відмовлялися від привабливих пропозицій і чекали, що ситуація з кадрами та оплатою праці стане краще. Але тепер, після провалу всіх обіцянок за умовами роботи і зарплати - аргументів залишатися більше немає" - пише експерт.

Очільник МОЗ Степанов також зауважив в своєму Фейсбук, що вже зовсім скоро може трапитися ситуація, коли лікувати українців буде нікому, оскільки зарплати медиків відповідають рівню виплат з безробіття.

Теги
Схожi
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Медицина
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...