До протесту ФОПів долучились медпрацівники

На Майдані, окрім мітингу представників малого бізнесу, також проходить мітинг медичних працівників. Медики влаштували мітинг з вимогою збільшити видатки на зарплати в бюджеті на 2021 рік.
Про це повідомляє телеграм-канал Klymenko Time.
"Медики нарікають на маленьку зарплату і хочуть, щоб депутати пожили на такі гроші. Вимагають почути главу МОЗ Степанова, який неодноразово говорив про необхідність підвищити заробітну плату медикам", - йдеться в повідомленні.
Медики незадоволені затримками зарплати і відсутністю обіцяних владою підвищень виплат в умовах пандемії коронавірусу. Мітингарі вимагають збільшити фінансування медицини у бюджеті-2021.


Організатором є рух "Будь як Ніна", що об'єднує переважно медичних сестер України. В акції беруть участь кількадесят медиків.
"Згідно з Законом про державні фінансові гарантії, на програму медичних гарантій має виділятися не менше 5% ВВП і це є захищеною статтею видатків (досі ця цифра ледь переступала за 3%). Також, згідно з чинним законодавством, тарифи на медичні послуги мають формуватися таким чином, щоб в них була передбачена можливість оплати праці лікаря у розмірі 250 % від середньої зарплати в Україні на липень минулого року. А це означає, що мінімальна зарплата лікаря мала б становити уже в цьому році це менше 23-25 тисяч гривень. Натомість вона є втричі нижчою, а зарплата середнього медперсоналу коливається у межах 4 000-5 000 гривень", - повідомили організатори.


Раніше Український Дощ писав, що міністр охорони здоров'я України Максим Степанов закликав нардепів забезпечити підвищення заробітних плат для медиків.