[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Хто платить долари у конвертах за "вільний" ринок землі? (2 частина)

Хто платить долари у конвертах за

Проект Закону про ринок землі веде Україну до повного перетворення її в бананову республіку.

Сьогоднішні латифундисти - особи, що експлуатують величезні площі наших сільськогосподарських земель і чий бізнес фінансується іноземними зернотрейдерами-кредиторами - мають тимчасові права на оренду відповідних угідь. Нагадаю, що вони використовують бізнес-модель, за якої їм надходить не тільки земельна рента, яка по праву має належати селянам-землевласникам (їх більше 7 млн.чол.). Вони також отримують надприбутки при продажі продукції за кордон, оскільки світові ціни кратно вищі витрат виробництва в Україні, і від повернення ПДВ (20% митної ціни), що виплачується з українського бюджету.

Відомо також, що до 50% реального прибутку від цих операцій отримують іноземні зернотрейдери-партнери латифундистів, які є справжніми власниками виробленого в Україні збіжжя, рапсу, олії тощо.

Таку "модель" у світі й називають банановою республікою, коли селяни, навіть володіючи угіддями, залишаються у збитках і обездоленими.
Зате ми бачимо, якими шаленими темпами ростуть бариші аграрних олігархів (Веревського, Косюка, Бахматюка та інших), які займають вже половину місць у списках найбагатших людей за версією Forbes в Україні. До того ж оприлюднена інформація, що латифундисти лише у цьому році не повернули в Україну і залишили на офшорних рахунках формальної експортної виручки на суму більше 1,6 млрд.дол.
Ось, де сьогодні формуються основні олігархічні надприбутки! (Можливо вони посідають друге місце після збагачення на базі урядової корупції).
Звичайно, нова влада не могла не побачити цієї сфери зростаючих як на дріжжях грошових потоків. І вона не пройшла повз неї: сьогодні вона організовує законодавче забезпечення існування бананової республіки в інтересах своїх олігархів-латифундистів та їх іноземних партнерів.

Влада не хоче чути ні голосу спеціалістів, ні справжніх господарників-фермерів, ні громадськості. Вона має намір легалізувати, передати у повну власність латифундистам українські чорноземи. Саме тому у законопроекті про ринок землі містяться норми, які дозволяють мати одноосібно володіння, площею до 210 тис. гектарів - сьогоднішні площі угідь аграрних олігархів знаходяться у межах від 100 до 600 тис. гектарів.

Окрім того, відомо, що орендарі мають першочергове право купівлі об'єкта оренди. Тому "вільний продаж" насправді означає повну скупку латифундистами усіх земельних ділянок. А оскільки Зе-влада не спромоглася надати селянам можливостей господарювати на своїй землі - об'єднатися у кооперативи та започаткувати сімейні ферми, присадибні господарства, створити торгівельні, технічні, транспортні, фінансові та інші передумови бізнесу - вони не матимуть альтернатив: треба буде або здавати землю в оренду, або продавати.
Президент Зеленський запевняв нас з екрана телевізора, що досі селяни є фіктивними власниками своїх наділів і лише дозвіл на вільний продаж землі надасть селянам реальні права власності. На жаль, Президент помиляється: не маючи прав і можливостей користуватися земельними ділянками - обробляти землю, вирощувати рослинницьку і тваринницьку продукцію, продавати її і розпоряджатися отриманими грошима тощо - селяни не стають реальними власниками. Очевидно В.Зеленський не знає, що в усіх країнах, де відбувалася передача невеликих ділянок селянам - від Олександра II у царській Росії до Ден Сяо Піна у Китаї - разом з правом володіння (або оренди, як у Піднебесній) - їм були також надані безпроцентні кредити.
Можно сказати, що в Україні створений специфічний, штучний, псевдобуржуазний аграрний лад, де власники землі не можуть її обробляти. Зусиллями Л.Кучми та його послідовників селян загнали у глухий кут, а тепер В.Зеленський доведе започатковану справу до "логічного" завершення: основна частина селян вже виштовхнена з життя, знаходяться у безземельному гетто, а тепер прийшов час легалізувати права на землю аграрного олігархату, який майже безкоштовно привласнить чужі чорноземи. Чому майже безкоштовно? - Бо вони будуть одинокими покупцями земельних ділянок при масовій їх пропозиції для продажу; олігархи самі встановлюватимуть "ринкові" ціни купівлі-продажу, самі визначатимуть умови оплати, як наприклад, вборг, беспроцентно, негрошовими засобами і т.і. Фактично В.Зеленський легалізує земельних баронів з селянами-наймитами на їх полях.
Треба також усвідомити, що за українськими латифундистами стоять їх партнери-кредитори з інших держав, а тому у новоявлених баронів не буде проблем з фінансовим забезпеченням зкупки чужих угідь. Очевидно, іноземці стануть прихованими співвласниками і власниками наших земель. Вони цього прагнутимуть і з причини майбутнього зростання вартості плодотворних угідь у світі, і з причини бажання іноземців локалізувати в Україні нові поселення іммігрантів чи побудувати комерційні та некомерційні об'єкти інших держав з метою посилення свого політичного впливу в нашій країні (в першу чергу країни-агресора, про це говорилося у першій частині статті). А це шлях до втрати нашої території та державного суверенітету.

Думаю, що саме такий розворот системи землеволодіння зацікавив ініціаторів турбо-законодавства. Виглядає, що він займає особливе, центральне місце у діяльності нової влади. Проте маю сказати, що такого роду земельна "реформа" не сприяє росту національного виробництва, не спричиняє зростання продуктивності аграрного виробництва, не приносить доходів українським громадянам, не підтримує і не розвиває селянський устрій життя і не захищає від забруднення навколишнє середовище (мало хто знає, що сільське господарство є одним із найбільш брудних видів діяльності людини). Не дає ця "реформа" ніяких додаткових доходів до державного і місцевих бюджетів.
А якими ж будуть результати її запровадження? - Вона приведе до домінування аграрних монополій, росту цін на продовольство в містах, звузить багатоманіття українського сільського господарства, зокрема, вдарить по усіх галузях тваринництва, овочівництва і садівництва, спустошить села, ферми, окремі хутора і садиби, забруднить і знизить якість угідь, захаращить наші ріки та інші водойми.

Збагатить ця "реформа" лише нових феодалів-олігархів і у нашій корумпованій державі не залишить поза увагою кишені чиновників вищого рангу.
А за що платять долари в конвертах? - За співучасть в деребані землі, политої кров'ю й потом довірливого українського народу.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Україні потрібна влада державників із зашитими кишенями
Перші ластівки відбудови економіки: плани німецького концерну RHEINMETALL надихають
Місія України – стати фортецею перед носом у ординської навали
Демократична орда - це нісенітниця. Вільна Україна не може існувати поруч з імперським монстром