Дослідження: новий штам коронавірусу призведе до зростання смертності

Дослідження: новий штам коронавірусу призведе до зростання смертності

Новий штам коронавірусу, виявлений у Великобританії, більш заразний, ніж його попередники, що може привести до більшої кількості госпіталізацій, і, як наслідок, більшій кількості смертей. До такого висновку прийшли автори дослідження Центру математичного моделювання інфекційних захворювань Лондонської школи гігієни і тропічної медицини.

Про це пише Forbes.

Новий штам передається на 56% швидше за інші варіанти цього вірусу і, ймовірно, призведе до зростання кількості заражених і померлих у 2021 році, випливає з дослідження Центру.

Це попередні дані, які ще не опубліковані в медичних журналах. Експерти використали математичну модель, щоб порівняти дві варіації вірусу за рядом параметрів, серед яких кількість госпіталізацій, зайнятість ліжок у лікарнях або реанімаціях і кількість смертей.

Дослідження не показало ознак того, що новий штам призводить до більш легкого або важкого перебігу хвороби, а значить, сам по собі штам для здоров'я безпечніший за інші варіанти коронавірусу. Але за рахунок більшої заразності він швидше поширюється і може охопити більшу кількість людей. В цьому і криється загроза: збільшиться кількість заражених, а значить, зросте і кількість госпіталізацій і смертей.

Автори дослідження прийшли до висновку, що національний карантин Великобританії навряд чи зменшить число інфікувань, якщо школи і університети у своїй продовжать працювати. Стримати поширення нового штаму може прискорене розгортання програми масової вакцинації. Зараз щеплення роблять близько 200 тисяч британців на тиждень. На думку вчених, число щеплень потрібен збільшити до двох мільйонів в тиждень.

Експерти спрогнозували, що в 2021 році цифри госпіталізованих і померлих досягнуть навіть вищого рівня, ніж в 2020-му.

На думку вчених, поточних обмежень в Великобританії недостатньо, щоб стримати поширення нового варіанту коронавірусу. Знизити коефіцієнт заражуваності не вийде без закриття шкіл і університетів, пишуть автори дослідження. А нові кластери захворювання будуть спалахувати після пом'якшення обмежень, тому варто «серйозно збільшити» виробництво вакцини, додали вони.

Новий варіант коронавірусу з 23 мутаціями виявили в Великобританії 8 грудня. Свідчень того, що проти нового штаму вакцини менш ефективні, поки що не виявлено.

Кількість  і природа мутацій коронавірусу виявилися безпрецедентними, пише The Wall Street Journal з посиланням на коментарі вчених. Одна з мутацій коронавірусу змінила білок «шипа», за допомогою якого вірус проникає в клітини, спростивши зараження. Але поки що точна причина більш швидкого поширення вірусу неясна: це може бути і його швидше розмноження, через що в середовище потрапляє більша кількість вірусів, і коротший період між зараженням і поширенням вірусу, зазначають експерти.

Через новий штам багато країн призупинили або обмежили авіасполучення з Великобританією.

Раніше Український Дощ повідомляв, що в Британії виявили ще один штам коронавірусу, заразніший за попередні – його було завезено з ПАР.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...