Ще небезпечніший новий штам Covid крокує Європою

Ще небезпечніший новий штам Covid крокує Європою

Поява нового штаму коронавірусу насторожила ВООЗ, головний осередок його поширення - Британія, але також випадки зараження ним виявлені в Данії, Нідерландах, Австралії та Італії.

Не встиг світ порадіти розробці вакцини від коронавірусу і початку її застосування, як з'явилися нові проблеми. У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, причому навіть більш заразний, ніж Covid-19.

Поява і швидке поширення нового штаму коронавірусу в Британії змусили владу змінювати плани на Різдво і Новий рік та вводити новий, четвертий ступінь локдауну.

А Європа тим часом закриває кордони для британців.

Британія давно знала

Новий штам коронавірусу був виявлений на південному сході Англії ще у вересні. Спочатку фахівці не надали цьому значення, так як віруси часто мутують. Однак до кінця листопада були зафіксовані вогнища нового типу коронавірусу у графстві Кент, а захворюваність не знижувалася, незважаючи на прийняті обмежувальні заходи. В результаті, уряд був проінформований 11 грудня про зміну епідеміологічної ситуації.

В основному, новий штам вірусу зафіксований в Лондоні і на сході Англії, проте в невеликих кількостях він також був виявлений у кожному регіоні Англії, в Уельсі і в Шотландії.

За даними вчених, новий штам більш заразний, тобто поширюється швидше, але ніщо не свідчить про те, що саме захворювання протікає важче, або що ймовірність летального результату вища. До того ж, очікується, що вже розроблені вакцини від коронавірусу будуть ефективні і проти цього нового різновиду.

На Південному Сході Англії, в тому числі в Лондоні, у зв'язку з виявленням нового штаму коронавірусу, з 20 грудня введено підвищений, четвертий рівень обмежень, який поки діятиме протягом двох тижнів. Місцевим жителям заборонено залишати свої будинки без крайньої необхідності, а також збиратися декількома сім'ями на Різдво. У районах, де оголошений четвертий рівень небезпеки, працюватимуть тільки аптеки і магазини першої необхідності. Такі ж обмеження вводяться з 20 грудня в Уельсі, а з 26 грудня - в Шотландії. Після оголошення про нові обмеження жителі Лондона стали масово покидати місто.

Експерти і британська влада переконані, що вакцина все одно буде ефективною, а штам не створює великий ризик ускладнень і смертей, уряд вирішив вдатися до рішучих заходів.

Що в інших країнах

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 20 грудня, що варіант коронавірусу, аналогічний до британського, виявлений також у Нідерландах, Данії та Австралії. Раніше повідомлялося про схожу мутацію вірусу, виявлену в ПАР.

У понеділок, 21 грудня, вже і в Римі підтвердили випадок захворювання на новий мутований коронавірус. Хворий недавно повернувся з Великої Британії і перебував на ізоляції разом з членами сім'ї.

Ще раз - підстав вважати, що новий варіант вірусу може бути менш чутливий до імунітету, який формують наявні зараз вакцини, поки немає.

А Велика Британія якраз першою із західних країн почала масову вакцинацію від коронавірусу препаратом, розробленим компаніями Pfizer і BioNTech.

Реакція в Європі

До ранку 21 грудня польоти з Великої Британії на різний термін призупинили більше 20 країн: це Австрія, Аргентина, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Ізраїль, Іран, Ірландія, Канада, Колумбія, Кувейт, Латвія, Литва, Марокко, Нідерланди, Румунія, Туреччина, Хорватія, Фінляндія, Франція, Чилі, Чехія, Швейцарія, Естонія.

У той же час, Саудівська Аравія припинила всі міжнародні рейси на один тиждень.

Представники урядів країн Євросоюзу в понеділок проведуть екстрене засідання через новий штам коронавірусу.

Також у понеділок очікується, що Європейське агентство з лікарських засобів затвердить вакцину проти коронавірусу Pfizer-BioNTech, яку вже використовують у Великій Британії і США.

Нагадаємо, цієї осені Британія підвищила штрафи за порушення самоізоляції. Покарання за порушення самоізоляції може скласти до 10 тис. фунтів.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...