[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Зрада відміняється: післямова до візиту Зеленського у США (відео)

Зрада відміняється: післямова до візиту Зеленського у США (відео)

Вересень 2021-го приніс нам холодні ночі, завантажені донеможна дороги, нові хвилювання і старі лякалки, комплекси і страхи. Попри сумні очікування зрадофілів капітуляції так і не сталося, а Україна фактично врятувала репутацію 46-го президента США Джозефа Байдена. Тож Україні - бути! Україна - є! І Україна понад усе!

Після ейфорії недавніх свят перенос дати візиту трохи охолодив заряджені позитивом голови можновладців. Банкова вирушила до Америки завчасно, щоб уникнути ще одного небажаного переносу. Літаку гаранта навіть прийшлося сісти в Ісландії, за офіційною версієї для дозаправки, а за інсайдом - в очікуванні дозволу на вліт до повітряного простору США на день раніше запропонованого строку. І такий дозвіл було надано і таким чином Зеленський уник небажаного вже третього переносу саміту у Вашингтоні.

Як не дивно, цілком формальний здавалося б візит українського президента до США приніс несподівані і цілком позитивні результати. Було підписано ні мало ні багато аж 20 двосторонніх стратегічних угод. Зокрема Рамкову угоду в оборонній сфері, яка значно розширює  молжливості української армії в контексті отримання новітніх зразків американської летальної зброї. Заплановано також розвиток взаємодії з Пентагоном ще у 11 напрямках військової діяльності. Домовлено про посилення обміну даними між розвідувальними спільнотами. Саміт приніс термінові гроші, що були вкрай необхідними для усіх сфер життя країни. Формально вони надходять за чотирма програмами:

$ 463 млн на демократію, права людини та інші важливі реформи. 

$60 млн на закупівлю американської військової техніки для української армії; 

$ 45 млн - на гуманітару допомогу неокупованим територіям Донецької і Луганської областей; 

І майже $13 млн на боротьбу з коронавірусом.

США вже найближчим часом мають долучитися до процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Це те чого так боялися в Кремлі. Україна також попросила про підтримку у звільненні полонених і ця підтримка Білим домом вже надається. Домовилися із NASA про співпрацю у космічній галузі. Це означає, що КБ Південне і Південмаш будуть незабаром просто перезавантажені новими замовленнями. Фактично відновлено роботу Комісії стратегічного партнерства між США та Україною. Підписано також угоду між «Укроборонпромом» і гігантом Lockheed Martin, а також іншими двома технологічними компаніями на $2,5 млрд. І ще деякі таємні угоди, озвучувати які поки що не можна та й просто немає сенсу.

Загалом візит був вдалий, результативний і дуже перспективний. 

Але що це за гроші на демократизацію? 

Зазначається, що 463 млн мають бути витрачені на програми, орієнтовані на забезпечення прав людини, зокрема на відновлення справедливості через реалізацію судової реформи, тобто на чистку корумпованих судів, на подальшу децентралізацію, ну і на подальшу приватизацію державної власності. 

Питання реалізації цих благих намірів залишається під великим сумнівом, але тенденція безумовно правильна і потрібна. Байден наполягав на «негайному обранні спеціалізованого антикорупційного прокурора і прийняття законодавства для захисту повноважень директора НАБУ, а також на реформі контори на Володимирській - Служби безпеки України та інших важливих державоутворюючих і захисних структур.

А що ж не вдалося?

А не вдалося отримати гарантії енергетичної безпеки України через нові санкції США щодо Північного Потоку - 2. Так, дійсно, «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse Electric підписали меморандум щодо будівництва п’яти енергоблоків на наших атомних електростанціях на загальну суму до $30 млрд. Але це зовсім інша тема. Адже ПП-2 реально може перетворити нашу ГТС на цілковиту купу металобрухту. А щодо цього у Вашингтоні не було підписано нічого суттєвого, лише бла-бла-бла. 

Тому у понеділок, вже по приїзду, Зеленський зустрівся з делегацією Конгресу США і попросив про збереження санкцій щодо «Північного потіку цвай». І здається, це прохання буде задоволено. Адже перед черговими перегонами у наступному 2022 році усі американські нардепи будуть вдавати патріотизм і принциповість, бо це реально конвертується у голоси на виборах. Все як завжди. Обіцянка цяцянка - дурному радість.

Але що там зі зрадою? Зеленський у більшості своїй виконав так звані вимоги до нації, озвучені Свободою і її лідером Олегом Тягнибоком напередодні візиту. 

Банкова відмовилася від реалізації мінської капітуляції в будь-якій формі, від особливого статусу Донбасу, від проведення виборів на окупованій території до деокупації, від «формули Штайнмаєра» і «мінських угод», підписаних у 2015 році попереднім гарантом і проговорила пряму військову допомогу Україні і статус союзника США поза НАТО. 

Так що зрада черговий раз відміняється, а перемогу будемо святкували лише, коли буде парад українських і союзницьких військ на звільненому від окупантів і їхніх шакалів Донецьку.

Тож, живімо, працюймо, сплачуймо податки, вдосконалюймо українську і вивчаймо стрілецьку справу. Адже у справжніх бандерівців рушниця заряджена і вдень і вночі.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Між де-юре і де-факто: півроку Євросоюз плаче за російським газом як наркоман за дозою
Мова має значення і завжди на часі: пара слів про мовне питання під час війни
Чому з усіх світових культур захисники Пушкіна вибрали саме культуру ворога, агресора, ґвалтівника і мародера?
Якщо ви українець, починайте закликати вашу громаду до переходу з УПЦ МП до ПЦУ