Землетрус в Індонезії: десятки загиблих, сотні постраждалих, тисячі біженців

Внаслідок землетрусу на острові Ява в Індонезії загинули щонайменше 62 особи, сотні постраждали. Національне агентство з ліквідації наслідків стихійних лих (BNPB) повідомило, що оцінка кількості жертв, що звучала раніше, - 162 особи - поки не підтверджена. Цю цифру називав зокрема регіональний губернатор Рідуан Каміл, повідомляє AFP.
За даними Геологічної служби США, магнітуда землетрусу становила 5,6. Його епіцентр був розташований у місті Чіанджур у західній частині острова, на глибині 10 км.
Багато людей госпіталізовано, багатьом доводиться надавати допомогу прямо на вулиці. Рятувальники продовжують пошуки, сподіваючись знайти під завалами живих людей.
Район, де стався землетрус, густонаселений і схильний до зсувів, багато будинків тут були недбало побудовані - вони перетворилися на купи сміття.
Губернатор Західної Яви Рідуан Каміл також заявив, що понад 326 людей отримали травми та каліцтва. Він сказав, що кількість поранених і загиблих, ймовірно, зростатиме, тому що в районі стихійного лиха, у віддалених його частинах все ще багато людей.
Губернатор також повідомив, що понад 13 тис осіб були змушені залишити свої будинки і понад 2 тис будинків зазнали пошкоджень.
Глава адміністрації міста Чіанджур Херман Сухерман повідомив, що травми - це здебільшого переломи кісток, отримані внаслідок обвалення будівель. Як процитувало його новинне агентство AFP, протягом доби до лікарні продовжували прибувати карети "швидкої допомоги" із сільської місцевості, а багато родин у селах все ще не були евакуйовані. Багатьом з постраждалих довелося надавати допомогу на паркуванні лікарні, після того, як вона внаслідок землетрусу на кілька годин залишилася без електрики.
Поштовхи також відчувалися в столиці країни Джакарті, за сто кілометрів від епіцентру. Тут було евакуйовано людей з багатоповерхових будівель.
Землетрус почався о 13:21 за східно-індонезійським часом (08:21 за київським часом) у понеділок.
Співробітники офісів у діловому районі столиці, відчувши поштовхи, кинулися на вулиці.
"Я працював в офісі і раптом відчув, що піді мною затряслася підлога. Я виразно відчував поштовхи. Я завмер, щоб зрозуміти, що відбувається, але трясти стало ще сильніше і це тривало деякий час", - розповів агентству Франс Прес юрист Меєдіта Валуйо.
Офісний працівник Ахмад Рідуан сказав в інтерв'ю агентству Reuters:
"Ми всі тут у Джакарті звичні до цих землетрусів, але зараз люди дуже нервують, у нас паніка".
В Індонезії землетруси трапляються досить часто - країна знаходиться в зоні "вогняного кільця" тектонічної активності в Тихому океані. Так, внаслідок потужного землетрусу на острові Сулавесі у 2018 році загинуло понад 2 тис людей.
Український Дощ писав раніше про масові протести в Ірані: арешт зірок екрану, військові проти курдів.
...