Як вдається Італії краще за інших в Європі стримувати другу хвилю епідемії?

Як вдається Італії краще за інших в Європі стримувати другу хвилю епідемії?

Кілька місяців тому Італія була епіцентром епідемії коронавірусу в Європі. У цій країні від COVID-19 померло 35 851 осіб, переважна більшість - навесні цього року. Однак зараз Італія ефективніше за своїх європейських сусідів порається з другою хвилею епідемії. Як це пояснюють фахівці?

Про це пише RFI.

За даними Європейського центру запобігання захворюванням, в Італії в останні тижні фіксують 37 випадків зараження на 100 тисяч жителів. Для порівняння: в Іспанії цей показник зараз складає 329, у Франції - 232.

Епідеміологічні показники в Італії показують, що в країні не спостерігається спалаху заражень, як, наприклад, у Франції, де нещодавно виявили рекордні 16 тисяч випадків COVID-19 за добу. 

Представник Італії у Всесвітній організації охорони здоров'я Вальтер Ріккарді в інтерв'ю L'Obs сказав, що ніякого «італійського дива» не існує, як і особливої ​​італійської моделі. За його словами, влада Італії просто своєчасно ввела суворі заходи безпеки. 

Нагадаємо, Італія першою в Європі ввела повсюдний режим самоізоляції. Карантин в Італії тривав довше, ніж в ряді інших західних країн. Епідеміолог П'єр Луїджі Лопалько зазначає наступне: Італія ввела повсюдний карантин раніше всіх у Європі. Його зняття почалося в різних країнах практично одночасно у травні-червні, тоді як в Італій він діє і далі.

Крім суворих обмежувальних заходів фахівці відзначають ставку Італії на масове тестування і виявлення контактуння із зараженими. Більшість позитивних тестів в Італії зараз здають не люди з симптомами, а саме люди, які контактували із зараженими, які найчастіше є безсимптомними переносниками. Крім того, зараз в Італії йде масштабна кампанія вакцинації від грипу, який може бути небезпечний в разі «накладення» на COVID-19.

Спостерігачі сходяться на тому, що в Італії строго дотримуються «бар'єрних жестів», дистанції і носять маски всюди, на відкритому повітрі зокрема. Особливо нові звички закріпилися в Ломбардії, яка найбільше постраждала від епідемії.

В цьому і полягає причина так званого «Італійського дива». 

«В Італії рішуче відреагували і змінили траєкторію епідемії за допомогою ряду науково обґрунтованих заходів», - коментує ситуацію ВООЗ.

За словами епідеміолога П'єра Луїджі Лопалько, новий спалах в Італії виключати не можна: епідеміологічна ситуація залежатиме від числа нових осередків захворювання і місцевих можливостей щодо їх стримування. Представник ВООЗ Вальтер Ріккарді запевняє, що зараз Італія краще підготовлена ​​до пандемії ніж весною, коли лікарні стали головними осередками зараження.

В Італії багато хто побоюється зростання випадків зараження після відкриття шкіл 14 вересня. Влада повідомила про відкриття додаткових і збільшення існуючих класних кімнат. Носіння масок для школярів обов'язкове в Італії з шести років (у Франції - з 11 років). Однак, незважаючи на всі вжиті заходи, перші кілька десятків випадків зараження в школах вже зафіксовані в Тоскані, П'ємонті, Ліругіі і Ломбардії, де кілька класів відправили на карантин.

На зростання числа хворих може вплинути і те, що в сусідніх з Італією Франції та Іспанії фіксують початок другої хвилі епідемії. Для тих, хто в'їжджає з семи французьких регіонів у Італію з 22 вересня запровадили обов'язкове тестування на COVID-19.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Українців попередять про локдаун за тиждень
Медицина
Українців попередять про локдаун за тиждень
Українців про введення локдауну попередять за 7-10 днів, завив глава МОЗ Максим Степанов. Рішення про суворий карантин уряд прийме в грудні...
Євросоюз назвав терміни початку вакцинації від COVID-19
Медицина
Євросоюз назвав терміни початку вакцинації від COVID-19
Перші громадяни Євросоюзу будуть вакциновані від коронавірусу до кінця грудня, каже глава Єврокомісії...
В Україні вводять новий спосіб виклику «швидкої» - МОЗ
Медицина
В Україні вводять новий спосіб виклику «швидкої» - МОЗ
Зараз працює всеукраїнський контакт-центр по допомогу хворим з COVID-19, також запустять контакт-центр за викликом бригад для забору зразків...
Ізраїльскі вчені успішно  видалили ракові клітини «елегантною хіміотерапією»
Медицина
Ізраїльскі вчені успішно видалили ракові клітини «елегантною хіміотерапією»
Ізраїльські вчені за допомогою «елегантної хіміотерапії» змогли знищити ракові клітини у мишей, не викликавши жодних побічних ефектів....
У США розробили вакцину від раку та починають її випробування на людях
Медицина
У США розробили вакцину від раку та починають її випробування на людях
Нова вакцина, у поєднанні з іншим імунотерапевтичним препаратом, продемонструвала 90% ефективності на тваринах...