Як вдається Італії краще за інших в Європі стримувати другу хвилю епідемії?

Як вдається Італії краще за інших в Європі стримувати другу хвилю епідемії?

Кілька місяців тому Італія була епіцентром епідемії коронавірусу в Європі. У цій країні від COVID-19 померло 35 851 осіб, переважна більшість - навесні цього року. Однак зараз Італія ефективніше за своїх європейських сусідів порається з другою хвилею епідемії. Як це пояснюють фахівці?

Про це пише RFI.

За даними Європейського центру запобігання захворюванням, в Італії в останні тижні фіксують 37 випадків зараження на 100 тисяч жителів. Для порівняння: в Іспанії цей показник зараз складає 329, у Франції - 232.

Епідеміологічні показники в Італії показують, що в країні не спостерігається спалаху заражень, як, наприклад, у Франції, де нещодавно виявили рекордні 16 тисяч випадків COVID-19 за добу. 

Представник Італії у Всесвітній організації охорони здоров'я Вальтер Ріккарді в інтерв'ю L'Obs сказав, що ніякого «італійського дива» не існує, як і особливої ​​італійської моделі. За його словами, влада Італії просто своєчасно ввела суворі заходи безпеки. 

Нагадаємо, Італія першою в Європі ввела повсюдний режим самоізоляції. Карантин в Італії тривав довше, ніж в ряді інших західних країн. Епідеміолог П'єр Луїджі Лопалько зазначає наступне: Італія ввела повсюдний карантин раніше всіх у Європі. Його зняття почалося в різних країнах практично одночасно у травні-червні, тоді як в Італій він діє і далі.

Крім суворих обмежувальних заходів фахівці відзначають ставку Італії на масове тестування і виявлення контактуння із зараженими. Більшість позитивних тестів в Італії зараз здають не люди з симптомами, а саме люди, які контактували із зараженими, які найчастіше є безсимптомними переносниками. Крім того, зараз в Італії йде масштабна кампанія вакцинації від грипу, який може бути небезпечний в разі «накладення» на COVID-19.

Спостерігачі сходяться на тому, що в Італії строго дотримуються «бар'єрних жестів», дистанції і носять маски всюди, на відкритому повітрі зокрема. Особливо нові звички закріпилися в Ломбардії, яка найбільше постраждала від епідемії.

В цьому і полягає причина так званого «Італійського дива». 

«В Італії рішуче відреагували і змінили траєкторію епідемії за допомогою ряду науково обґрунтованих заходів», - коментує ситуацію ВООЗ.

За словами епідеміолога П'єра Луїджі Лопалько, новий спалах в Італії виключати не можна: епідеміологічна ситуація залежатиме від числа нових осередків захворювання і місцевих можливостей щодо їх стримування. Представник ВООЗ Вальтер Ріккарді запевняє, що зараз Італія краще підготовлена ​​до пандемії ніж весною, коли лікарні стали головними осередками зараження.

В Італії багато хто побоюється зростання випадків зараження після відкриття шкіл 14 вересня. Влада повідомила про відкриття додаткових і збільшення існуючих класних кімнат. Носіння масок для школярів обов'язкове в Італії з шести років (у Франції - з 11 років). Однак, незважаючи на всі вжиті заходи, перші кілька десятків випадків зараження в школах вже зафіксовані в Тоскані, П'ємонті, Ліругіі і Ломбардії, де кілька класів відправили на карантин.

На зростання числа хворих може вплинути і те, що в сусідніх з Італією Франції та Іспанії фіксують початок другої хвилі епідемії. Для тих, хто в'їжджає з семи французьких регіонів у Італію з 22 вересня запровадили обов'язкове тестування на COVID-19.

Теги
Схожi
Вакцинація від коронавірусу: що потрібно знати до та після щеплення
Медицина
Вакцинація від коронавірусу: що потрібно знати до та після щеплення
Український Дощ розповідає, ких правил слід дотримуватися у період вакцинації та коли можна вважати себе повністю захищеним...
Весь прогрес у боротьбі з коронавірусом може бути знищений новими штамами
Медицина
Весь прогрес у боротьбі з коронавірусом може бути знищений новими штамами
У США стурбовані агресивним наступом нових штамів коронавірусу, що може звести нанівець весь прогрес в боротьбі з пандемією...
Президент проти ковіду: Зеленський топлес зробив щеплення на Луганщині
Медицина
Президент проти ковіду: Зеленський топлес зробив щеплення на Луганщині
Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту в Луганську область зробив щеплення від коронавірусу, про що повідомив в соціальних мережах...
Степанова вакцинували індійською вакциною
Медицина
Степанова вакцинували індійською вакциною
Міністр охорони здоров'я першим із топ-чиновником отримав щеплення препаратом Covishield, а після нього вакцинують Зеленський...
В Україні вперше провели унікальну операцію - 13-річну дівчинку прооперував робот (відео)
Медицина
В Україні вперше провели унікальну операцію - 13-річну дівчинку прооперував робот (відео)
Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям...