Як в Україні безкоштовно здати тест на Covid-19

Як в Україні безкоштовно здати тест на Covid-19

Тести на коронавірус в Україні можна зробити безкоштовно, але не усім охочим. МОЗ визначив чіткий перелік тих, хто може здати ПЛР-тест на Covid-19 безоплатно.

Кого тестують на Covid-19 безкоштовно?

Зокрема, безкоштовно тестують усіх, хто має ознаки коронавірусної хвороби. Тобто якщо в пацієнта є виражені симптоми гострої респіраторної інфекції, кашель, температура й задишка, то йому не можуть відмовити у безоплатному тестуванні.

Членам сім’ї та особам, які контактували з хворим пацієнтом, можуть зробити тест тільки за наявності симптомів хвороби. Якщо їх немає, то за бажання здати тест на на Covid-19 можна в приватній лабораторії власним коштом.

Також на безкоштовний ПЛР-тест можуть розраховувати:

  • медпрацівники, які працюють із пацієнтами, хворими на коронавірус (тестують раз на 14 днів);
  • працівники Нацполіції та Нацгвардії, які контактують із великою кількістю людей (тестують раз на 14 днів).

Крім того, варто звернути увагу, що під час планової госпіталізації пацієнта українські лікарні повинні безкоштовно робити ІФА-тест на антитіла.

Як здати тест на коронавірус безкоштовно

Рішення про безкоштовне тестування ухвалює сімейний лікар. Приходити в лікарню і попросити зробити тест самостійно не потрібно.

Тому, якщо людина відчуває симптоми коронавірусної хвороби, то передусім повинна зателефонувати своєму сімейному лікарю. Його номер можна знайти в декларації, на сайті лікарні або в реєстратурі.

Він розпитує хворого про симптоми і вирішує, чи варто давати направлення на тестування або відправляти мобільну бригаду для проведення тесту.

Важливо розуміти, що потрібно не йти на прийом, а саме телефонувати. Оскільки якщо ви хворі, то можете інфікувати самого лікаря та інших людей.

Телефони гарячих ліній з питань коронавірусу

Якщо лікар не бере слухавку, а температура висока (38-38,5°), потрібно викликати швидку за номером 103. Медпрацівники оцінять стан хворого і визначать, чи є необхідність у госпіталізації.

Якщо пацієнт досі не уклав декларацію з сімейним лікарем або лікар відмовив йому у виклику мобільної бригади, попри наявність симптомів, радять зателефонувати на регіональну телефонну гарячу лінію з питань коронавірусу. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної гарячої лінії.

Разом з тим, головний санітарний лікар Віктор Ляшко анонсував появу нових експрес-тестів на Covid-19. Вони також будуть безкоштовні.

Достовірність нових тестів така ж, як і звичайних ПЛР, але головне – лікар зможе зробити тест відразу після госпіталізації пацієнта, протягом 15-30 хвилин та без лабораторних умов.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Хроніки пандемії: в Україні понад 700 тисяч хворих на COVID-19
Медицина
Хроніки пандемії: в Україні понад 700 тисяч хворих на COVID-19
Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано у Києві (1 739), Дніпропетровській (1 599), Одеській (1 350), Запорізькій (1 067) та Сумській (1 013) областях...
Новий метод лікування раку «вбиває» пухлину зсередини – дослідження
Медицина
Новий метод лікування раку «вбиває» пухлину зсередини – дослідження
Дослідники довели ефективність нового підходу в лікуванні раку шийки матки. Він забезпечує кращий контроль над пухлиною та викликає менше побічних ефектів...
Безсимптомні хворі на коронавірус є двигунами епідемії - лікар
Медицина
Безсимптомні хворі на коронавірус є двигунами епідемії - лікар
Хворі на коронавірус, які переносять хворобу без симптомів, є двигунами епідемії. Про це повідомила головний лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська...
Чи можна пити алкоголь на Новий рік під час Covid-19 чи грипу?
Медицина
Чи можна пити алкоголь на Новий рік під час Covid-19 чи грипу?
Невелику кількість алкоголю можуть собі дозволити лише хворі, у яких фіксуються легкі симптоми. Крім того, людина не має вживати паралельно які-небудь лікарські засоби...
Українців попередять про локдаун за тиждень
Медицина
Українців попередять про локдаун за тиждень
Українців про введення локдауну попередять за 7-10 днів, завив глава МОЗ Максим Степанов. Рішення про суворий карантин уряд прийме в грудні...