[]

Як пояснити дітям слова «гігієна» та «карантин»? (фото, відео)

Як пояснити дітям слова «гігієна» та «карантин»? (фото, відео)

З моменту появи інфекції COVID-19 в світі вже створено понад п'ять дитячих книг про боротьбу з коронавірусом. Українська письменниця Галина Буділова вирішила не відставати від трендів і створила терапевтичну розмальовку "Роббі і Злюка в Короні".

Авторка дитячих книжок Галина Буділова розповіла ASPI news, чому так важливо пояснювати дітям, що таке віруси та ізоляція, і як книжка-розмальовка може полегшити життя батькам під час карантину.

"У мене якось запитали на Facebook: а навіщо про це знати дитині? У всьому світі тисячі хвороб, то що, про кожну книгу писати? Як мені здається, пандемія COVID-19 із загальною панікою для дітей не пройде непоміченою і про це доведеться говорити. В той момент, коли я зрозуміла, що світ не буде колишнім і потрібно якось адаптуватися - так і народилася ідея. Моя книжка-розмальовка у форматі А4 - це терапевтична казка з елементами арт-терапії, яка дає можливість виплеснути емоції, неспокій, почуття страху. Чесно кажучи, довго не виходило знайти підтримку фінансування для втілення, і часу чекати, коли культурний фонд зверне увагу на проєкт, теж не було. В один момент я сказала сама собі, що все вийде. Загалом, у квітні через два тижні читачі всього за 90 гривень отримали перші екземпляри", - говорить Галина.

Авторка зазначає, що цей період для мам - справжнє випробування на міцність. Батьки не завжди можуть адекватно донести інформацію дітям, коли нервують самі. Галина говорить про те, що хотіла полегшити їм життя. У неї також є діти: молодшому Лук'яну 3 місяці, а ось старшому Льоні - 4 роки, і карантин нелегко йому давався. Вік активний, часто нудьгував за садочком, за своїми однолітками і іграми у дворі. Що допомогло впоратися? Онлайн-малювання, зарядка (на youtube "Зарядка з Капітаном Крабом"), вироби, щось ножицями вирізали, ну і звичайно, дитячі книги.

Як зазначається, діти найкраще сприймають інформацію в зрозумілих і звичних ситуаціях, книга якраз інтерпретувала це. Історія про маленьких непосидючих дітей на ім'я Мія і Платон, які вже третій тиждень перебували вдома в ізоляції. Тато, який працює за комп'ютером, і стурбована мама, яка давно не ходила на манікюр. Діти, як і належить, створювали безлад. Під приводом обіцяного сюрпризу, їх попросили скласти всі речі, і натомість вони отримали цілу коробку старих іграшок, про які геть забули. Ось тут Платон і знаходить робота-лікаря Роббі, який розмовляє. Він розповів дітям про коронавіруси і про правила безпеки.

Авторка наголошує, що головний меседж - все буде добре. На сторінках пояснюються актуальні поняття "гігієна", "карантин", "вірус", зрозумілі для дорослих, але які так потребують уточнення для дітей. У дитини знижується тривожність, коли приходить розуміння. Тому, ідея з розфарбуванням не випадкова - творчість допомагає долати страхи, оскільки їх можна розмалювати, зім'яти і викинути. Допомагала в ілюстрації колега Галини - Ольга Ренева, а версткою займалася студентка першого курсу, яка вивчає видавничу справу в Інституті журналістики КНУ ім. Т.Шевченка Богдана Телічук.

Раніше Український дощ писав, що найближчим часом стане доступним довгоочікуване перше видання Сучасного українського перекладу канонічних книг Біблії з давньоєврейської та давньогрецької мов.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
12-річна дочка Джей Ло випустила власну книгу з молитвами для дітей
Книги
12-річна дочка Джей Ло випустила власну книгу з молитвами для дітей
Натхненням на написання історії послужили лінивці, яким загрожує вимирання....
Держава допоможе перекладати українських письменників іноземними мовами
Книги
Держава допоможе перекладати українських письменників іноземними мовами
Програма розрахована на тих, хто бажає перекласти та видати твори для розповсюдження на іноземних книжкових ринках...
У США видали книжку Оксани Забужко
Книги
У США видали книжку Оксани Забужко
Збірку надрукувало видавництво Amazon Crossing. До неї увійшли тексти з україномовної книжки «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється»...
Меган Маркл і принц Гаррі випустять книгу про таємниці королівської родини
Книги
Меган Маркл і принц Гаррі випустять книгу про таємниці королівської родини
В основу видання лягли відверті інтерв'ю герцога і герцогині Сассекських, в яких вони розповіли про вихід з британської королівської сім'ї і їх нове життя в Америці....
«Мій герой – це ти»: в Україні видадуть дитячу книгу про боротьбу з COVID-19
Книги
«Мій герой – це ти»: в Україні видадуть дитячу книгу про боротьбу з COVID-19
Головні герої твору допомагають дитині зрозуміти емоції та почуття, які можуть виникати через пандемію COVID-19...