[]

Скучили за якісною фантастикою? 6 книг, які підійдуть найвибагливішому читачеві

Скучили за якісною фантастикою? 6 книг, які підійдуть найвибагливішому читачеві

Роботи, які говорять, пилососи-домогосподарки, штучний інтелект – далі буде ще й не таке, вважають футурологи. Версії майбутнього, які варто взяти на замітку, переконливі тексти про те, яким може стати наш світ незабаром - нас є список з 6 книг зі справді якісною фантастикою. 

 "Homo Deus. За лаштунками майбутнього" Ювал Ной Харарі

Ідея про те, що бог помер, а місце його зайняла надлюдина, не нова. Вигадав її ще Ніцше, чим викликав свого часу величезний ажіотаж і створив собі армію шанувальників та недоброзичливців. Але Ніцше теж помер, а запит на надлюдину залишився. Точніше, залишилося нерозуміння: кого ж варто їм рахувати?

Юваль Харарі відповідає: нова надлюдина, Homo Deus – це своєрідний гібрид людини та комп'ютера. А злиття людського та технологічного, на думку Харарі, вже почалося. Однозначної відповіді добре це чи погано, автор не дає – він ділиться з читачами своїми міркуваннями, надаючи їм самим вирішувати, як ставитися до того, що відбувається. Невже люди програють роботам? Ні, звичайно, вони просто в них перетворяться. А якщо хтось не встигне перетворитись, роботи поработять його? Ні, звичайно, ви ж не вважаєте своїх домашніх вихованців рабами. Чи вважаєте?

Багато хто називає книгу Харарі страшною. Інші зауважують, що життя у невіданні страшніше за правду. Так чи інакше, у «Короткій історії майбутнього» містяться не тільки відповіді на глобальні запитання, а й просто цікаві міркування про мир, наш стан у ньому, релігію, науку та багато іншого.

"21 урок для XXI століття" Ювал Ной Харарі

Ви можете подумати, що Харарі – геніальний бренд-менеджер самого себе і матимете рацію. Але його переваги у цьому не обмежуються. Після мега успішної «Sapiens. Коротка історія людства» і «Короткою історії майбутнього», що наздоганяє її, Харарі, очевидно, зрозумів, що надто налякав народ. Гігантські машини-монстри ще не ходять містами, наступаючи на наші будинки. Це все, зрозуміло, може статися і про це необхідно пам'ятати, але замість того, щоб посипати голову попелом, Харарі пропонує кілька уроків, виконуючи які людство зможе відкласти свою поразку.

По-перше, не треба відмовлятися від створення нових технологій. Потрібно просто правильно програмувати їх для дій лише на благо людини. По-друге, навіть на найкращий і найдорожчий апарат не варто покладатися беззастережно — людський розум і людське серце у багатьох ситуаціях стануть у нагоді набагато більше. По-третє, замість того, щоб писати другу гнівне повідомлення, що соцмережі завоювали мир і знищили живе спілкування, зустрініться з ним і поговоріть віч-на-віч.

Третя книга Харарі не менш спірна та оригінальна, але куди життєрадісніша, ніж попередні. Простіше кажучи, коли ви почнете перетворюватися на роботолюда, то знатимете, що зробили все можливе.

«Зсув» Джефф Хоуї, Джой Іто

«Блискучий і провокуючий посібник з «ворожіння на чайному листі» технологічних змін. Чудова збірка історій, аналітики та практичних рекомендацій», – такий коментар дав цій книзі Уолтер Айзексон, автор біографій Стіва Джобса та Бенджаміна Франкліна. "Зсув" написали директор лабораторії MIT Media Lab та редактор журналу Wired.

У своїй книзі вони розповідають, як жити у сучасному світі і не збожеволіти. Зараз, коли ми всі знаходимося один від одного на відстані одного кліку або твіту, дуже важливо пам'ятати кілька правил, які допоможуть краще орієнтуватися і у віртуальному, і реальному просторі. Хоуї та Іто попереджають: у майбутньому все розвиватиметься зовсім по-новому, старі прийоми та звички перестануть працювати. Так, майбутнє вже завтра. Тому якщо сьогодні ви ще не читаєте цю книгу, можливо, наступного дня доведеться туго. Наразі українські видавництва ще не надрукували "Зсув", книга доступна лише англійською та російською мовами.

«Індустрії майбутнього» Алек Росс

Здається, давно не було роботів у добірці книжок про майбутнє. До вашої уваги представляємо книгу Алека Росса, колишнього старшого радника з інновацій при Хілларі Клінтон. Рос каже, що роботам - бути. Більше того, робототехніка стане однією з найперспективніших і найприбутковіших галузей майбутнього. Але не варто зациклюватися тільки на ній: великий розвиток отримають також медико-біологічні науки, великі дані, кібербезпека та багато іншого.

Розкладаючи все по поличках, Рос пояснює, чому комп'ютерний код замінить долар, що дасть вивчення геному, і як нова хвиля технічного прогресу вплине саме на вас. А ще розповідає, чому майбутнього не варто чекати і боятися. «Індустріі майбутнього» — це книга, мабуть, з тверезим і логічним поглядом на прекрасне далеко, в якому будуть і милофони, і виліковані хвороби, а також шахраї і штучні люди.

"Еволюція розуму, або нескінченні можливості людського мозку, засновані на розпізнаванні образів" Рей Курцвейл

Відмінна новина для тих, кому нема з ким поговорити. За прогнозами футуролога Рея Курцвейла, вже через 25 років штучний інтелект буде розвинений настільки, що легко зможе замінити звичайну людину. Так що на нового шефа можна буде поскаржитися не друзям, а Алісі, Сірі, та всім удосконаленим винаходам, які прийдуть їм на зміну.

Крім прогнозів, Курцвейл у своїй роботі описує процеси мислення та основні принципи роботи мозку. Завдяки «Еволюції розуму» ви дізнаєтеся багато нового про здібності та особливості свого мозку, зрозумієте, яку роль він грає у визначенні вашої особистості і хто насправді керує вашими діями — ви чи загадкове сіре речовина, про яке так багато говорять, але так мало знають?

До речі, Курцвейл відчуває, коли ви втомлюєтеся читати про векторне квантування, і на цих моментах додає до книги поезію та уривки з Габріеля Гарсіа Маркеса. Наразі українські видавництва ще не надрукували книгу Рея Курцвейла, книга доступна лише англійською та російською мовами.

«Ілон Маск і шлях у фантастичне майбутнє» Ешлі Ванс

Біографія Ілона Маска - життєствердна і найсвітліша книга нашої добірки. Так, на перший погляд, вона була написана лише для того, щоб у черговий раз повідомити: «ти просто космос, Маск, ти просто космос!», але насправді вона містить набагато глибшу і важливішу думку. І вона не в тому, що гидке каченя перетворюється на лебедя, а тихий ботанік – на одного з найуспішніших людей на Землі. Вона в тому, що, незважаючи на всі технічні прогреси, розумні гаджети, штучні інтелекти, все ще світом править людина і майбутнє саме за людиною.

І тільки в силах людини створити геніальні винаходи, які відправлять його на Місяць, в силах людини проаналізувати отримані дані та в її силах вирішити, що робити далі. "Ілон Маск" - книга про майбутнє. Але не лише про загальне майбутнє, а й про майбутнє окремої людини. Наприклад, ваше. Розпорядіться їм самі, і тоді про всі прогнози з попередніх книг можна забути.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
10 книг польських авторів, які точно варто прочитати: час доторкнутися до братської культури
Книги
10 книг польських авторів, які точно варто прочитати: час доторкнутися до братської культури
Польська література зародилася ще в далекому XII столітті з літописів та хронік і з того часу невпинно розвивалася...
Українську книгу нанесли на британську світову карту кращих дитячих творів
Книги
Українську книгу нанесли на британську світову карту кращих дитячих творів
У Британії експерти склали карту найпопулярніших дитячих книг, написаних місцевими письменниками різних країн...
У 2021 році в Україні видали на 17% більше книжок ніж у 2020-му
Книги
У 2021 році в Україні видали на 17% більше книжок ніж у 2020-му
Книжкова палата України підрахувала статистику випуску книжкової продукції у першому півріччі 2021 року та порівняла її з аналогічним періодом 2020 року...
Хто потіснив Джоан Роулінг: названі найпопулярніші письменниці десятиліття
Книги
Хто потіснив Джоан Роулінг: названі найпопулярніші письменниці десятиліття
Книги цих жінок-авторів обожнюють по всьому світу...
Перше видання «Гаррі Поттера» продали за понад 111 тисяч доларів
Книги
Перше видання «Гаррі Поттера» продали за понад 111 тисяч доларів
Примірник першого видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» продали на аукціоні Tennants за 111 тисяч доларів, що еквівалентно трьом мільйонам гривень...