[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами

Як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами
Як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами? Історія відома, але достойна нагадування, аби народ не забував своїх героїв.
 
За пару років до прийняття Декларації про незалежність України, у 1988 році, тодішня, ще радянська, комуністична влада у зв'язку з 1000-літтям Хрещення Київської Русі прийняла неочікуване рішення - відновити у стародавній фортеці монастирське життя. Це рішення було продиктоване псевдодемократичними процесами у СРСР, що увійшли в історію як "ПЕРЕСТРОЙКА" (Перебудова).
 
Леонід Кравчук, тодішній завідувач ідеологічного відділу, а з жовтня 1989-го і секретар ЦК КПУ пустив до Лаври український православний клір, який у 1991-му очолив колишній екзарх України в РПЦ, а на той момент вже поборник відновлення української автокефалії Філарет (Денисенко).
 
 
Але недовго музика гравала!
 
Вже у 1992-му перший президент України під тиском президента Росії Бориса Єльцина запустив до Лаври цілий потяг предствавників силових структур, які під виглядом монахів захопили Київську Лавру, а під шумок ще й Фролівський і Покровський монастирі і багато інших церков.
 
Загарблення відбувалося під пильним оком горезвісного київського ОМОНу.
 
Слід нагадати, що Леонід Макарович, який як відомо заборонив в Україні Народний рух, з 1981 по 1987 роки під приводом соціально-культурних цілей перетворив 893 українські храми на заклади радянської "культури".
 
А з 30 липня 2020 року він так само "успішно" представляє інтереси України в ТКГ. Виходячи з біографії цього Героя України з 2001 року можна не сумніватися, чим закінчиться цей переговорний процес.
 
Але, як то кажуть, ще не вмерла України ні слава, ні воля...
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
Iншi дописи автора
Всевишньому - браво! У Києві травень!
Рибчинські представили новий YouTube - проєкт ( відео )
Це не наступ на Свободу слова, це відбір у мавпи автомата Калашникова
І як вони тільки живуть без кортежів?