Вчені визнали коронавірус хронічним захворюванням

Вчені визнали коронавірус хронічним захворюванням

Група вчених з Бельгії і Нідерландів з'ясувала, що кожному третьому, хто переніс COVID-19 в легкій формі, потрібно ставити діагноз «хронічна коронавірусна інфекція». Фахівці проаналізували медичні показання 1837 осіб, і майже всі досліджувані скаржилися на втому, м'язову слабкість, проблеми зі сном і через три місяці після COVID-19.

Кожен третій, хто переніс COVID-19 в легкій формі, страждає від наслідків захворювання протягом чотирьох місяців і навіть більше, таким пацієнтам потрібно ставити діагноз «хронічна коронавірусна інфекція», вважають вчені з Бельгії і Нідерландів.

Фахівці проаналізували медичні показання 1 837 осіб, середній вік яких склав 47 років, і дійшли висновку, що кожен третій після одужання став залежним від стороннього догляду. Дослідження було опубліковане в журналі MDPI.

«До хвороби я взагалі не знала, де у мене знаходиться підшлункова залоза, та й в принципі вважала себе здоровою. Але чомусь вірус вдарив саме по ній. Минуло вже чотири місяці, проте приблизно через день мене рве. Схудла на 15 кілограмів, зовсім перестала їсти м'ясо, воно жахливо пахне», - підтверджує слова фахівців 39-річна піддослідна Грейс.

Британські та американські дослідники також визначили гірші наслідки для здоров'я, з якими стикаються ті, хто перехворіли на коронавірус. Про це повідомляє Mirror.

Згідно з їхніми даними, колишні COVID-пацієнти можуть протягом місяців після одужання стикатися з нездатністю сфокусуватися, запаленням серцевого м'яза, пошкодженням нирок, а також «туманом в голові», проблемами сечовипускання і болем в тестикулах.

Крім того, колишні інфіковані можуть страждати від нападів, інсультів і судом. Деякі також поскаржилися, що до півроку не можуть повернутися до роботи і нормального ритму життя.

Страшніше самого COVID-19 можуть виявитися наслідки перенесеного коронавірусу, вважає лікар Коїті Хірахату з клініки Hirahata clinic в Токіо. За його словами, більше 30% хворих на COVID-19 стали лежачими хворими; ті ж, хто лише один день лежав з високою температурою або ж переніс вірус безсимптомно, відчувають слабкість (97%).

Майже 87% перехворілих скаржаться лікарям на депресію, а 83% - на «туман в голові». До наслідків коронавірусної інфекції відносять також головний біль і біль у тілі, утруднене дихання, безсоння і відсутність апетиту. Деякі люди, які перенесли коронавірус, зіткнулися з випаданням волосся.

При цьому Хірахату додав, що легка форма COVID-19 призводить до серйозних наслідків в основному (на 80%) серед людей середнього віку - від 40 до 50. У півтора рази частіше страждають від них жінки. Більш того - пошкодження кровоносної системи, яке провокує коронавірус, може вплинути на тривалість життя людини.

Втім, COVID-19 не тільки вражає внутрішні органи, а й провокує важкі аутоімунні захворювання, попереджають лікарі з Університетської лікарні Роберта Вуда Джонсона в США. Хвороба виявилася здатна провокувати рецидиви синдрому Гієна - Барре тощо.

 

Теги
Схожi
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Медицина
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...