В Україні виявлено два перші випадки «британського» штаму коронавірусу

В Україні виявлено два перші випадки «британського» штаму коронавірусу

В Україні виявили перші два випадки зараження "британським" штамом коронавірусу. Про це співробітники Інституту епідеміології та інфекційних хвороб повідомили журналістам програми "Сьогодні".

Так звану "британську" мутацію вірусу підтвердили у двох пацієнтів з Івано-Франківська. Зараз вони перебувають під наглядом медиків. Лікарі запевняють, що вакцина проти COVID-19 може захистити українців від цього різновиду, але про інші штами такого не можна сказати напевно.

"Люди, які будуть щеплені, вони не захворіють "британським". А якщо вони захворіють південно-африканським, хтось із них, то хвороба пройде легко. І ніхто з них не помре", - повідомила вірусолог Алла Мироненко.

Виявлення нового штаму на своїй сторінці в соцмережі Facebook підтвердила провідний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська. За її словами, компанія "Фармак" секвенований геном для клінічних досліджень українського противірусного препарату і отримала цікаві результати, які передала Інституту епідеміології та інфекційних хвороб.

"Секвенований зразки матеріалу від двох хворих (Івано-Франківськ) виявили мутацію в S-білку в положенні 501 - N501Y. Ця мутація виявляється у «британського», «бразильського» і «південно-африканського» штамів. Є думка, що вона сприяє посиленню заразність", - написала медик в своєму пості.

Поки немає даних, що мутація збільшує смертність, однак в Україні спостерігається нова хвиля захворюваності з великою кількістю важких хворих. Як зазначила Голубовська, відділення інтенсивної терапії переповнені пацієнтами, а лікарів чекає нове випробування.

"Боюся, цей період для нас буде найважчим з часу появи перших хворих", - припустила інфекціоніст.

Раніше Український Дощ писав, що глава МОЗ Максим Степанов розповів, що українські вірусологи поки не можуть самостійно секвенувати геноми коронавірусу. Лабораторії з відповідним обладнанням тільки створюються, тому матеріали доводиться відправляти в закордонні центри.

МОЗ передав 200 зразків в клініку "Шаріте" в Берліні, а ще 350 зразків незабаром направить до Лондона. Крім того, медики зібрали матеріали в Івано-Франківській області, де зараз дуже багато хворих, їх збираються досліджувати у вітчизняному Інституті мікробіології.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...