В Австралії знайшли людину з найсильнішим імунітетом в світі

В Австралії знайшли людину з найсильнішим імунітетом в світі

У лабораторії в Сіднеї, де група дослідників працює зі зразками крові і мазками, що містять коронавірус, вірусолог Стюарт Турвілль відшукав справжнього "єдинорога". Про це повідомляє The Guardian.

"Це був справжній імунологічний єдиноріг. Ми знайшли його, коли аналізували зразки з банку крові Червоного Хреста від людей, які перенесли коронавірус. І у нього був самий приголомшливий відклик на COVID-19, з усіх що я бачив", - говорить доцент з Університету Нового Південного Уельсу Турвілль.

Єдинорогом виявився 50-річний батько трьох дітей на ім'я Даміан, який живе на центральному узбережжі Нового Південного Уельсу, який в березні перехворів коронавірусом. Його симптоми були досить серйозними для госпіталізації у відділення невідкладної допомоги, але після того, як він отримав кисень, його в той же день відправили додому. Як не дивно, коли його перевірили на наявність вірусу за допомогою мазка з носа, лабораторія отримала негативний результат на коронавірус.

"Медики не змогли знайти вірус в його носоглотці. Так що вони продовжили брати зразки, але ні в одному з них не виявилося вірусу. Пацієнт весь час стверджував, що хворий коронавірусом, так як заразився їм від сина. Після цього, були взяті зразки його крові, які вказали на приголомшливий імунний відклик", - зазначає Турвілль.

Імунолог каже, що у більшості людей з коронавірусом дійсно, розвивається сильний імунний відклик.

"Але у цього хлопця він більше в 100-1000 разів", - підкреслює Турвілль.

"Минуло вісім або дев'ять місяців з того моменту, як Даміан заразився, але він як і раніше входить в рідкісний 1% людей з подібною реакцією. Це означає, що якщо б змогли створити з цього вакцину, ви ймовірно, захотіли б її мати. Я припускаю, що його імунітет буде таким же сильним і через рік, а через два можливо, почне трохи слабшати", - говорить імунолог.

Зазвичай пацієнти з особливо стійким імунним відкликом на COVID-19 потрапляють в палату інтенсивної терапії. У них імунна система занадто гостро реагує на так званий "цитокіновий шторм". Цитокіни - це білки, які можуть викликати настільки агресивну запальну реакцію, що атакують не тільки вірусні клітини, але і клітини кровоносних судин, сечовивідних шляхів та інших органів. Але з якоїсь причини імунну відповідь Даміана був сильним, але не викликав таких наслідків.

"Саме це ми і намагаємося зрозуміти", - говорить імунолог.

Імунний відклик Даміана настільки сильний, що не слабшає з часом, забезпечуючи надійний захист від коронавірусу. Дослідження показують, що більшість людей, які перехворіли, можуть покладатися на імунітет протягом п'яти місяців, а деякі і того менше.

Дізнавшись про свій статус єдинорога, Даміан погодився взяти участь в медичних дослідженнях. За оцінками Турвілль, Даміан здав кров і плазму більше 15 разів.

Сотні австралійців, які перехворіли, здають кров, щоб їх плазма з антитілами, могла бути використана для виготовлення сироваток. Отриманий препарат вводять тяжкохворим пацієнтам по всьому світу.

"Сироватка Даміана використовувалася для створення багатьох партій препарату. Всякий раз, коли ми отримуємо партію цієї дивовижної сироватки, ми говоримо: "Добре, він в цій партії". Ось наскільки його імунний відклик вражаючий", - підсумував Турвілль.

Деякі висновки про Даміана були опубліковані в науковій статті, де описується, як "пацієнти з високим і стійким відкликом на COVID-19 найчастіше є чоловіками, госпіталізованими і в літньому віці".

Раніше Український Дощ писав, що у людей, які перенесли захворювання коронавірусною інфекцію, як мінімум, на п'ять місяців, виробляється імунітет проти хвороби, проте вони можуть і надалі залишитися заразними.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Moderna судитиметься з Pfizer та BioNTech через використання її патенту у вакцинах проти COVID-19
Медицина
Moderna судитиметься з Pfizer та BioNTech через використання її патенту у вакцинах проти COVID-19
Moderna запевнила, що не домагатиметься судової заборони на продаж вакцин Pfizer і BioNTech через «ту роль, яку вона (вакцина) відіграє в порятунку життів під час пандемії»...
Хлопчика з Сєверодонецька, якого знерухомила пухлина, врятували львівські нейрохірурги
Медицина
Хлопчика з Сєверодонецька, якого знерухомила пухлина, врятували львівські нейрохірурги
У Львові врятували 11-річного хлопчика-переселенця, у якого раптово відмовили ноги через пухлину...
У Європі вперше зафіксували смерть від мавпячої віспи
Медицина
У Європі вперше зафіксували смерть від мавпячої віспи
З початку спалаху віспи мавп по всьому світу офіційно підтверджено понад 22 тисячі випадків захворювання...
Як вагітним українкам відкрити лікарняний за кордоном: пояснення
Медицина
Як вагітним українкам відкрити лікарняний за кордоном: пояснення
МОЗ врегулював процедуру формування медвисновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через російську військову агресію виїхали за кордон...
Україна отримала від США 1,7 мільярда доларів на заробітні плати медикам
Медицина
Україна отримала від США 1,7 мільярда доларів на заробітні плати медикам
З початку року медичним закладам було перераховано 74 мільярди гривень за Програмою медичних гарантій...