В Австралії знайшли людину з найсильнішим імунітетом в світі

В Австралії знайшли людину з найсильнішим імунітетом в світі

У лабораторії в Сіднеї, де група дослідників працює зі зразками крові і мазками, що містять коронавірус, вірусолог Стюарт Турвілль відшукав справжнього "єдинорога". Про це повідомляє The Guardian.

"Це був справжній імунологічний єдиноріг. Ми знайшли його, коли аналізували зразки з банку крові Червоного Хреста від людей, які перенесли коронавірус. І у нього був самий приголомшливий відклик на COVID-19, з усіх що я бачив", - говорить доцент з Університету Нового Південного Уельсу Турвілль.

Єдинорогом виявився 50-річний батько трьох дітей на ім'я Даміан, який живе на центральному узбережжі Нового Південного Уельсу, який в березні перехворів коронавірусом. Його симптоми були досить серйозними для госпіталізації у відділення невідкладної допомоги, але після того, як він отримав кисень, його в той же день відправили додому. Як не дивно, коли його перевірили на наявність вірусу за допомогою мазка з носа, лабораторія отримала негативний результат на коронавірус.

"Медики не змогли знайти вірус в його носоглотці. Так що вони продовжили брати зразки, але ні в одному з них не виявилося вірусу. Пацієнт весь час стверджував, що хворий коронавірусом, так як заразився їм від сина. Після цього, були взяті зразки його крові, які вказали на приголомшливий імунний відклик", - зазначає Турвілль.

Імунолог каже, що у більшості людей з коронавірусом дійсно, розвивається сильний імунний відклик.

"Але у цього хлопця він більше в 100-1000 разів", - підкреслює Турвілль.

"Минуло вісім або дев'ять місяців з того моменту, як Даміан заразився, але він як і раніше входить в рідкісний 1% людей з подібною реакцією. Це означає, що якщо б змогли створити з цього вакцину, ви ймовірно, захотіли б її мати. Я припускаю, що його імунітет буде таким же сильним і через рік, а через два можливо, почне трохи слабшати", - говорить імунолог.

Зазвичай пацієнти з особливо стійким імунним відкликом на COVID-19 потрапляють в палату інтенсивної терапії. У них імунна система занадто гостро реагує на так званий "цитокіновий шторм". Цитокіни - це білки, які можуть викликати настільки агресивну запальну реакцію, що атакують не тільки вірусні клітини, але і клітини кровоносних судин, сечовивідних шляхів та інших органів. Але з якоїсь причини імунну відповідь Даміана був сильним, але не викликав таких наслідків.

"Саме це ми і намагаємося зрозуміти", - говорить імунолог.

Імунний відклик Даміана настільки сильний, що не слабшає з часом, забезпечуючи надійний захист від коронавірусу. Дослідження показують, що більшість людей, які перехворіли, можуть покладатися на імунітет протягом п'яти місяців, а деякі і того менше.

Дізнавшись про свій статус єдинорога, Даміан погодився взяти участь в медичних дослідженнях. За оцінками Турвілль, Даміан здав кров і плазму більше 15 разів.

Сотні австралійців, які перехворіли, здають кров, щоб їх плазма з антитілами, могла бути використана для виготовлення сироваток. Отриманий препарат вводять тяжкохворим пацієнтам по всьому світу.

"Сироватка Даміана використовувалася для створення багатьох партій препарату. Всякий раз, коли ми отримуємо партію цієї дивовижної сироватки, ми говоримо: "Добре, він в цій партії". Ось наскільки його імунний відклик вражаючий", - підсумував Турвілль.

Деякі висновки про Даміана були опубліковані в науковій статті, де описується, як "пацієнти з високим і стійким відкликом на COVID-19 найчастіше є чоловіками, госпіталізованими і в літньому віці".

Раніше Український Дощ писав, що у людей, які перенесли захворювання коронавірусною інфекцію, як мінімум, на п'ять місяців, виробляється імунітет проти хвороби, проте вони можуть і надалі залишитися заразними.

Теги
Схожi
Pfizer у Києві! В Україну прибула вакцина, на яку всі чекали
Медицина
Pfizer у Києві! В Україну прибула вакцина, на яку всі чекали
Сьогодні, 16 квітня, в Україну приїхали 117 тисяч доз Pfizer. Ця вакцина надійшла в межах глобальної ініціативи COVAX
...
У Pfizer заявили про необхідність третьої дози вакцини від коронавірусу, а потім – щорічної
Медицина
У Pfizer заявили про необхідність третьої дози вакцини від коронавірусу, а потім – щорічної
Генеральний директор Pfizer заявив, що людям «скоріше за все» буде потрібна третя доза вакцини проти коронавірусу протягом 12 місяців після повної вакцинації...
У світі станом на 15 квітня - 138 млн інфікованих і майже 3 млн померлих від COVID-19
Медицина
У світі станом на 15 квітня - 138 млн інфікованих і майже 3 млн померлих від COVID-19
За даними Worldometer, Україна за рівнем захворюваності посідає 16 місце в світі з 1,903,765 інфікованих і 38,658 летальних випадків...
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...