В Атлантичному океані гігантський айсберг може знищити колонію пінгвінів

В Атлантичному океані гігантський айсберг може знищити колонію пінгвінів

Величезний айсберг, який отримав назву A68a, неухильно рухається до субантарктичного острову Південна Георгія, який знаходиться в південній частині Атлантичного океану і є заморською колонією Великобританії. Однак людям брила льоду площею в 4200 кв. км., що трохи більше площі Буенос-Айреса, не загрожує, але може знищити велику колонію пінгвінів, що мешкає на острові.

Про це повідомляє Фокус з посиланням на видання Reuters.

Айсберг A68a відколовся від шельфового льодовика Ларсена, який знаходиться біля узбережжя Антарктичного півострова. Названий на честь норвезького капітана К. А. Ларсена, який досліджував узбережжі Антарктичного півострова в 1893 році на судні "Ясон".

Шельфовий льодовик Ларсена складався з трьох великих льодовиків - Ларсен А, Ларсен B і Ларсен C, загальною площею зі Словаччини. Частково зруйнований внаслідок глобального потепління (до теперішнього часу зберігся лише льодовик Ларсен C). Південніше знаходяться вузькі льодовики D, E, F і G.

Айсберг A68a відколовся від льодовика ще в липні 2017 року і з того часу неквапливо дрейфував. Антарктичний півострів є одним з тих місць на Землі, які найбільш швидко нагріваються, де 9 лютого 2020 року було зафіксовано рекордно висока температура - 20,75 градуса за Цельсієм.

Учені розраховували, що айсберг під час свого дрейфу поступово зруйнується. Це сталося, адже спочатку його площа становила 5800 кв.км., проте не так швидко, як розраховували дослідники. A68a зберіг загрозливі розміри і тепер загрожує величезним колоніям тюленів і пінгвінів на острові Південна Георгія.

При зіткненні з островом він знищить губки, корали і планктон на морському дні, а якщо залишиться біля острова, то заблокує тюленям і двом мільйонам пінгвінам їх звичайні маршрути для добування їжі.

Деякі види, наприклад, королівські пінгвіни, подорожують в пошуках їжі до 16 днів, проте через айсберга це займе більше часу, та пташенята почнуть голодувати і гинути, зазначив морський біолог Норман Реткліфф з Британської антарктичної служби.

Однак Герайнт Тарлінг, біолог-океанолог, що відслідковує шлях айсберга, вважає, що течія може пронести айсберг повз острів і колоній пінгвінів, а якщо цього не станеться - то айсберг можна розстріляти з військових літаків британських ВПС. Тільки він занадто великий, щоб розколоти його одним пострілом.

Нагадаємо, в 2016 році майже всі пташенята імператорських пінгвінів загинули за одну ніч, коли зруйнувалася їх крижина. Це сталося на краю шельфового льодовика Бранта в бухті Халлі, де гніздилася друга за чисельністю колонія імператорських пінгвінів (від 14 до 25 тисяч особин).

Раніше Український Дощ писав, що в Антарктиці несподівано розмножилися імператорські пінгвіни.

Теги
Схожi
За тиждень в Ісландії зафіксовано 18 тисяч землетрусів
Екологія
За тиждень в Ісландії зафіксовано 18 тисяч землетрусів
Сейсмічна активність зосереджена навколо півострова Рейкʼянес, неподалік від столиці...
Нова Зеландія екстрено евакуює людей через загрозу цунамі
Екологія
Нова Зеландія екстрено евакуює людей через загрозу цунамі
Після трьох ранкових землетрусів з магнітудою близько семи балів у Новій Зеландії влада наказала негайно розпочати евакуацію тисяч громадян з прибережних районів...
Масова загибель рідкісних птахів у заповіднику «Асканія-Нова»: названа причина
Екологія
Масова загибель рідкісних птахів у заповіднику «Асканія-Нова»: названа причина
Держпродспоживслужба оприлюднила результати досліджень патолого-анатомічного матеріалу, відібраного від птиці, загиблої 23 лютого на території заповідника....
У Гватемалі прокинувся вулкан Пакая (відео)
Екологія
У Гватемалі прокинувся вулкан Пакая (відео)
Стовпи попелу і газів досягають висоти 3500 метрів над рівнем моря...
Індонезійський вулкан Синабунг знову прокинувся (відео)
Екологія
Індонезійський вулкан Синабунг знову прокинувся (відео)
Жертв від виверження немає, але будинки найближчих сіл накрило шаром попелу...