[{"ad_code":"","ad_pic":"","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

В Антарктиці несподівано розмножилися імператорські пінгвіни

В Антарктиці несподівано розмножилися імператорські пінгвіни

Численні колонії імператорських пінгвінів виявлено з супутників на берегах Антарктиди. За підрахунками вчених,  популяції імператорських пінгвінів зросли майже на 10%. Зараз їх чисельність оцінюється в 278,5 тис репродуктивних пар, передає ВВС.

Це бажана подія, оскільки вважається, що в нинішньому столітті культові птиці опинилися під загрозою вимирання через потепління в регіоні, адже весь життєвий цикл імператорських пінгвінів тісно пов'язаний з наявністю плаваючого в море льоду, а його площа в майбутні десятиліття тільки скоротиться.

За прорахунками можливих кліматичних моделей, наслідки для імператорських пінгвінів можуть будуть дуже важкими. Один з прогнозів припустив, що до 2100 року популяція імператорських пінгвінів скоротиться вдвічі.

Британський Центр вивчення Антарктики в пошуках невідомих раніше слідів життєдіяльності імператорських пінгвінів використав європейський супутник Sentinel-2 задля сканування кромки континенту. З орбіти неможливо розгледіти окремих пінгвінів, але видно їх скупчення, за їх розмірами дослідники можуть приблизно оцінити кількість особин. На знімках з космосу їх визначають по великих плямах гуано на морському льоду.

На інфрачервоних знімках були виявлені вісім нових колоній і підтверджено існування ще трьох, виявлених раніше. Це відкриття збільшило число відомих колоній з 50 до 61. Всі новітні колонії  знаходяться в проміжках між раніше відомими. Схоже, групи імператорських пінгвінів воліють триматися на відстані близько 100 км одна від одної. Розташування нових колоній підтверджує це правило.

Для розмноження імператорським пінгвінам необхідний так званий "швидкий лід", - плоский і невисоко піднятий над водою, що впритул примикає до берега або до великих айсбергів. Він є ідеальним місцем для відкладання і висиджування яєць і вирощування пташенят. Цей процес займає вісім місяців і відбувається з травня по грудень, коли в Південній півкулі зима і весна, а товщина "швидкого льоду" максимальна. Решту часу пінгвіни проводять в основному в воді.

Якщо лід формується пізно або кришиться рано, молодим птахам доводиться починати плавати і пірнати, коли водонепроникні пір'я у них ще не відросли. Те ж відноситься і до дорослих особин, які щороку напередодні антарктичного літа проходять линьку, і можуть потонути, якщо вона не завершилася, а лід уже розтанув.

Льоди Антарктики останні десятиліття в цілому залишаються стабільними, хоча в окремих місцях і сталися зміни. Однак розроблені експертами кліматичні моделі пророкують в цьому столітті помітне потепління і танення.

В даний час імператорські пінгвіни відносяться до розряду "потенційно уразливих" видів за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи. У минулому році вчені пропонували перевести їх в категорію "вразливих".

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
 Їх залишилося всього 74 на планеті: вчені знайшли двох дитинчат яванського носорога
Екологія
Їх залишилося всього 74 на планеті: вчені знайшли двох дитинчат яванського носорога
Яванський носоріг є одним з найрідкісніших ссавців на Землі, залишилося всього кілька десятків особин...
Наслідки урагану «Саллі» в США (фото)
Екологія
Наслідки урагану «Саллі» в США (фото)
Напередодні президент США Дональд Трамп оголосив у Флориді режим Надзвичайної Ситуації. Ураган продовжує рухатися на північний схід - в неділю він досяг штатів Джорджія, Вірджинія, Південна і Північна Кароліна...
WWF: всього за півстоліття чисельність популяцій тварин на планеті знизилася на 68%
Екологія
WWF: всього за півстоліття чисельність популяцій тварин на планеті знизилася на 68%
В опублікованому «Глобальному індексі живої планети 2020 року» WWF відзначає, що в період з 1970 по 2016 рік чисельність популяцій ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб скоротилися в середньому на 68%...
Крим без води: навіщо Кремль осушив півострів
Екологія
Крим без води: навіщо Кремль осушив півострів
В анексованому Криму ввели погодинне постачання води, однак експерти запевняють, що води вистачає і проблема в іншому...
Вчені зафіксували в Альпах колапс льодовиків через потепління
Екологія
Вчені зафіксували в Альпах колапс льодовиків через потепління
Як зазначається, середня температура в Альпах зросла мінімум на два градуси. Аномально високі температури негативно впливають на льодовики в Альпійських горах...