В Антарктиці несподівано розмножилися імператорські пінгвіни

В Антарктиці несподівано розмножилися імператорські пінгвіни

Численні колонії імператорських пінгвінів виявлено з супутників на берегах Антарктиди. За підрахунками вчених,  популяції імператорських пінгвінів зросли майже на 10%. Зараз їх чисельність оцінюється в 278,5 тис репродуктивних пар, передає ВВС.

Це бажана подія, оскільки вважається, що в нинішньому столітті культові птиці опинилися під загрозою вимирання через потепління в регіоні, адже весь життєвий цикл імператорських пінгвінів тісно пов'язаний з наявністю плаваючого в море льоду, а його площа в майбутні десятиліття тільки скоротиться.

За прорахунками можливих кліматичних моделей, наслідки для імператорських пінгвінів можуть будуть дуже важкими. Один з прогнозів припустив, що до 2100 року популяція імператорських пінгвінів скоротиться вдвічі.

Британський Центр вивчення Антарктики в пошуках невідомих раніше слідів життєдіяльності імператорських пінгвінів використав європейський супутник Sentinel-2 задля сканування кромки континенту. З орбіти неможливо розгледіти окремих пінгвінів, але видно їх скупчення, за їх розмірами дослідники можуть приблизно оцінити кількість особин. На знімках з космосу їх визначають по великих плямах гуано на морському льоду.

На інфрачервоних знімках були виявлені вісім нових колоній і підтверджено існування ще трьох, виявлених раніше. Це відкриття збільшило число відомих колоній з 50 до 61. Всі новітні колонії  знаходяться в проміжках між раніше відомими. Схоже, групи імператорських пінгвінів воліють триматися на відстані близько 100 км одна від одної. Розташування нових колоній підтверджує це правило.

Для розмноження імператорським пінгвінам необхідний так званий "швидкий лід", - плоский і невисоко піднятий над водою, що впритул примикає до берега або до великих айсбергів. Він є ідеальним місцем для відкладання і висиджування яєць і вирощування пташенят. Цей процес займає вісім місяців і відбувається з травня по грудень, коли в Південній півкулі зима і весна, а товщина "швидкого льоду" максимальна. Решту часу пінгвіни проводять в основному в воді.

Якщо лід формується пізно або кришиться рано, молодим птахам доводиться починати плавати і пірнати, коли водонепроникні пір'я у них ще не відросли. Те ж відноситься і до дорослих особин, які щороку напередодні антарктичного літа проходять линьку, і можуть потонути, якщо вона не завершилася, а лід уже розтанув.

Льоди Антарктики останні десятиліття в цілому залишаються стабільними, хоча в окремих місцях і сталися зміни. Однак розроблені експертами кліматичні моделі пророкують в цьому столітті помітне потепління і танення.

В даний час імператорські пінгвіни відносяться до розряду "потенційно уразливих" видів за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи. У минулому році вчені пропонували перевести їх в категорію "вразливих".

 

Теги
Схожi
Понад півмільйона риб загинули в Азовському морі
Екологія
Понад півмільйона риб загинули в Азовському морі
За підрахунками фахівців, в результаті інциденту Україна втратила понад 90 мільйонів гривень...
Середньовічну фортецю Тустань засипало квітневим снігом (фото)
Екологія
Середньовічну фортецю Тустань засипало квітневим снігом (фото)
На Львівщині середньовічну фортецю Тустань, яка продовжує приймати відвідувачів, припорошило весняним снігом...
Понад 76 людей загинуло в Індонезії внаслідок циклону (фото, відео)
Екологія
Понад 76 людей загинуло в Індонезії внаслідок циклону (фото, відео)
Циклон Сероя спричинив повені та зсуви ґрунту...
За ніч на горі Піп Іван випало 15 см снігу
Екологія
За ніч на горі Піп Іван випало 15 см снігу
У Карпатах на горі Піп Іван у Івано-Франківській області випало 15 см снігу...
В Гватемалі потоки лави з вулкана Пакая досягли житлових будинків (відео)
Екологія
В Гватемалі потоки лави з вулкана Пакая досягли житлових будинків (відео)
Один з найактивніших вулканів планети - Пакая в Гватемалі - продовжує вивергатися вже 50 днів...