У Британії розробили тест, що визначає Covid-19 за секунди

У Британії розробили тест, що визначає Covid-19 за секунди

Перші випробування нового тесту на коронавірус підтверджують, що незабаром можлива поява простого способу визначення інфекції протягом декількох секунд, а не годин, як було досі. Проведення нового тесту займає хвилини, пише ВВС.

Дихальний тест, розроблений в Уельсі, може визначити Covid-19 і відрізнити його від інших інфекцій дихальних шляхів майже миттєво. Результати випробувань нового тесту, проведених в Шотландії і Німеччині, опубліковані в авторитетному медичному журналі Lancet. Його розробник компанія Imspex Diagnostics повідомила, що прилад для тесту буде готовий до використання через шість місяців, якщо буде знайдено необхідне фінансування.

"Перспективи дуже надихають, - сказав засновник і глава компанії Санті Домінгес. - Те, що він миттєвий, дозволить застосовувати його в самих різних ситуаціях, а не тільки в лікарнях".

"Його потенціал бачиться в авіації, на транспорті, в роботі з мігрантами. Зразок дихання можна взяти швидко, це не інвазивно, не потрібна спеціально підготовлена ​​людина, і через кілька хвилин у вас вже є результат", - говорить він.

Як повідомляється, прилад заснований на технології, яка застосовувалася при розробці тестів для діагностики раку легенів, а також для того, щоб швидко відрізнити бактеріальну інфекцію від вірусної. Однак після початку глобальної пандемії Covid-19 фірма вирішила сконцентрувати свої зусилля на діагностиці коронавірусу.

Проведено два випробування тестів на основі цієї технології - на пацієнтах в лікарнях Единбурга і Дортмунда. Дослідники намагалися зрозуміти, чи може такий прилад відрізнити Covid-19 від іншої інфекції. Прилад аналізує зразок дихання, вишукуючи в ньому нестійкі хімічні елементи, які дають ключ до розуміння типу респіраторного захворювання.

Tести змогли виявити сигнатуру Covid-19 в цих елементах, що було пізніше підтверджено іншими, інвазивними способами тестування.
Тести виявилися здатними виявити коронавірус у 80% випадків, відрізнивши хворобу від інших захворювань, наприклад, астми або бактеріальної пневмонії.

В ході тестів, проведених в Единбурзі, вдалося також ідентифікувати хімічні елементи, що дозволяють з великою ймовірністю визначати тяжкість захворювання і небезпека смертельного результату.

"Якщо ці тести доведуть свою надійність, вони відкриють можливість швидкого діагностування Covid-19 в поліклініках або у відділеннях невідкладної допомоги, що значно полегшить роботу медперсоналу", - говорять вчені.

Особливо важливо швидко визначати Covid-19 в періоди епідемій грипу, у якого можуть бути схожі симптоми.
Вчені надзвичайно натхненні новою розробкою, проте поки її тестування не було достатньо масштабним, його було проведено приблизно на 100 пацієнтах.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Безсимптомні хворі на коронавірус є двигунами епідемії - лікар
Медицина
Безсимптомні хворі на коронавірус є двигунами епідемії - лікар
Хворі на коронавірус, які переносять хворобу без симптомів, є двигунами епідемії. Про це повідомила головний лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська...
Чи можна пити алкоголь на Новий рік під час Covid-19 чи грипу?
Медицина
Чи можна пити алкоголь на Новий рік під час Covid-19 чи грипу?
Невелику кількість алкоголю можуть собі дозволити лише хворі, у яких фіксуються легкі симптоми. Крім того, людина не має вживати паралельно які-небудь лікарські засоби...
Українців попередять про локдаун за тиждень
Медицина
Українців попередять про локдаун за тиждень
Українців про введення локдауну попередять за 7-10 днів, завив глава МОЗ Максим Степанов. Рішення про суворий карантин уряд прийме в грудні...
Євросоюз назвав терміни початку вакцинації від COVID-19
Медицина
Євросоюз назвав терміни початку вакцинації від COVID-19
Перші громадяни Євросоюзу будуть вакциновані від коронавірусу до кінця грудня, каже глава Єврокомісії...
В Україні вводять новий спосіб виклику «швидкої» - МОЗ
Медицина
В Україні вводять новий спосіб виклику «швидкої» - МОЗ
Зараз працює всеукраїнський контакт-центр по допомогу хворим з COVID-19, також запустять контакт-центр за викликом бригад для забору зразків...