У 2021 році МОЗ підвищить тариф на алотрансплантацію

У 2021 році МОЗ підвищить тариф на алотрансплантацію

Міністерство охорони здоров'я у 2021 році планує підвищити тариф на алогенну трансплантацію кісткового мозку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію глави відомства Максима Степанова оголошену під час пресбрифінгу в Києві у вівторок.

Зазначається, що тариф повністю покриватиме пошук донора, забір матеріалів, трансплантацію та посттрансплантаційний супровід.

Окрім того, у 2021 році в Україні планується провести 480 трансплантацій кісткового мозку.

"У 2021 році планується здійснити 480 трансплантацій кісткового мозку, з них 30 алогенних. У 2020 році в Україні провели 204 трансплантації кісткового мозку, потребу забезпечено не повним обсягом, тому 182 пацієнти направили на трансплантацію кісткового мозку за кордон", - сказав він.

"Плануємо також масово популяризувати культуру донорства. У планах співпраця у сфері медичної освіти з міжнародними партнерами для створення сучасних програм підготовки українських фахівців у сфері трансплантації, зокрема стажування в провідних центрах трансплантації європейських країн", - додав міністр.

Максим Степанов зазначив, що трансплантації кісткового мозку в Україні здійснюють шість медзакладів.

"У 2020 році до проведення трансплантацій кісткового мозку приєдналися ще три медзаклади, тепер в Україні функціонують шість центрів трансплантації - чотири в Києві, по одному у Львові та Черкасах. Ідеться про НДСЛ "Охматдит", Національний інститут раку, КНП "Черкаський обласний онкологічний диспансер", ДП "Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМНУ", КНП "Київський центр трансплантації кісткового мозку" і КНП "Київський обласний онкодиспансер", - зазначив міністр.

Крім того, наголошується, що у 2020 році міністерство розробило порядок перевезення і ввезення на територію України трансплантатів.

Раніше Український Дощ писав, що в Україні можлива платна вакцинація від коронавірусу COVID-19 для окремих категорій громадян платно. Але поки МОЗ розраховує, що вона буде безкоштовною для всіх українців.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...