Тисячі вчених світу виступили проти covid-карантину

Тисячі вчених світу виступили проти covid-карантину

Тисячі вчених і медичних експертів у всьому світі долучилися до глобального руху, учасники якого виступили проти карантинних обмежень через COVID-19. Близько 6 000 експертів з усього світу заявили, що такий підхід має руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров'я людей, а також на суспільство в цілому.

Про це повідомило BBC Україна. Учасники руху закликали захищати вразливі категорії населення, а здоровим людям дозволити жити нормальним життям.

Експерти з усього світу заявили, що політика жорстких обмежень чинить руйнівну дію на фізичне і психічне здоров'я людей, а також на суспільство загалом.

Відповідний документ, який називається "Велика декларація Баррінгтона", підписали майже 6000 учених і медичних експертів по всьому світу, а також 50 000 представників громадськості.

Вони заявили, що збереження карантину до появи вакцини може завдати непоправної шкоди. Зокрема, найбільше постраждають соціально незахищені групи населення.

Учасники руху відзначили, що ризик коронавірусу в 1000 разів більший для старих і немічних, а дітям більшої шкоди завдає грип, ніж COVID-19.

Декларація рекомендує низку заходів щодо захисту вразливих груп, включаючи регулярне тестування працівників будинків пристарілих.

Також пенсіонери, які живуть вдома, повинні отримувати продовольчі товари та інші предмети першої необхідності. Їм порекомендували зустрічатися з членами сім'ї на вулиці, а не в приміщенні.

Крім того, всі люди повинні дотримуватися простих гігієнічних правил, наприклад, мити руки і залишатися вдома, якщо захворіли.

Водночас молодим людям із низьким ризиком ускладнень слід дозволити жити звичайним життям. Школи, університети, ресторани і спортивні установи повинні працювати в нормальному режимі.

Критики відзначають, що:

  • цільовий підхід може ускладнити процес захисту вразливих людей
  • можливість довгострокових ускладнень від коронавірусу означає, що багато інших людей також перебувають у групі ризику

Станом на середу, 7 жовтня, коронавірусом в Україні та світі заразилися понад 36 млн осіб. За минулу добу виявлено 311 613 нових інфікованих.

Найбільше хворих на COVID-19 зафіксували в Індії – 72 тис., у США – 43 тис., а також у Бразилії – 30 тис. За час пандемії від вірусу померло вже понад 1 млн осіб. Водночас хворобу побороли більше 27,1 млн пацієнтів.

Як відомо, у декількох країнах світу відбулися багатотисячні протести проти карантинних обмежень у зв'язку з пандемією коронавірусу (COVID-19).

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Брудне повітря робить людей беззахисними перед коронавірусом
Медицина
Брудне повітря робить людей беззахисними перед коронавірусом
Висновки робилися за підсумком аналізу статистики поширеності забруднюючих речовин у повітрі великих міст і статистики смертності від COVID-19 у першій половині 2020 року...
Супрун розповіла про небезпеку КТ під час COVID-19
Медицина
Супрун розповіла про небезпеку КТ під час COVID-19
Іонізуюче випромінювання, яке людина отримує під час процедури комп'ютерної томографії (КТ), може пошкодити ДНК і збільшити ризик захворіти на рак...
Як в Україні безкоштовно здати тест на Covid-19
Медицина
Як в Україні безкоштовно здати тест на Covid-19
Тести на коронавірус в Україні можна зробити безкоштовно, але не усім охочим. МОЗ визначив чіткий перелік тих, хто може здати ПЛР-тест на Covid-19 безоплатно...
ВООЗ повідомила про спад COVID-19
Медицина
ВООЗ повідомила про спад COVID-19
Після чергового антирекорду кількість нових заражених у світі почала скорочуватися, повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я...
Мер Києва захворів на коронавірус
Медицина
Мер Києва захворів на коронавірус
Мер Києва Віталій Кличко захворів на коронавірус. Про це політик повідомив на своїх сторінках у соцмережах...