«Страшно, як ми зможемо впоратися вдома» - український лікар з Італії

«Страшно, як ми зможемо впоратися вдома» - український лікар з Італії

Український лікар Гліб Белгов - один з членів медичної делегації в Італії. Разом з іншими українцями він прилетів на два тижні, щоб допомогти італійським лікарям в боротьбі з коронавірусом, вивчити їх досвід і передати в Україну. Після перших п'яти днів роботи в Італії медик написав приголомшливий пост в фейсбуці про лікування хворих COVID-19 в Україні і в Італії.

«Мене питають чи не страшно мені тут.Сьогодні я вперше піймав себе на думці, що страшно. Не за себе. Дивлячись на обладнання яке є в цій, достатньо невеликій лікарні мені страшно за те, як ми зможемо впоратися вдома з значним збільшенням пацієнтів лікуючи їх термометром, крапельницею та червоним колпачком.»

Він розказав, що в лікарні, де він є зараз, приймають лише ковід-позитивних пацієнтів, у той час як інші лікарні взяли на себе пацієнтів з іншими діагнозами. Лікарня має п'ять реанімаційних відділень. На момент  приїзду було близько тридцяти пацієнтів на апаратах штучного дихання і ще п'ятдесяти знаходились у відділенні інтенсивної терапії. Найблішьший виклик, з яким стикнулася система охорони здоров'я Італії, - це нестача персоналу.

«Переважно це медсестри та молодші медсестри, які тут виконують багато функцій. Набагато більше ніж в наших умовах. Транспортне сполучення обмежене, але це не призвело до такого колапсу з медичним персоналом як у нас, оскільки тут кожен має власну машину.»

Він додав, що в лікарні обладнання та витратних матеріалів вистачає, а використовувати їх можна вільно.

«Тут є все і в достатній кількості. При кожному вході у відділення я вдягаю дві пари рукавичок та новий костюм. Перед кожним пацієнтом я вдягаю ще одну пару рукавичок, а після того як знімаю дезінфікую нижній шар рукавичок розчинами які знаходяться всюди у відділенні і все це є. Ба більше - я можу вибрати який розмір рукавичок мені підходить. Тут ніхто не рахує скільки пар рукавичок або катетерів він витратив за день, скільки метрів бинту відмотано, скільки флаконів фізрозчину введено, записуючи це в нескінченні журнали. Ти просто береш все, що тобі необхідно від серветок до кисневих балонів, які стоять в коридорі під стінкою."

Лікар не може натішитися широким асортиментом препаратів, інструменту, форми, ліків, які в достатку знаходяться у розпорядженні лікарів і щедро публікує фотозвіти про побачену "розкіш".

Ось так обладнаний вхід в кожне відділення лікарні. Тут є все - від рукавичок до бахіл, включаючи і одноразові хірургічні халати і захисний одяг.

"Якщо необхідно перевезти пацієнта з відділення в відділення ти береш кисневий балон, від’єднуєш від пристрою моніторінгу невелику портативну його частину, яка має свій окремий екран, готуєш пацієнта і прямуєш разом з ліжком-каталкою в ліфт по коридорам, в яких можуть розійтися дві каталки одночасно, оскільки цілком імовірно, що на зустріч буде нестися каталка з іншим пацієнтом і часу на пошуки альтернативних шляхів немає. І це не можливо порівняти з українськими лікарнями де часто може не бути жодної пари рукавичок. Де все, аж до сечових катетерів, купується пацієнтами, а рукавички в кращому випадку є одного розміру, якщо є взагалі. Де для того, щоб виконати маніпуляції потрібно спочатку дочекатися щоб родичі пацієнта принесли все необхідне і лише тоді з'явиться можливість щось зробити.

Зараз тут в Італії у мене в відділенні лежить літній пацієнт, який декілька днів тому втратив свою дружину так само хвору на коронавірусну інфекцію, а його донька у відділенні на поверх вище. Хто би їм купив все від серветок до антибіотиків в нашій українській реальності, де в лікарні немає навіть цефтріаксону?» - задається питаннями українець.

Лікар сказав, що ситуація, яка зараз існує в Україні з забезпеченням лікарень, нагадує йому 2014 рік, коли Росія напала на Україну.

«Коли добровольці, вдягнуті волонтерами 'в те, що змогли знайти' пішли захищати Україну від вторгнення російських військ. І це 'те, що змогли знайти' було в рази краще, ніж те, що потім дала їм країна. Ця строката юрба, тоді собою затулила всіх нас від загрози, що поставала на сході країни.»

За його словами, динаміка поширення коронавирусной хвороби в Україні говорить про те, що необхідно готуватися до песимістичного сценарію.

«Це не означає панку, це означає лише здоровий глузд та здатність до аналізу та планування… Хотілось би бачити чіткий план перерозподілу ресурсів на рівні країни, області, регіону, а не метушливі рухи в різних напрямках. Мають бути чіткі фази входу та виходу з кризи. Однією з перших фаз мала би стати підготовка людських ресурсів - це найскладніший момент для будь-якої країни, як для Китаю так і для Італії, Німеччини чи Франції. І тут важливе навчання, швидкий обмін інформацією - актуальною та об’єктивною, а не створення ‚вінницьких‘ протоколів лікування Covid-19 чи не встигаючих за розвитком подій наказів. Судячи з десятків випадків зараження медиків вже на початку складної ситуації в Україні ми бачимо результати відсутності цього етапу» -написав лікар.

Белгов сподівається, що маючи час завдяки тому, що Україна входить в кризу пізніше, можна навчитися на прикладі інших і вже мати план та готовність лікарень, хоча фаза з масовим тестуванням, яка мала би бути ще на початку березня – вже провалена.

«Намагання міряти температуру дешевими китайськими термометрами через вікно автомобіля водієві, на холодному повітрі викликало щонайменше здивування. Програвши всі попередні етапи зараз варто сконцентруватися на якісній допомозі тим хто хворий, на підсиленні спроможності лікарень виходячи знову ж таки з принципів критичного мислення та відвертих даних, а не сподівання на «авось пронесе» - написав український лікар.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я прогнозують пік захворюваності COVID-19 в Україні на 14-15 квітня.

 

Теги
Схожi
Pfizer у Києві! В Україну прибула вакцина, на яку всі чекали
Медицина
Pfizer у Києві! В Україну прибула вакцина, на яку всі чекали
Сьогодні, 16 квітня, в Україну приїхали 117 тисяч доз Pfizer. Ця вакцина надійшла в межах глобальної ініціативи COVAX
...
У Pfizer заявили про необхідність третьої дози вакцини від коронавірусу, а потім – щорічної
Медицина
У Pfizer заявили про необхідність третьої дози вакцини від коронавірусу, а потім – щорічної
Генеральний директор Pfizer заявив, що людям «скоріше за все» буде потрібна третя доза вакцини проти коронавірусу протягом 12 місяців після повної вакцинації...
У світі станом на 15 квітня - 138 млн інфікованих і майже 3 млн померлих від COVID-19
Медицина
У світі станом на 15 квітня - 138 млн інфікованих і майже 3 млн померлих від COVID-19
За даними Worldometer, Україна за рівнем захворюваності посідає 16 місце в світі з 1,903,765 інфікованих і 38,658 летальних випадків...
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...