Природний вірус: В США спростували теорію Трампа

Природний вірус: В США спростували теорію Трампа

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі відмовився підтримувати теорію Дональда Трампа про штучне походження коронавіруса в китайській лабораторії - докази американського президента розбиваються об наукові дослідження еволюції вірусу. При цьому в Китаї висновки Трампа взагалі називають блефом і вказують, що Вашингтон так і не надав ніяких даних.

Директор Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США, головний інфекціоніст країни Ентоні Фаучі спростував теорію про те, що коронавірус міг бути створений в лабораторії в китайському місті Ухань. За його словами, це доводить поетапний характер еволюції вірусу.

«Цей вірус еволюціонував в природі, а потім перескочив міжвидовий поріг», - впевнений Фаучі.

Альтернативну теорію про те, що вірус був виявлений в дикій природі і перенесений в лабораторію, з якої згодом «вирвався», інфекціоніст вважає неспроможною.

Заява Фаучі прямо суперечить останнім висновкам американської адміністрації, в тому числі словам президента США Дональда Трампа, про «переконливі докази» штучного створення вірусу в Китаї.

Як говорив держсекретар США Майк Помпео, Білий дім має «серйозні свідоцтва», що Пекін приховував правду про походження нового коронавіруса.

«Китай і раніше заражав світ, у них і раніше були лабораторії, які не відповідають стандартам. Це не перший раз, коли світ зазнав впливу вірусу, що з'явився через помилки в китайській лабораторії», - вказував глава Держдепу.

Відсутність доказів

Адміністрація Трампа, як і він сам, посилаються на численні дані американської розвідки, однак відомство не поспішає підтверджувати інформацію про штучне походження коронавіруса. Зокрема, в кінці квітня Нацрозвідка офіційно оголосила про відсутність інформації з цього питання.

«Розвідувальне співтовариство згідно з широким консенсусом учених, що вірус COVID-19 не був створений людиною і не був генетично модифікований», - підкреслили у відомстві.

Китайська сторона також відкидає будь-яку участь у початку пандемії, тим більше зв'язок з Уханьскою лабораторією. Урядова газета КНР The Global Times відзначала, що США так і не представили жодних переконливих доказів своїх звинувачень, всі вони більше нагадують «блеф».

Зазначимо, що про штучне походження вірусу говорять, в основному, офіційні особи Білого дому та ЗМІ. У Пентагоні, так само як і в Нацрозвідці, скептично сприймають подібні теорії. За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів ВС США Марка Міллі, всі свідчення поки вказують на природне походження коронавіруса.

«У нас було багато розвідувальної інформації, за цим пильно слідкували. І на даному етапі [висновок] неостаточний», - додавав представник відомства.

При цьому «докази провини Китаю», опубліковані в ЗМІ, вже поступово спростовуються. Зокрема, доповідь розвідувального союзу «П'ять очей», до якого входять експерти США, Австралії, Нової Зеландії, Канади і Великобританії, про приховування інформації з боку Пекіна виявився хибним.

У ВООЗ же звинувачення США щодо КНР назвали спекулятивними. Як говорив глава програми з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я організації Майкл Райан, Білий дім не надав ніяких конкретних даних чи доказів про походження вірусу.

ВООЗ «охоче» розгляне будь-яку інформацію про походження коронавіруса, надану США, продовжив Райан, якщо подібні дані все ж будуть опубліковані.

«Американський уряд повинен буде вирішити, чи можна і коли ними поділитися, але ВООЗ важко діяти в такому інформаційному вакуумі», - підкреслив представник організації.

Китайське цькування

Втім, Вашингтон не збирається зменшувати темпів антикитайської риторики. Теорія про штучне створення вірусу стала продовженням спроб США залучити КНР до відповідальності за початок пандемії. Звинувачення у приховуванні інформації від самого початку були зосереджені навколо масштабів померлих на китайській території, проте згодом переросли в приховування даних про пандемію загалом.

Разом з Пекіном страждає від цієї кампанії США та ВООЗ, яку Трамп звинувачує в пособництві Китаю, а також неефективному реагуванні на епідемію. Фінансування організації вже призупинено, і тепер Білий дім активно просуває ідею про необхідність її реформування.

Як писав The New York Times, адміністрація Трампа в даний час чинить тиск на розвідку для додання ваги всім своїм «китайським теоріям» - особливо про створення вірусу в Уханьскій лабораторії.

У просуванні своїх звинувачень Білий дім стикається з опором наукового співтовариства, яке не може надати такі необхідні Вашингтону висновки, власне, як і розвідка.

Розкручуючи антикитайську кампанію, адміністрація США сама стикається зі схожими звинуваченнями всередині своєї країни. Так, ЗМІ не раз вказували на повільну реакцію Трампа на епідемію та ігнорування її небезпеки, а також намагання переключити увагу від своїх помилок на інші країни. Крім того, президента звинувачують у сильному поспіху зі зняттям обмежень, введених для стримування пандемії.

Незадоволені діями президента і його суперники з Демократичної партії, які розраховують домогтися пояснень від Білого дому. Трамп уже частково убезпечив себе від цієї проблеми, заборонивши співробітникам адміністрації давати показання в конгресі.

Обмеження стосуються і інфекціоніста Фаучі, який не підтримує антикитайські випади президента.

Однак по-справжньому протистоять президенту лише губернатори штатів, яких Трамп ніяк не може змусити приступити до виходу з кризи шляхом зняття обмежувальних заходів. Глави регіонів спираються на епідеміологічну ситуацію, а не на гучні заяви президента.

Поки ситуацію в США можна назвати стабільною, за останніми даними, число випадків зараження коронавірусом в країні перевищило позначку в 1,2 млн чоловік, а кількість жертв майже досягло 70 тис. Як писав CNN, пік пандемії пройшли далеко не всі штати, так що зняття обмежень цілком виправдано.

Подібні темпи вкрай турбують Трампа, який розраховував використовувати економіку в якості свого головного козиря на майбутніх виборах - чим довше діють жорсткі заходи, тим більше часу буде потрібно на економічне відновлення.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Закарпатті лікар ґвалтував пацієнтів-чоловіків: подробиці гучної справи
Медицина
На Закарпатті лікар ґвалтував пацієнтів-чоловіків: подробиці гучної справи
Лікар накачував своїх пацієнтів ліками, і поки вони були у відключці, ґвалтував...
ДБР арештувало головний офіс «Сінево» у справі, яку розслідує з 2022 року
Медицина
ДБР арештувало головний офіс «Сінево» у справі, яку розслідує з 2022 року
Працівники Державного бюро розслідувань з 2022 року проводять слідство за фактом відчуження майнового комплексу державного підпри...
Бойовим медикам вперше дозволили лікувати наркотичними засобами
Медицина
Бойовим медикам вперше дозволили лікувати наркотичними засобами
В Україні видали першу ліцензію на використання наркотичних засобів в бойових умовах. Тепер планують розглянути питання їхнього застосування у військових частинах....
На Київщині жінка викликала поліцію, бо її чоловік змусив зайнятися з ним сексом
Медицина
На Київщині жінка викликала поліцію, бо її чоловік змусив зайнятися з ним сексом
Суд вважає, що чоловік міг вчинити кримінальний злочин....
Ліцензії не потрібні: в Україні розроблять реєстр виробників коноплі
Медицина
Ліцензії не потрібні: в Україні розроблять реєстр виробників коноплі
В Україні мають легалізувати медичний канабіс. Поки законопроєкт перебуває на підписі у президента, в Мінагрополітики вже розпочали роботу над новим реєстром....