Помер волонтер, який випробовував оксфордську вакцину від COVID-19

У Бразилії повідомили, що помер волонтер, який брав участь у випробуваннях вакцини проти коронавірусу британської компанії AstraZeneca та Оксфордського університету
У Бразилії помер один з учасників випробувань вакцини від коронавірусу, розробленої Оксфордським університетом та британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca. Йому було 28 років, повідомляє Reuters.
Інформацію про смерть добровольця підтвердив Оксфорд, в AstraZeneca від коментарів відмовилися. При цьому в Оксфорді запевнили, що випробування продовжуватимуться.
Джерело, знайоме з цим питанням, повідомило журналістам, що випробування припинили б, якби померлий доброволець отримав вакцину від COVID-19. Але, схоже, що чоловік отримував плацебо. Інші джерела стверджують, що ця людина входив в контрольну групу і їй зробили укол від менінгіту.
Сьогодні відомо, що до фінальної стадії досліджень Оксфорд і AstraZeneca хочуть залучити до 50 000 волонтерів і додати в країни-учасниці Японію і Росію.
Раніше повідомлялось, що AstraZeneca стала однією з перших компаній, які заявили про успіх масштабних випробувань вакцини від COVID-19. Особливо йдеться про дослідження вакцини для людей старшого віку. Через це Єврокомісія вже уклала договір про придбання 300 млн доз майбутньої вакцини. Ще 30 млн доз законтрактувала Великобританія.
У вересні компанія була змушена призупинити випробування вакцини через хворобу одного з волонтерів, які брали участь у випробуваннях. Однак після незалежної перевірки випробування відновилися.
Нагадаємо, фармацевтична компанія AstraZeneca завершує розробку ліків від коронавірусу на основі антитіл, які запобігатимуть зараженню. Препарат уже відправили на фінальну стадію клінічних випробувань.
-
Нагадаємо, учені з Гонконзького університету завершили роботу над спеціальним носовим спреєм, що містить вакцину водночас від звичайного грипу та COVID-19: наступного місяця почнуться його випробування на людях.
-
У свою чергу Європа може почати вакцинацію від коронавірусу навесні-влітку 2021 року.