Помер волонтер, який випробовував оксфордську вакцину від COVID-19

Помер волонтер, який випробовував оксфордську вакцину від COVID-19

У Бразилії повідомили, що помер волонтер, який брав участь у випробуваннях вакцини проти коронавірусу британської компанії AstraZeneca та Оксфордського університету

28-річний чоловік помер від ускладнень, викликаних COVID-19. 

У Бразилії помер один з учасників випробувань вакцини від коронавірусу, розробленої Оксфордським університетом та британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca. Йому було 28 років, повідомляє Reuters.

Інформацію про смерть добровольця підтвердив Оксфорд, в AstraZeneca від коментарів відмовилися. При цьому в Оксфорді запевнили, що випробування продовжуватимуться. 

Джерело, знайоме з цим питанням, повідомило журналістам, що випробування припинили б, якби померлий доброволець отримав вакцину від COVID-19. Але, схоже, що чоловік отримував плацебо. Інші джерела стверджують, що ця людина входив в контрольну групу і їй зробили укол від менінгіту.

Сьогодні відомо, що до фінальної стадії досліджень Оксфорд і AstraZeneca хочуть залучити до 50 000 волонтерів і додати в країни-учасниці Японію і Росію. 

Раніше повідомлялось, що AstraZeneca стала однією з перших компаній, які заявили про успіх масштабних випробувань вакцини від COVID-19. Особливо йдеться про дослідження вакцини для людей старшого віку. Через це Єврокомісія вже уклала договір про придбання 300 млн доз майбутньої вакцини. Ще 30 млн доз законтрактувала Великобританія.

У вересні компанія була змушена призупинити випробування вакцини через хворобу одного з волонтерів, які брали участь у випробуваннях. Однак після незалежної перевірки випробування відновилися.

Нагадаємо, фармацевтична компанія AstraZeneca завершує розробку ліків від коронавірусу на основі антитіл, які запобігатимуть зараженню. Препарат уже відправили на фінальну стадію клінічних випробувань.

  • Нагадаємо, учені з Гонконзького університету завершили роботу над спеціальним носовим спреєм, що містить вакцину водночас від звичайного грипу та COVID-19: наступного місяця почнуться його випробування на людях.

  • У свою чергу Європа може почати вакцинацію від коронавірусу навесні-влітку 2021 року.

Теги
Схожi
В Україні легалізували медичний канабіс
Медицина
В Україні легалізували медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...