Питання вакцинації під час пандемії стає критичним, - інфекціоніст

Питання вакцинації під час пандемії стає критичним, - інфекціоніст

Діти в школах ризикують захворіти COVID-19, тому питання вакцинації стає критичним. Засоби захисту від коронавірусу не зможуть повністю убезпечити школярів від зараження, але знизять його ризик.

На сьогоднішній день, сільські навчальні заклади безпечніші за школи, що розташовані у великих містах. Механізм повторного зараження коронавірусом досі не вивчен, Вчені не відкидають наявності перехресного клітинного імунітету, який полегшує перебіг хвороби. Про це в ефірі телеканалу  розповів лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

"Найголовніше – ми маємо зрозуміти, що ситуація змінюється досить стрімко, і через це ті поради, які можна давати батькам зараз, можуть стати неактуальними через 2-3 тижні." - каже лікар.

Але, все ж, основні поради залишаються незмінними:

  • Перше – потрібно стежити за здоров’ям дітей, і в тому разі, якщо у них є прояви якихось респіраторних захворювань, все-таки до школи не відпускати.
  • Друге – у більшості батьків є чат, де варто обмінюватися інформацією і повідомляти про те, що хтось захворів. Тому що це дасть змогу і вчителю, класному керівнику вчасно ухвалити рішення стосовно ізоляції дітей.
  • Третє – навчити дітей регулярно мити руки і не користуватись якимись спільними предметами. Четверте – спробувати максимально дотримуватись дистанції, якщо це можливо, хоча в дитячих колективах це досить складно зробити.

Також лукар прокоментував і питання вакцинації.

"Питання вакцинації надзвичайно важливо і критично. З коронавірусом ніхто не скасовував усі інші хвороби, які існують. Через це традиційно з початком навчального сезону ми бачимо підйом респіраторних захворювань, а також частково дитячих.

Щодо кору можна більш-менш бути спокійними, оскільки у нас був великий спалах у 2018-2019 роках, і щонайменше 2-3 роки не буде підйому. Але є інші захворювання, включно з паротитом (свинкою), дифтерією, про які варто пам’ятати. Для цього є щеплення.

Якщо ви зараз готуєте свою дитину до школи, варто перевірити разом із сімейним лікарем її календар щеплень. Якщо підійшов час зробити вакцинацію, треба її зробити. На щастя, вакцини в Україні є."

 

 

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...