Пандемія триватиме ще довго. ВООЗ проаналізував світові тенденції

Пандемія триватиме ще довго, підтвердили в суботу на зустрічі комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я. Головне про пандемію коронавіруса в світі в огляді "Українського Дощу".
Від початку пандемії Covid-19 в світі заразилися вже більше 17,6 млн осіб, понад 680 тисяч померли, передає ВВС.
У ВООЗ в суботу після засідання надзвичайної комісії заявили, що пандемія буде "тривалою". Комітет після майже шести годин обговорень "підкреслив, що очікує тривалого періоду пандемії Covid-19".
У США за останній місяць різко зросла зараженість на Covid-19 і число летальних випадків. За липень в штатах від коронавірусу померло 25 тисяч осіб, а кількість підтверджених заражень зросла на 1,8 млн, або на 66%. Це майже половина від загальної кількості підтверджених діагнозів в країні, яких загалом близько 4,45 млн. Найбільше Covid-19 люує у Флориді, Каліфорнії і Техасі.
Головний епідеміолог США Ентоні Фаучи у п'ятницю на слуханнях у Конгресі висловив сумнів у тому, що вакцини, які розробляються в Росії і в Китаї, застосовуватимуть у США. Фаучи вважає, що процедури випробувань і слабкі регулятивні норми щодо ліків в Китаї і Росії не відповідають американським стандартам.
"Я дуже сподіваюся, що китайці і росіяни хоч тестують ті вакцини, перш ніж застосовувати їх на людях", - сказав він.- "Заявляти, що у тебе є готова до поширення вакцина, не протестувавши її щонайменше проблематично", - додав Фаучи.
На південь від США епідеміологічна ситуація теж погіршується. Влада Мексики повідомляє про смерть 700 осіб за останні 24 години. Тепер Мексика знаходиться на третьому місці в світі за кількістю жертв, всього в країні зареєстровано 46688 смертей від Covid-19. Більше - тільки в США і Бразилії. На четвертому місці в цьому антирейтингу - Великобританія.
А у Європі тим часом тривають протести. Тисячі людей в суботу вийшли на вулиці Берліна, аби взяти участь в протестах проти політики влади у боротьбі з коронавірусом. Як повідомляє кореспондент ВВС Деміен Макгіннесс, в числі інших марширують групи вкрай правих демонстрантів з прапорами і символікою та групи конспірологів, які не вірять, що вірус взагалі існує.
Більшість демонстрантів просто не влаштовують прийняті урядом заходи. Всі ці люди хочуть одного - покласти край вжитим урядом заходам боротьби з пандемією. На ході люди не дотримувалися заходів соціального дистанціювання, на них не були надіті захисні маски.
Через кілька годин після початку акції скептиків почали розганяти поліцейські. Протестувальників також розкритикували місцеві політики, один з яких назвав дисидентів "ковідіотами".
На японському острові Окінава зафіксований рекордний стрибок нових заражень. Влада острова, де розташована військова база США, в суботу ввела на всій території надзвичайний стан. Губернатор острова Денні Тамакі попросив жителів не залишати будинки без крайньої необхідності. Всього на Окінаві 395 заражених коронавірусом, з них 248 - американські морські піхотинці.
У Південній Кореї заарештовано лідера релігійної секти "церква Сінчхонджі" Лі Ман Хі. Близько п'яти тисяч членів секти заразилися коронавірусом, а Лі Ман Хі звинувачують в тому, що він приховував цей факт від влади. 88-річний Лі також звинувачується в розтраті приблизно 4,7 млн доларів спільної каси.
У суботу в Південній Кореї зафіксовано 14 336 випадків захворювання на коронавірус. Якщо провину Лі буде доведено, це означатиме, що його секта сприяла поширенню близько 36% усіх випадків зараження в країні.