МОЗ реформує «швидку». Коли і за яких умов будуть приїжджати лікарі?

Міністерство охорони здоров'я планує реформувати службу надання екстреної допомоги і розділити всі виклики на чотири категорії. Про це на брифінгу 27 липня розповіла заступник міністра Ірина Садов'як.
Про це повідомляє РБК-Україна.
«На етапі реформування галузі ми відзначили, що дві третини пацієнтів не отримують своєчасної допомоги бригадою ["швидкої"]. Із загальної кількості викликів, а це 6,8 млн, 4,7 млн є несвоєчасними», - сказала вона.
Повідомляється, що в зв'язку з такою ситуацією вирішено, що виклики будуть поділені на чотири категорії:
- 1 категорія - критичний стан хворого, який потребує негайних реанімаційних діях. Під час викликів цієї категорії «швидка» має приїхати максимум за 10 хвилин;
- 2 категорія - серйозний стан хворого, що вимагає негайного огляду або транспортування. На цьому етапі «швидка» повинна прибути максимум за 20 хвилин;
- 3 категорія - несерйозне стан хворого, зокрема якщо його життю нічого не загрожує. Такі виклики переадресовуються на сімейних лікарів, а по можливості до хворого виїде бригада швидкої допомоги, яка не задіяна на попередніх викликах;
- 4 категорія - реагування на виклики відбувається без виїзду бригади, в телефонному режимі. Надалі хворого можуть відправити до сімейного лікаря.
Крім того, Садов'як повідомила, що тариф на виклик бригади екстреної допомоги збільшили зі 112 гривень до 163.
Зазначається, що національна служба охорони здоров'я з 1 липня підвищила тарифи на послуги екстреної медичної допомоги, лікування гострого інфаркту та інсульту.
5 травня міністр Максим Степанов говорив, що Міністерство охорони здоров'я планує змінити медреформу - підвищити фінансування лікарень і зарплати медпрацівників. Колишня глава МОЗ Уляна Супрун розкритикувала рішення і сказала, що це «боязкий крок у минуле».
Раніше Український Дощ писав, що експерти назвали найкращу маску для захисту від коронавірусу.