Місць нема, але ви тримайтеся. Ситуація в лікарнях

Місць нема, але ви тримайтеся. Ситуація в лікарнях

Медична система близька до колапсу - у багатьох обласних центрах уже не вистачає ні місць, ні кисню для пацієнтів. Минула доба принесла Україні новий сумний коронавірусний антирекорд. Було зафіксовано максимальну кількість летальних випадків від COVID за час пандемії - 256. Добовий показник захворюваності теж тримається на близькому до антирекорду рівні і перевищує 12 тисяч осіб.

 
Судячи з розповідей медиків, пацієнтів і волонтерів, оприлюднених останнім часом, країна впритул наближається до колапсу медичної системи. Український Дощ зібрав розповіді про те, що відбувається в лікарнях.
 
У коридорах і без кисню
 
У Харківській області, другій за кількістю заражених після Києва, місця з киснем у лікарнях закінчилися ще до кінця жовтня.
"Швидкі привозять ковідних пацієнтів у важкому стані з низькою сатурацією, але лікарні не можуть їх прийняти. Або просто не приїжджають. Відразу кажуть, що госпіталізувати нікуди", - розповідав портал VGorode.Харьков.
"Кількість хворих, важких хворих, просто шалена. Тому в нас йде постійна ротація, - описала ситуацію Маслова. - Якщо комусь стало краще на кисневій точці, то його переводять на концентратор, а на його місце кладуть важкого пацієнта. Комусь стало краще на концентраторі - його знімають, тут же підключають туди іншого пацієнта. Часом одним концентратором користуються одночасно дві людини, для цього є спеціальні розвилки. Але бувають випадки, коли з концентратора зняли, а незабаром людині стало погано, її переводять назад. І так постійно", - розповідає заступник головного лікаря Харківської обласної інфекційної лікарні Валентина Маслова.
 
 
У Запоріжжі пацієнтів з коронавірусом уже розміщують у коридорах лікарень. У міськраді констатують, що кількість лікарень і лікарів у місті обмежена і "межа ця - буде".
 
У Чернівцях ситуацію із заповненістю лікарень лікар-анестезіолог Андрій Аносов описує так: "У ніч із середи на четвер узагалі була ситуація, коли ліжко, на якому помер пацієнт, фактично залишалася вільним півгодини. Тіло померлого ще знаходилося у відділенні, а це ліжко перестелили, обробили, і на нього була госпіталізована наступна пацієнтка".
 
 
Про ситуацію в лікарнях Житомира свідчить резонансна історія, яка сталася тут днями. У міській лікарні №1 померла Ольга Грабар, доцент університету Житомирська політехніка. Вона була госпіталізована в цей медичний заклад з COVID-19 і 15 листопада написала про критичну ситуацію з киснем у лікарні.
"Для людей у реанімації COVID-19, уже немає кисню! Сьогодні реанімація працювала через раз! А це єдиний наш шанс на порятунок! Я не знаю, як нам зараз пережити ніч, а на ранок кисню немає взагалі! - писала жінка. - Я зараз сама тут лежу, кисень відключали за сьогодні вже вісім разів! Бідні лікарі в реанімації не знають, що робити! Рятуйте!" У цьому пості Грабар звернулася до мера міста Сергія Сухомлина з проханням втрутитися і терміново надати пацієнтам допомогу.
16 листопада Ольга Грабар померла.
 
В одній із районних лікарень Білої Церкви помер чоловік, який віддав "дефіцитний" кисень своєму хворому на коронавірус сину. Про це повідомила волонтерка Дана Ярова на своїй сторінці у Facebook. Вона уточнила, що діагноз COVID-19 був в обох пацієнтів.  За її словами, в лікарні гостра нестача кисню, пацієнтам дозволяють подихати киснем лише по 15 хвилин в день. Хворий батько віддав синові своїх 15 хвилин кисню. В результаті батько загинув, а сина зараз продовжують лікувати.
 
 
Виписують хворих?
 
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що лікарі виписують пацієнтів з COVID-19 до повного одужання, і навіть при наявності позитивного ПЛР-тесту.
"Рішення про виписку приймає лікуючий лікар на підставі відсутності або зменшення клінічних ознак захворювання, а також на підставі стійкої тенденції до нормалізації лабораторних показників. Якщо немає необхідності знаходитися в лікарні, тобто немає ніякої загрози життю, то лікар приймає рішення - і ви дійсно можете продовжити лікування в амбулаторних умовах", - сказав він на брифінгу.
 
Лікар-пульмонолог зі Львова Анатолій Невзгода в коментарі Радіо Свобода заявив, що така практика разом з ігноруванням карантинних заходів тільки погіршує ситуацію з коронавірусом.
"У нас людина перенесла пневмонію COVID-19, і її виписують додому. Ось причина, чому маємо зростання захворюваності. Ми виписуємо хворих ще переносниками вірусу", - сказав лікар.
Особа, яка перехворіла на COVID-19, за оцінками львівського лікаря, залишається заразною як мінімум два тижні. Американські фахівці говорять про два місяці.
"Ми готуємо пул заразних осіб. Ми їх виписуємо", - підкреслив Невзгода.
Теги
Схожi
Johnson & Johnson відклала початок використання своєї вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Johnson & Johnson відклала початок використання своєї вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Медицина
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...