Іспанія має вже пів мільйона ковід захворювань

Іспанія має вже пів мільйона ковід захворювань

Іспанія стала першою західноєвропейською країною, яка зареєструвала понад пів мільйона випадків захворювання на COVID-19: наявність нової інфекції підтвердили у 525 549 людей.

Тим часом експерти також висловлюють занепокоєння щодо збільшення кількості випадків зараження у Франції та Великій Британії, повідомляє The Guardian. 

Впродовж минулого тижня в Іспанії позитивний результат тесту на коронавірус отримали 49 716 пацієнтів, а 237 хворих померли від ускладнень. Близько третини нових випадків та смертей припадає на Мадрид, який найбільше постраждав від пандемії.

Зазначається, що від липня в Іспанії спостерігають найшвидший добовий приріст підтверджених випадків COVID-19 в Європі, а від серпня подібні темпи фіксують у Франції, де від початку пандемії на нову недугу захворіли 367 095 людей. Серед західноєвропейських антилідерів за показником заражень також перебувають Велика Британія (352 450 випадків) та Італія (278 784 випадки).

Водночас керівник іспанського Центру координації надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я Фернандо Сімон хоч і визнав, що поширення інфекції прискорюється, наголосив на тому, що у 50% нових випадків перебіг захворювання є безсимптомним, і більше половини з них підтверджують у людей до 40 років, які мають нижчий ризик смерті.

За словами заступниці генсека мадридської медичної асоціації Ангели Ернандес Пуенте, нинішня ситуація є дуже тривожною, але не порівнянною із тиском, з яким система охорони здоров'я боролася у березні. Вона додала, що збільшення тестування посприяло діагностиці пацієнтів із легким або безсимптомним перебгом захворювання.

Також вона попередила, що результати жорсткого карантину в Іспанії можуть опинитися під загрозою через "безвідповідальну поведінку та відсутність належної підготовки".

"Люди повинні діяти відповідально в індивідуальному порядку - одягаючи маску, миючи руки та зберігаючи соціальну дистанцію. На рівні охорони здоров’я нам потрібне справді вичерпне відстеження контактів, чого, на жаль, ми не бачимо", - наголосила вона. 

Тим часом іспанський прем'єр-міністр Педро Санчес у понеділок намагався заспокоїти батьків, які стурбовані початком навчального року. 

"Нульового ризику не існує, але дітям та вчителям гарантоване перебування у безпечних центрах. Батьки можуть бути спокійними", - заявив прем'єр, додавши, що учні в усіх регіонах повернуся до шкіл до кінця вересня, а дітям, старшим за шість років, доведеться носити захисні маски.

Нагадаємо, 4 вересня в Іспанії зафіксували 4 503 нових випадки зараження COVID-19. Це найвищий за чотири місяці добовий показник в країні. 

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...