Хто ці люди: депутати, за зверненням яких КСУ прийняв антидержавне рішення

Хто ці люди: депутати, за зверненням яких КСУ прийняв антидержавне рішення

Конституційний Суд схвалив рішення щодо е-декларацій і повноважень НАЗК, яке створило цілу прогалину в українському законодавстві й може розсварити Україну з західними партнерами. Подання внесли за підписом 47 народних депутатів.

Провокативне звернення було подано до КС 4 серпня 2020 року. У ньому депутати від фракції партії Опозиційна платформа — За життя (ОПЗЖ) і депутатської групи За майбутнє просили суд розглянути конституційність окремих положень Кримінального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, а також низки законів (Про запобігання корупції, Про прокуратуру, Про Національне антикорупційне бюро України, Про Державне бюро розслідувань, Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів).

Всього в списку імена 47 народних депутатів. Серед них фракція "Опозиційної платформи – За життя" повним складом з 44 людей, двоє членів групи "За майбутнє" і один позафракційний депутат.

Хто підписав скандальне звернення:

Абрамович Ігор Олександрович

Бойко Юрій Анатолійович

Борт Віталій Петрович

Бурміч Анатолій Петрович

Волошин Олег Анатолійович

Гнатенко Валерій Сергійович

Дунаєв Сергій Володимирович

Загородній Юрій Іванович

Іоффе Юлій Якович

Ісаєнко Дмитро Валерійович

Кальцев Володимир Федорович

Качний Олександр Сталіноленович

Кива Ілля Володимирович

Кісільов Ігор Петрович

Козак Тарас Романович

Колтунович Олександр Сергійович

Королевська Наталія Юріївна

Кузьмін Ренат Равелійович

Ларін Сергій Миколайович

Лукашев Олександр Анатолійович

Льовочкін Сергій Володимирович

Льовочкіна Юлія Володимирівна

Макаренко Михайло Васильович

Мамка Григорій Миколайович

Мамоян Суто Чолоєвич

Медведчук Віктор Володимирович

Мороз Володимир Вікторович

Німченко Василь Іванович

Павленко Юрій Олексійович

Папієв Михайло Миколайович

Плачкова Тетяна Михайлівна

Пономарьов Олександр Сергійович

Приходько Наталія Ігорівна

Пузанов Олександр Геннадійович

Скорик Микола Леонідович

Славицька Антоніна Керимівна

Солод Юрій Васильович

Столар Вадим Михайлович

Суркіс Григорій Михайлович

Фельдман Олександр Борисович

Христенко Федір Володимирович

Чорний Віктор Іванович

Шуфрич Нестор Іванович

Батенко Тарас Іванович – "За майбутнє"

Бондар Віктор Васильович – "За майбутнє"

Требушкін Руслан Валерійович – позафракційний

Нардепи стверджували у своєму поданні, що обов’язок декларувати майно — зокрема чиновниками, депутатами та членами їхніх родин — порушує їхні базові права, гарантовані Конституцією України.

Розгляд конституційного подання цих нардепів суд розпочав 8 жовтня (за інформацією Ольги Совгірі, представниці Верховної Ради в КС), а рішення виніс вже 27 жовтня.

Воно викликало величезний резонанс в Україні, оскільки загрожує євроінтеграції нашої країни, а також може звести нанівець зусилля антикорупційних органів останніх років та зірвати призначення кандидатів, які перемогли на місцевих виборах, на державні посади.

Коротко про скандальне рішення КСУ:

  • Конституційний Суд 27 жовтня скасував покарання за недостовірне декларування. Простими словами – дозволив легально брехати в деклараціях. Крім того, цим же рішенням він позбавив повноважень НАЗК, яке займалося моніторингом проявів корупції серед чиновників.
  • НАЗК на виконання рішеннся КСУ закрив реєстр е-декларацій. Таким чином, КСУ скасував всі механізми запобігання корупції, вибудовані за роки незалежності.
  • Антикорупційна реформа, яку скасував суд, раніше була однією з ключових вимог ЄС для безвізового режиму з Україну. Тож нині він буквально в підвішеному стані  Це підстава для призупинення безвізу: з'явилась неофіційна реакція ЄС на рішення КСУ .
  • Та виникли проблеми й на внутрішній арені. Після ліквідації повноважень НАЗК неможливо закінчити виборчий процес  КСУ своїм скандальним рішенням заблокував призначення переможців виборів, – НАЗК . Адже саме Нацагентство мало проводити перевірки кандидатів на посади голів районних і обласних рад.
  • Через усі ці причини Володимир Зеленський 29 жовтня скликав термінове засідання Ради нацбезпеки й оборони  

29 жовтня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив Розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки.

Державне бюро розслідувань викликало Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького для допиту на 2 листопада.

Раніше Український Дощ писав, що за позовом того ж голови ОПЗЖ Медведчука Дарницький райсуд заборонив продаж книги про життя поета Василя Стуса та зобов'язав видалити з неї інформацію про кума Путіна - Медведчука. Крім того, з видавництва і автора стягнули 860 грн на користь Медведчука. Але останні примірники книги"Справа Василя Стуса" за лічені хвилини розкупили після новини про заборону Дарницьким судом її розповсюдження.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Жертви перемир'я: українські воїни про снайперські обстріли і загибель побратима
Україна
Жертви перемир'я: українські воїни про снайперські обстріли і загибель побратима
Старший солдат В'ячеслав Мінкін не дожив всього один день до свого 31-річчя, загинувши від ворожої снайперської кулі біля Авдіївки...
Хомчак пояснив, чому ЗСУ не стріляли, коли вбили українського військового
Україна
Хомчак пояснив, чому ЗСУ не стріляли, коли вбили українського військового
Головнокомандувач ЗСУ Хомчак розповів про алгоритм дій армії, коли бойовики відкривають вогонь і вбивають українських військових під час перемир'я...
«Ріфмастер заслужив на повагу», - головнокомандувач ЗСУ заступився за Антоненка
Україна
«Ріфмастер заслужив на повагу», - головнокомандувач ЗСУ заступився за Антоненка
Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Хомчак вперше прокоментував справу волонтера та військового журналіста Андрія Антоненка
...
СБУ викрила на держзраді командира підрозділу Національної гвардії (відео)
Україна
СБУ викрила на держзраді командира підрозділу Національної гвардії (відео)
За даними слідства, військовослужбовця Національної гвардії України у 2019 році було завербовано представниками ГУ Генштабу ВС РФ (військової розвідки)...
Під час перемир'я загинуло 4 українських військових, - Хомчак
Україна
Під час перемир'я загинуло 4 українських військових, - Хомчак
За час перемир’я в Збройних силах України – четверо загиблих та 14 поранених. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак...