Книгу про Стуса розкупили за лічені хвилини після вироку суду про її заборону

Книгу про Стуса розкупили за лічені хвилини після вироку суду про її заборону

Дарницький райсуд заборонив продаж книги Кіпіані про Стуса та зобов'язав видалити з неї інформацію про Медведчука. Крім того, з видавництва і автора стягнули 860 грн на користь Медведчука. Але останні примірники книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" розкупили після новини про заборону Дарницьким судом її розповсюдження.

Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження книги "Справа Василя Стуса" за авторством Вахтанга Кіпіані "до усунення порушення немайнових прав голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука".

Суд визнав, що "деякі фрази у книзі порушують честь та гідність позивача", а саме - кума Путіна і юриста нуковича Віктора Медведчука.

Окрім цього, з Кіпіані та видавництва Vivat на користь Медведчука суд стягнув 860 гривень. Суд також зобов'язав Кіпіані та видавництво видалити з твору інформацію про Медведчука.

"Цивільну справу за позовом Медведчука до Кіпіані та ТОВ "Віват" задовольнити частково, визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука на повагу до честі та гідності, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену у книзі "Справа Василя Стуса", - оголосила суддя.

Кіпіані також опублікував фото судового рішення.

Недостовірною визнано інформацію: "Чи була можливість у Стуса обрати "менше зло". Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук... Медведчук на суді визнав, що всі "злочини", нібито вчинені його підзахисним, "заслуговують на покарання. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?".

Але українське суспільство по-своєму відреагувало на рішення суду: останні примірники книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" розкупили після новини про заборону Дарницьким судом її розповсюдження

Про це розповіла директор з маркетингу видавництва Vivat Катерина Аврамчук у Facebook.

"Книг вже немає в наявності, усі розкупили за лічені хвилини.

Доки не спливе термін апеляційного оскарження, книжку можна придбавати без купюр.
Вахтанг Кіпіані, давай електронний варіант оперативно і на кілька гривень дешевше, якщо не встигнуть додрукувати;) виграють усі.
Але, за будь-яких обставин, незалежно від рішення апеляційного суду, в усіх майбутніх накладах варто зазначати у тексті у квадратних дужечках [текст було видалено, відповідно до рішення судді Дарницького райсуду м.Києва Заставенко Марини].", - відзначила представниця видавництва.

За її словами, загалом у продажу було близько 20 тисяч книг. Останні розкупили після рішення суду. Аврамчук каже, що продані екземпляри у покупців не вилучатимуть.

Як відомо, Медведчук був адвокатом Василя Стуса. І, за оцінками юристів та істориків, його діяльність не в останню чергу призвела до того, що поетові дали 10 років ув'язнення в таборі суворого режиму.

Теги
Схожi
Оголошено найкращий фільм Берлінського кінофестивалю
Культура
Оголошено найкращий фільм Берлінського кінофестивалю
Кращий проєкт Берлінале був знятий під час карантину. Сатирична драма розповідає історію шкільної вчительки Емі, чиї домашні інтимні ролики потрапляють у мережу...
Вийшов трейлер українського мультфільму про дружбу земної дівчинки та робота
Культура
Вийшов трейлер українського мультфільму про дружбу земної дівчинки та робота
Творці української анімаційної стрічки «Віктор_Робот» презентували трейлер мультфільму під композицію «Обсерваторія» у виконанні Антона Слєпакова...
Жан-Люк Годар оголосив про відхід з кіно
Культура
Жан-Люк Годар оголосив про відхід з кіно
Режисер Жан-Люк Годар під час відеоконференції в рамках Міжнародного кінофестивалю в Кералі оголосив, що йде з кіно...
Українська ілюстраторка увійшла до короткого списку 55-ї Болонської виставки
Культура
Українська ілюстраторка увійшла до короткого списку 55-ї Болонської виставки
На цьогорічну виставку в Італії надійшли заявки 3235 художників з 68 країн. Міжнародне жюрі обрало 303 фіналісти...
Незабаром у Литві запрацюють два автобусні україномовні аудіогіди
Культура
Незабаром у Литві запрацюють два автобусні україномовні аудіогіди
Особливість цих двох проєктів – те, що увагу в них зосереджено на тих місцях, архітектурних пам’ятках й історичних подіях, які поєднують Литву з Україною...