ДБР викликало голову КСУ на допит щодо можливої участі в злочинній організації

Державне бюро розслідувань викликало Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького для допиту на 2 листопада.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
"Слідчими ДБР розслідується низка кримінальних проваджень у яких слідчим шляхом перевіряється голова Конституційного Суду до вчинення злочинів у складі злочинної організації", - повідомив в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.
Досліджується вплив злочинної організації на діяльність судів, винесення ними неправосудних рішень в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майна.
"Голова КСУ перевіряється слідчим шляхом на участь у злочинній організації, вчинюваних у її складі злочинах, а також у вжитті заходів до приховування злочинів. З цією метою слідчим Державного бюро розслідувань викликано Голову КСУ для допиту на 02.11.2020", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування статків, тобто статтю 366-1 КК, яка передбачала відповідальність за брехню в декларації було визнано такою, що не відповідає Конституції України.
У Зеленського назвали загрозою безвізу і євроінтеграції рішення КСУ щодо антикорупційної інфраструктури та скликали термінове закрите засідання РНБО. Судді КСУ, в свою чергу, поскаржилися Зеленському та Разумкову на "постійний тиск" з боку НАБУ, НАЗК і "деяких політиків".
Через скасування криміналу за приховування статків українці ініцюювали вихід під КСУ на акцію "Проведемо суддів-зрадників до Ростова".
Глава НАЗК Олександр Новіков заявив, що розгляд судом антикорупційних законів у закритому режимі порушує Конституцію. Потім НАЗК закрила реєстр е-декларацій на виконання рішення КСУ.
Посол України при ЄС Микола Точицький заявив, що в Євросоюзі стурбовані рішеннями КСУ щодо антикорупційних органів і можуть призупинити безвіз.
Пізніше Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на засіданні РНБО заявив, що низка останніх подій, пов'язаних з рішенням Конституційного суду, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності.
29 жовтня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив Розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки.