Європарламент вже сьогодні затвердить пакет рішучих заходів для стабілізації клімату

Відмова від теплових двигунів, введення на кордонах ЄС мита «на вуглецевий слід», створення екологічного соціального фонду… 8 червня у Страсбурзі Європарламент затвердить пакет заходів з метою скоротити до 2030 року викиди парникових газів порівняно з рівнем 1990 року як мінімум на 55 %. ЄС сподівається звести викиди до нуля вже 2050 року.
Успіх амбітного екологічного проєкту залежить від дебатів, що розпочалися 7 червня у Страсбурзі. Сьогодні Європейський Союз, який об'єднує 27 країн-членів, є третьою за величиною економічною зоною у світі. За два дні парламентарі мають розглянути сотні поправок і вісім головних положень, які слід потім адаптувати до законодавства кожної країни.
Як повідомляє кореспондент RFI у Страсбурзі, пропозиції щодо зміни політики вуглецевого ринку ЄС включають, зокрема, введення мит на імпорт товарів з урахуванням сліду СО2, залишеного їх виробництвом та транспортом. Такий захід має захистити європейських виробників від конкуренції неекологічних підприємств Китаю, Туреччини та інших країн. Мало того, таким чином ЄС має намір змусити своїх економічних партнерів поза ЄС стати «зеленішими».
Питання про індустріальний вуглецевий слід у Європейському Союзі регулюється з 2005 року так званим «вуглецевим ринком». Квоти на викиди дозволяють промисловцям та енергетикам враховувати, контролювати та скорочувати свій вплив на навколишнє середовище. Вуглецевий ринок є наріжним каменем європейської політики в галузі енергетики та клімату.
Євродепутати консервативного спрямування вважають різку відмову від квот небезпечною для економіки та пропонують поетапний графік змін.
Ще до відкриття дебатів у Європарламенті полеміку викликало питання про поступову відмову від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Європа розглядає можливість заборонити в Європі продаж нових автомобілів, які використовують бензин, дизельне паливо та навіть гібридні двигуни, з 2035 року. На думку членів комітету Європарламенту з навколишнього середовища, Європі доведеться «повністю перетворити найбільшу за кількістю робочих місць промислову галузь Європи» лише за 13 років.
Нагадаємо, на легкові автомобілі та фургони припадає близько 15% від загального обсягу викидів CO2 до ЄС. Реформа може дозволити скоротити автомобільні викиди до 2035 року на 100%. Але є правки, що пропонують зупинити екологічні амбіції на 90%.
Український Дощ писав раніше про Магнітні бурі у червні: якими днями треба бути особливо уважними до свого здоров'я.