Епідеміолог запропонував Зеленському лікуватися в звичайній лікарні

Епідеміолог запропонував Зеленському лікуватися в звичайній лікарні

Президентові України Володимиру Зеленському варто лікувати коронавірус не в лікарні “Феофанія”, а в звичайній міській лікарні, щоб особисто переконатися в тому, які умови там створені для хворих.

Таку заяву в коментарі OBOZREVATEL зробив лікар-епідеміолог, голова ГО “Інфекційний контроль” Андрій Александрін.

“Він записує свої відосики з “Феофанії”, сидить у шикарних умовах. Ні, друже, так не повинно бути! Давай, будь ласка, по швидкій у звичайну лікарню. Тоді подивимося, як ти будеш нормально почуватися і говорити всім “спасибі”, – сказав медик.

У цьому контексті він розповів про те, що його знайомий, 60-річний завідувач хірургічного відділення в одному з обласних міст, змушений лежати в лікарняному коридорі, тому що в палатах уже не залишилося вільних місць.

“Він захворів на коронавірус і лежить у лікарні в коридорі. Він розповів мені, що був радий тому, що зміг без черги сходити в туалет по великому. Йому не довелося стояти півтори години в черзі, як було до цього. Він заслужена людина, медик, і він лікується в таких умовах”, – наголосив Александрін.

Він також звернув увагу на те, що президент Зеленський публічно демонструє ігнорування інфекційної безпеки.

“Коли ВООЗ говорить про те, що, перед тим, як впроваджувати програми з інфекційної безпеки, потрібно мати прихильність керівництва, президент демонструє нам відсутність такої прихильності. Коли він виступає без маски на пресконференції в Луганській області в оточенні величезної кількості людей, а буквально через кілька годин усі ЗМІ облітає інформація, що в нього підтверджений COVID-19”, – заявив лікар.

Політолог і публіцист Віталій Портников також підтримав думку, що президент України Володимир Зеленський повинен був лікувати свою легку форму коронавірусу вдома, як британський прем’єр Борис Джонсон, а не витрачати кошти платників податків на елітну державну клініку “Феофанія”, що у Києві. 

А у випадку важкої форми захворювання він міг би перейти на лікування до приватного закладу. Про це заявив громадський діяч, публіцист та журналіст Віталій Портников в етері своєї авторської програми “Суботній політклуб” на Espreso.

“Борис Джонсон – теж, можна сказати, такий політик близький до народу – знаходився в своїй квартирі, аж поки не почав задихатися. Поїхав до лікарні вже в реанімацію. Якщо він зробив би інакше, англійці задавалися б питанням: “А чого він займає місце в лікарні, він же себе добре почуває?”. Ну, ясно, що якщо людина каже, що їй потрібен кисень, що їй потрібна реанімація, то ми не задаємо таких питань. Якби не дай Бог, Володимир Зеленський, був би в складному стані і зараз йому потрібен був би кисень, реанімація, штучна вентиляція легенів, очевидно, що у цій ситуації, керівник держави, як і будь-який інший громадянин, має бути в лікарні. Краще не у відомчій, краще в приватній. І хай сплачує гроші з власної кишені. Тому що це не має бути за державний бюджет”, – пояснив Портников.

Але оскільки, як наголосив публіцист, за тими матеріалами, які глава держави розміщує в соцмережах, він наразі “чудово себе почуває”, то “знаходження в елітній та ще й бюджетній лікарні – це державний бюджет – в стані практично здорового, це блюзнірство”.

“Це неповага до громадян, які голосували чи навіть не голосували за Володимира Зеленського”, – наголосив Портников.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський дав Кабміну та управлінню справами три місяці на те, щоб забезпечити доступність послуг лікарні для громадян. Президент заявляв, що "відомча" лікарня Феофанія Державного управління справами повинна стати доступною для всіх громадян. Такий Указ №10/2020 оприлюднено на сайті глави держави ще в січні 2020 року. 

Після перемоги Зеленського, 31 травня 2019 року в Міністерстві охорони здоров’я заявили, що відомча лікарня "Феофанія" та лікарні Національної академії медичних наук України (НАМНУ) повинні бути включені до єдиного медичного простору і мають бути доступними для всіх громадян.

Також Зеленський обіцяв анулювання всіх пільг та ексклюзивних умов для проживання, лікування та відпочинку депутатів та членів уряду. Про це він неоноразово заявляв в своїй передвиборчій агітації.

Зараз президент України Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак, які захворіли на коронавірус, перебувають на лікуванні у “Феофанії”. Мінімальна вартість перебування для хворих на коронавірусну інфекцію становить щонайменше 7800 гривень на добу.

Проживає тепер пан президент і його родина також на державній дачі з обслугою та штатом хатнього персоналу за кошти платників податків. Як з'ясувалось, українці платять близько 3,5 мільйона гривень за рік на утримання державної дачі, на яку переїхало сімейство Зеленського. Крім того, 1 мільйон 300 тисяч гривень коштував ремонт дачі, яку готували до переїзду пана президента.

 

Теги
Схожi
Вакцинація від коронавірусу: що потрібно знати до та після щеплення
Медицина
Вакцинація від коронавірусу: що потрібно знати до та після щеплення
Український Дощ розповідає, ких правил слід дотримуватися у період вакцинації та коли можна вважати себе повністю захищеним...
Весь прогрес у боротьбі з коронавірусом може бути знищений новими штамами
Медицина
Весь прогрес у боротьбі з коронавірусом може бути знищений новими штамами
У США стурбовані агресивним наступом нових штамів коронавірусу, що може звести нанівець весь прогрес в боротьбі з пандемією...
Президент проти ковіду: Зеленський топлес зробив щеплення на Луганщині
Медицина
Президент проти ковіду: Зеленський топлес зробив щеплення на Луганщині
Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту в Луганську область зробив щеплення від коронавірусу, про що повідомив в соціальних мережах...
Степанова вакцинували індійською вакциною
Медицина
Степанова вакцинували індійською вакциною
Міністр охорони здоров'я першим із топ-чиновником отримав щеплення препаратом Covishield, а після нього вакцинують Зеленський...
В Україні вперше провели унікальну операцію - 13-річну дівчинку прооперував робот (відео)
Медицина
В Україні вперше провели унікальну операцію - 13-річну дівчинку прооперував робот (відео)
Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям...