Ефективна всього на 50,4%: нові дані про китайську вакцину, яку придбала Україна

Ефективна всього на 50,4%: нові дані про китайську вакцину, яку придбала Україна

Розроблена китайською компанією Sinovac Biotech вакцина CoronaVac захищає від COVID-19 всього на 50,4%. Цей показник є значно нижчим за оголошені раніше 78%. 

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що нові дані базуються на проміжних результатах III фази клінічних випробувань CoronaVac у Бразилії.

Минулого тижня біомедичний центр Інституту Бутантан в Сан-Паулу заявив, що дводозова вакцина Sinovac Biotech показала ефективність 78% у лікуванні "легких та важких" випадків коронавірусу. "Водночас вони нічого не розповіли про групу "дуже легких" інфекцій серед добровольців, які отримали вакцину, не потребуючи клінічної допомоги", - наголошують у виданні. 

Вже у вівторок медичний директор з клінічних досліджень Інституту Бутантан Рікардо Паласіос повідомив про "нові результати, які включають ці дуже легкі випадки".

Нагадаємо, що українська група фармацевтичних компаній "Лекхім" уклала угоду з китайським виробником вакцин Sinovac Biotech щодо постачання в Україну 5 мільйонів доз. Вакцину мають доправити у І півріччі 2021 року.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech. Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 грн за шт.

Україна використовуватиме цю вакцину для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним. 

Раніше президент Бразилії Жаїр Болсонару заявив, що вакцина CoronaVac, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, має низкий рівень ефективності у боротьбі з COVID-19. Водночас під час попередніх випробувань в Індонезії препарат показав ефективність 97%.

Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. 

Раніше Український Дощ писав, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про те, що МОЗ не втручається в діяльність комерційного ринку щодо ввезення вакцини в Україну.

Теги
Схожi
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
Медицина
104-річна колумбійка вдруге перемогла COVID-19 (відео)
5 квітня сеньйору Ернандес виписали з інтенсивної терапії під оплески медиків клініки...