«Доведеться вибирати, кого лікувати від коронавірусу, а кого - ні», - Степанов

«Доведеться вибирати, кого лікувати від коронавірусу, а кого - ні», - Степанов

Міністерство охорони здоров'я України готується до найгіршого сценарію розвитку подій із захворюваністю коронавірусом в країні.

Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов у Верховній Раді.

За його словами, МОЗ розробило план реагування на чотири рівні небезпеки через коронавируса. Зараз наша країна знаходиться на першому рівні, що дозволяє надавати медичну допомогу всім нужденним. Перший рівень передбачає щоденне число нових захворювань в межах п'яти-семи тисяч.

Другий рівень передбачає кількість нових заражень в добу від восьми до десяти тисяч, а заповненість коронавірусних ліжок близько 70% по країні.

«На цьому рівні ми можемо опинитися в найближчі тижні. В такому випадку ми збільшимо, як я говорив раніше, кількість ліжок у закладах охорони здоров'я на 30% всього ліжкового фонду. Це 52 тисячі ліжок », - зазначив міністр.

На третьому рівні кількість нових підтверджених випадків зараження коронавірусом в добу становить від 11 до 15 тисяч, а заповненість ліжок - не менше 85%. На цьому рівні МОЗ вимагатиме введення жорстких карантинних заходів із застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки.

Відзначимо, що днем ​​раніше президент Зеленський заявив, що якщо в країні кількість нових випадків захворювання щодня буде перевищувати 9,5 тис, то Україна повернеться до жорсткого карантину.

На цьому рівні, за словами Степанова, буде розпочато мобілізація всіх медпрацівників та інших категорій працівників, організовано роботу відомчих установ для цивільного населення, а також забезпечено роботу польових госпіталів.

І останній - четвертий рівень - це коли щоденна кількість нових хворих становитиме близько 20 тис осіб, а ресурси системи охорони здоров'я будуть вичерпані. Зокрема, в Україні просто не буде лікарів, щоб лікувати хворих.

Міністр гнівно додав, що всі, хто хоче допомогти медичним працівникам вистояти в цій боротьбі, повинні не хештеги і аватарки в Фейсбуці ставити, а дотримуватися протиепідемічних заходів - носити маски, дотримуватися соціальну дистанцію і мінімізувати контакти.

Степанов заявив, що якщо в Україні настане четвертий рівень небезпеки, то «ми будемо змушені вводити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги».

Така заява викликала неоднозначну реакцію в мережах і юридичну оцінку професіоналів з права. Так, адвокат Костянтин Рибачковський прокоментував заяву Степанова щодо "відбіркового надання меддопомоги".

"Як адвокат заявляю, що такий поділ людей на тих, кого лікувати, а кого НЕ лікувати - є дискримінацією і порушує гарантії, дані НАМ ВСІМ в ст. 24 Конституції України.
Конституція України має ВИЩУ юридичну силу в країні (це прямо вказано в ст. 8 Конституції). Згідно ст. 22 Конституції, конституційні права гарантуються і ніким НЕ можуть бути упразнени. Також, згідно зі ст. 64 Конституції України, конституційні права НЕ можуть бути обмежені." - написав адвокат.

Крім того, він роз'яснив, що згідно ст. 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров'я та медичну допомогу, а охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням.

"За ненадання допомоги хворому, залишення його в небезпеці, а також неналежне виконання своїх обов'язків медичними працівниками передбачена КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ згідно ст.ст. 135 - 140 Кримінального кодексу України. Візьміть це на озброєння, будь ласка, коли до когось з вас або до вашим близьким в необхідних випадках не приїжджає "Швидка допомога". Поделітісь цим з друзями. Можливо, ця аргументація комусь допоможе або навіть врятує життя."- додав юрист.

Теги
Схожi
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Медицина
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...