[]

Доступ до е-декларацій відновлено

Доступ до е-декларацій відновлено

29 жовтня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив Розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки.

Кабінет міністрів оприлюднив розпорядження на Урядовому порталі, яким доручив Національному агентству із запобігання корупції відновити публічний доступ до реєстру декларацій посадовців.

"Національному агентству з питань запобігання корупції забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму офіційному веб-сайті до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання", - йдеться у розпорядженні.

Також уряд доручив НАЗК забезпечити проведення спеціальних перевірок, а державним органам і органам місцевого самоврядування - забезпечити потрібний НАЗК доступ до реєстрів, баз даних і засобів зв'язку.

Нагадаємо, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування статків, тобто  статтю 366-1 КК, яка передбачала відповідальність за брехню в декларації було визнано такою, що не відповідає Конституції України.

У Зеленського назвали загрозою безвізу і євроінтеграції рішення КСУ щодо антикорупційної інфраструктури та анонсували "ініціативу, щоб відновити ефективну роботу системи". Судді КСУ, в свою чергу, поскаржилися Зеленському та Разумкову на "постійний тиск" з боку НАБУ, НАЗК і "деяких політиків".

Глава НАЗК Олександр Новіков заявив, що розгляд судом антикорупційних законів у закритому режимі порушує Конституцію. Потім НАЗК закрила реєстр е-декларацій на виконання рішення КСУ.

Посол України при ЄС Микола Точицький заявив, що в Євросоюзі стурбовані рішеннями КСУ щодо антикорупційних органів і можуть призупинити безвіз.

Пізніше Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на засіданні РНБО заявив, що низка останніх подій, пов'язаних з рішенням Конституційного суду, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності.

Державне бюро розслідувань викликало Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького для допиту на 2 листопада щодо можливої участі в злочинній організації.

 

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Вищий пілотаж винахідливості: контрабандисти переправляли цигарки гіропланом
Право
Вищий пілотаж винахідливості: контрабандисти переправляли цигарки гіропланом
Сам пілот, за попередньою інформацією, належить до силових структу...
Зайшли поїсти і заробити: в київському кафе затримано кишенькових злодіїв
Право
Зайшли поїсти і заробити: в київському кафе затримано кишенькових злодіїв
Двоє злодіїв зайшли в ресторан «Пузата Хата» метою пограбувати відвідувачів...
Поліція поки не штрафує людей без масок: названо причину
Право
Поліція поки не штрафує людей без масок: названо причину
Співробітники поліції в складі мобільних груп проводять перевірку і націлені на проведення профілактичної роботи серед громадян...
Під час будівництва музею Революції Гідності зникли 110 млн грн
Право
Під час будівництва музею Революції Гідності зникли 110 млн грн
Музей перерахував приватному підприємству кошти на будівництво Музею Революції гідності, але гроші зникли, а нічого не побудували...
Суд пояснив скасування арешту Януковича
Право
Суд пояснив скасування арешту Януковича
Рішення про арешт глави держави, який утік, було прийнято з порушеннями закону, що передбачає попереднє оголошення в міжнародний розшук, чого стосовно Януковича не було зроблено....