[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Динаміка оборонних потенціалів України та рф: є що порівняти

Динаміка оборонних потенціалів України та рф: є що порівняти
У кожний момент можна порівняти воєнні сили України та агресора, що частково пояснює зміни та успіхи чи невдачі, які ми переживаємо на фронті. Для цього можна, на мій погляд, використати оцінку оборонних потенціалів кожної армії та їх динаміку у часі. При цьому величина оборонного потенціалу розглядається як сукупність (система) факторів обороноздатності, найбільш характерних (впливових на результати) для сьогоднішньої війни.
 
Методологія аналізу – експертні оцінки з достовірністю до 75-80 % фактичних значень.
 
Такими факторами обороноздатності, на мій погляд, є: вогнева сила армії (вагомість у сукупному оборонному потенціалі – 42-43%), ефективність військового управління (12), жива сила армії (14-15), продуктивність воєнно-промислового комплексу 19-20), сила кібервійськ (4), розвідувальне забезпечення армії (7-8 %).
 
Кожен з цих факторів є синтетичним (багатоскладовим), включає як оцінку кількісних, так і якісних компонентів. Треба також уточнити, що у таблиці зроблено припущення, що з початку війни показник Продуктивності нашого ВПК включає поставки зброї, матеріалів і техніки як внутрішнього, так і міжнародного виробництва, адже так воно і є. В той же час у цій системі не розглядаються потенціали ядерної вогневої сили. Вони винесені за дужки аналізу, як зброя, що не діє у сьогоднішній війні і, сподіваюсь, залишиться поза нею.
 
Фактори оборонного потенціалу оцінюються у спеціальних одиницях – одиницях оборонної сили (ос). Значення кожного з них далі показані на перехідних етапах війни: у кінці лютого 2022 р.; середині липня ц. р.; на початку грудня 2022 р. (див. табл. у додатку статті).
 
Як можна побачити з таблиці, на початку війни мордор мав перевагу над нашою армією у Вогневій силі і Продуктивності ВПК. Але тоді ситуацію врівноважили більш високий рівень Ефективності військового управління України та моральний дух, вища якість і професіоналізм наших воїнів (потенціал Живої сили). Дійсний же перелом відбувся восени ц. р., коли нашим Збройним Силам вдалося отримати перевагу практично по всіх складових обороноздатності (див.табл.).
 
Особливе зростання відбулося по потенціалах Вогневої Сили (надходженню нашим воїнам сучасної зброї й техніки від союзників), ефективності управління військами нашим генералітетом (начолі з Головнокомандувачем Валерієм Залужним), укріплення Живої сили (військовому навчанню наших захисників на учбових майданчиках країн НАТО) і підвищення Продуктивності ВПК, в тому числі завдяки розширенню випуска зброї та літальних апаратів (перш за все ударних дронів і ракет) підприємствами США та України. І в цей період Вогнева сила мордору через шалені втрати на фронті та розвал військово-промислового виробництва (через відсутність комплектуючих, зокрема, електронних компонентів) впали до мінімального значення.
 
В силу цих причин на кожному етапі відбувається різко протилежна динаміка інтегральних показників оборонного потенціалу мордору і України і, починаючи з середини літа, наша обороноздатність значно вища і продовжує зростати (од. ос):
 
лютий  липень грудень
мордор 6280 4720 4450
Україна 4400 5490 5880
 
Зараз почався третій етап війни, результати якого слід очікувати приблизно у середині квітня наступного року. Вже зараз ясно, що за наступні 3,5 місяців суттєво посиляться наша Вогнева сила (це підтверджують останні рішення про поставки нашій армії сучасних літаків, танків, кораблів, ракет і безпілотників), Жива сила (розшириться чисельність та професійний склад наших воїнів, які пройдуть навчання і тренування на полігонах країн НАТО), Управління військами (за рахунок пошуку і реалізація воєнних інновацій, які викликатимуть паніку у рядах рашистів), Продуктивність ВПК. Це дозволить підняти оборонний потенціал армії до 6570 - 6580 од. ос.
 
В той же час потенціал мордору продовжить падати внаслідок зменшення доходів федерального бюджету та витрат на війну (завдяки міжнародним санкціям, в тому числі нафтовому ембарго), вичерпання ракетної зброї, оволодіння українцями засобами збивання іранських БПЛА, упадницьких настроїв рашистів на фронті, частковому переносу бойових дій на територію ворога тощо. Зокрема, останнє приведе до ліквідації більшого числа воєнних та логістичних об’єктів рашистів в глибині їхньої території. Загальний оборонний потенціал армії агресора може впасти за цей час до приблизно 3800 од. ос.
Подальша трансформація співвідношення оборонних потенціалів двох країн безумовно сприятиме також убезпеченню наших міст і сіл від нових варварських нападів, бомбардувань та руйнувань, з часом зробить їх фактично неможливими.
 
Як відомо, кремль обіцяє підтримати свій оборонний потенціал новими кампаніями «часткової» мобілізації та збільшення кількості гарматного м’яса для фронту. Така стратегічна лінія агресора обов’язково приведе до посилення соціальної напруги у рашистському суспільстві, яка виллється у різні внутрішні війни та інші збройні конфлікти на території РФ-ії. Отже треба також прогнозувати початок у квітні-травні наступного року перехід зовнішньої війни мордору проти України у його внутрішні воєнні конфлікти та повстання. Вони, очевидно, дестабілізують внутрішню політичну систему, розхитають путінський режим і приведуть до втрати державної керованості цим євразійським монстром, до так званої смути.
 
Причому внутрішня колотнеча відбуватиметься в умовах латентного продовження рашистсько-української війни. В результаті може затягнутися (відкластися) процес згортання воєнного конфлікту на зовнішньому фронті і узгодження договірних позицій в акті капітуляції кремля перед Україною та її союзниками. Таке узгодження може продовжитися протягом декількох місяців другої половини 2023 р. Усе це приведе, можливо, до необхідності запровадження після війни в мордорі (за згодою формальних представників рашистської влади) тимчасової зовнішньої адміністрації, яка сприятиме мирному вирішенню внутрішніх проблем державно-конституційного устрою дикого звіра.
Думаю, що подібний сценарій є оптимальним. Життя, звичайно, внесе свої корективи. Але перемога неминуче буде за нами!
 
ДОДАТОК (мордор/Україна)
 
лютий липень грудень
 
Вогнева сила10000/5000 8000/6500 6500/7500
Ефект. управ 2500/5000 3000/5500 2500/6000
Жива сила 4000/5000 3000/5500 4000/5500
Продукт. ВПК5000/4000 4200/4100 3600/4500
Сила кібер. 1000/1000 1000/1000 1000/1000
Розвід. забезп.1500/2000 1500/2500 1500/2500
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Марнослів’я економічної політики чинної монобільшості
Країна дикого, злодійкуватого капіталізму або куди рухається Україна
Перемога, яку українці мають вибороти
Воєнна стратегія має розроблятися військовими професіоналами, а не політиками