«Дешево і близько»: польки їдуть до України робити аборти

«Дешево і близько»: польки їдуть до України робити аборти

Одразу після рішення польського Конституційного суду зросла кількість пошукових запитів у Google з Польщі про аборти в Україні.

Рішення Конституційного суду Польщі досі не опублікували в офіційних ЗМІ, тому воно не набуло чинності. В польському уряді кажуть, що в нинішніх обставинах варто дати суспільству "трохи часу на діалог". Утім, деякі шпиталі уже відмовляють жінкам у проведенні абортів, попри те, що нові правила досі не діють.

Про це пише ВВС.

"Якщо у Польщі таки заборонять аборти, в Україні зросте медичний туризм. Жінки приїжджатимуть до нас, адже перервати вагітність іноземній громадянці можна навіть у державній українській клініці. Платиш гроші в касу - й робиш", - каже гінекологиня Тетяна Грушецька, яка працює у львівській клініці вже 12 років.

Польки, які їдуть за кордон робити аборти, - не дивина для українських клінік. Тепер їх буде ще більше, прогнозують лікарі. Адже тепер політика Польщі щодо цього питання стала ще жорсткішою.

"Приїжджали раніше й приїжджатимуть далі", - вважає українська лікарка. - На заваді може стати хіба пандемія коронавірусу, через яку ввели обмеження на кордонах".

Чіткої статистики, скільки саме польок роблять аборти в Україні, немає. Але про наявність такого явища як "аборт-туризм" пишуть як польські, так і українські ЗМІ. Бо в Україні це дешевше, ніж в тій же Німеччині, та й відносно близько.

на фото: Захисниці прав жінок провели акцію біля Конституційного суду, рішення якого їх засмутило

Лікарка Грушецька каже, що в Україні аборт можна робити і в державній, і в приватній клініці, оскільки в усіх медзакладах зобов'язані дотримуватися санітарних норм. Єдина відмінність - комфорт і ціна. Якщо йдеться про "аборт-туризм", то іноземці скоріше звертаються до приватних лікарень. Вартість інструментального аборту в різних львівських клініках коштує від 2 до 7 тисяч гривень, медикаментозного - від 3 до 9 тисяч гривень.

На думку гінекологині, заборона абортів призводить лише до того, що жінки роблять їх підпільно. А це - загроза для життя.

І справді, суворе польське законодавство призвело до існування в країні "абортивного підпілля".

За даними міністерства охорони здоров'я Польщі, минулого року в країні провели 1 116 операцій зі штучного переривання вагітності. Згідно з неофіційними оцінками, кількість нелегальних операцій і абортів, які польки провели за межами країни, може бути в десятки разів більшою.

Саме тому правозахисники, феміністки, і ліві партії виступали за лібералізацію законодавства про аборти - зокрема, за дозвіл проводити такі операції "з соціальних причин".

Тема абортів завжди була чутливою для католицької Польщі. І ось наприкінці жовтня Конституційний суд цієї країни ухвалив рішення, яке фактично забороняє проведення цієї медичної процедури.

на фото:Вішак в Польщі - один із символів протесту. Колись саме дротові вішаки жінки використовували, щоб самостійно позбавитися від небажаної вагітності.

Раніше польські жінки могли перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Цим положенням аргументували приблизно 98% абортів, які легально провели в країні минулого року. Тепер судді визнали це неконституційним.

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі ухвалив рішення про те, що переривання вагітності через патологію плоду не відповідає конституції країни. Ввечері того ж дня тисячі поляків вийшли на акції протесту. 

Теги
Схожi
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Медицина
Компанія Johnson & Johnson відклала початок використання вакцини у Європі через тромбоз
Американська компанія відтермінувала початок використання своєї вакцини від коронавірусу у Європі після шести випадків тромбозу у пацієнтів зі США...
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Медицина
5 на всю Україну: стільки людей отримало необхідні дві дози COVID-вакцини
Загалом за даними Міністерства охорони здоров’я на другому році пандемії з початку кампанії з вакцинації щеплення в 40-мільйонній Україні отримало 378 269 осіб...
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Медицина
Кабінет міністрів України фактично легалізував медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...