«Дешево і близько»: польки їдуть до України робити аборти

«Дешево і близько»: польки їдуть до України робити аборти

Одразу після рішення польського Конституційного суду зросла кількість пошукових запитів у Google з Польщі про аборти в Україні.

Рішення Конституційного суду Польщі досі не опублікували в офіційних ЗМІ, тому воно не набуло чинності. В польському уряді кажуть, що в нинішніх обставинах варто дати суспільству "трохи часу на діалог". Утім, деякі шпиталі уже відмовляють жінкам у проведенні абортів, попри те, що нові правила досі не діють.

Про це пише ВВС.

"Якщо у Польщі таки заборонять аборти, в Україні зросте медичний туризм. Жінки приїжджатимуть до нас, адже перервати вагітність іноземній громадянці можна навіть у державній українській клініці. Платиш гроші в касу - й робиш", - каже гінекологиня Тетяна Грушецька, яка працює у львівській клініці вже 12 років.

Польки, які їдуть за кордон робити аборти, - не дивина для українських клінік. Тепер їх буде ще більше, прогнозують лікарі. Адже тепер політика Польщі щодо цього питання стала ще жорсткішою.

"Приїжджали раніше й приїжджатимуть далі", - вважає українська лікарка. - На заваді може стати хіба пандемія коронавірусу, через яку ввели обмеження на кордонах".

Чіткої статистики, скільки саме польок роблять аборти в Україні, немає. Але про наявність такого явища як "аборт-туризм" пишуть як польські, так і українські ЗМІ. Бо в Україні це дешевше, ніж в тій же Німеччині, та й відносно близько.

на фото: Захисниці прав жінок провели акцію біля Конституційного суду, рішення якого їх засмутило

Лікарка Грушецька каже, що в Україні аборт можна робити і в державній, і в приватній клініці, оскільки в усіх медзакладах зобов'язані дотримуватися санітарних норм. Єдина відмінність - комфорт і ціна. Якщо йдеться про "аборт-туризм", то іноземці скоріше звертаються до приватних лікарень. Вартість інструментального аборту в різних львівських клініках коштує від 2 до 7 тисяч гривень, медикаментозного - від 3 до 9 тисяч гривень.

На думку гінекологині, заборона абортів призводить лише до того, що жінки роблять їх підпільно. А це - загроза для життя.

І справді, суворе польське законодавство призвело до існування в країні "абортивного підпілля".

За даними міністерства охорони здоров'я Польщі, минулого року в країні провели 1 116 операцій зі штучного переривання вагітності. Згідно з неофіційними оцінками, кількість нелегальних операцій і абортів, які польки провели за межами країни, може бути в десятки разів більшою.

Саме тому правозахисники, феміністки, і ліві партії виступали за лібералізацію законодавства про аборти - зокрема, за дозвіл проводити такі операції "з соціальних причин".

Тема абортів завжди була чутливою для католицької Польщі. І ось наприкінці жовтня Конституційний суд цієї країни ухвалив рішення, яке фактично забороняє проведення цієї медичної процедури.

на фото:Вішак в Польщі - один із символів протесту. Колись саме дротові вішаки жінки використовували, щоб самостійно позбавитися від небажаної вагітності.

Раніше польські жінки могли перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Цим положенням аргументували приблизно 98% абортів, які легально провели в країні минулого року. Тепер судді визнали це неконституційним.

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі ухвалив рішення про те, що переривання вагітності через патологію плоду не відповідає конституції країни. Ввечері того ж дня тисячі поляків вийшли на акції протесту. 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
В Україні провели чотири операції з трансплантації органів
Медицина
В Україні провели чотири операції з трансплантації органів
У Львові успішно провели 4 операції з трансплантації - 3 пересадки нирки й одну - серця...
У ВООЗ заявили про «світло в кінці тунелю» пандемії
Медицина
У ВООЗ заявили про «світло в кінці тунелю» пандемії
Є реальна надія, що вакцини, разом з вжитими заходами в сфері охорони здоров'я, допоможуть покласти край пандемії COVID-19....
Імунітет до COVID мають удвічі більше людей, ніж передбачалося
Медицина
Імунітет до COVID мають удвічі більше людей, ніж передбачалося
Багато людей, які ніколи раніше не хворіли на COVID-19, захищені від нього завдяки імунітету від перенесених раніше застуд...
«Так собі»: Степанов оцінив ефективність карантину вихідного дня
Медицина
«Так собі»: Степанов оцінив ефективність карантину вихідного дня
Міністр сподівається, що позитивний результат карантину стане відчутним вже через тиждень ...
За місяць на COVID в світі захворіло більше людей, ніж за півроку
Медицина
За місяць на COVID в світі захворіло більше людей, ніж за півроку
Лікарні в Європі і Північній Америці вже майже повністю заповнені, і ситуація продовжує погіршуватися...