Цього літа в Європі вигоріла рекордна кількість земель: вчетверо більше ніж зазвичай

Цього літа в Європі вигоріла рекордна кількість земель: вчетверо більше ніж зазвичай

Цього літа всі країни Євросоюзу страждають від екстремальних кліматичних умов. Хвилі спеки у поєднанні з малою кількістю опадів спричинили великі лісові пожежі на всьому європейському континенті. Згідно з даними Європейської інформаційної системи лісових пожеж (EFFIS), поверхня знищених лісів цього року набагато більша, ніж у попередні роки (2006–2021). У Франції вигоріло всемеро більше гектарів лісу, ніж у звичайний рік, у Європі – у чотири рази більше, пише RFI.

Хоча сезон літніх пожеж ще не закінчився, попередні втрати у Європейському союзі вже побили всі рекорди. З 1 січня пожежі знищили 662 776 гектарів лісу в Європі, згідно з оновленими 14 серпня даними Європейської інформаційної системи з лісових пожеж (EFFIS), яка з 2006 року веде статистику завдяки супутниковим знімкам європейської програми Copernicus.

У Франції, Данії чи Іспанії літні пожежі більш ніж шість разів перевищують середні показники за останні п'ятнадцять років. З небаченою раніше силою вирують пожежі і в країнах, які до них не звикли – такі як Угорщина, Словаччина, Швейцарія чи Австрія. У деяких державах Центральної Європи площа згорілих лісів цього року зросла в десятки разів: у 76 разів більша, ніж у середньому — за Словенією, і в 158 разів більша — у Чеській Республіці.

Найсильніші пожежі у Франції було зареєстровано у 70-х роках минулого століття, ще до стандартизації європейських даних. Проте 2022 рік є рекордним за останні 16 років. Найбільше постраждала французька Жиронда, на південному заході країни, куди минулого тижня на допомогу прибули німецькі, польські та австрійські пожежники.

Ситуація цього літа також виняткова у Центральній Європі. У липні пожежникам знадобилося понад десять днів, щоб загасити найбільшу за останні десятиліття пожежу у Словенії. Але не маючи спеціалізованих літаків для гасіння пожеж, Словенія була змушена звернутися за допомогою до Хорватії, яка надіслала літак, але потім відкликала його назад, щоб гасити власні пожежі. Уряд Словенії зараз розглядає питання про придбання своїх перших водних бомбардувальників. До боротьби з вогнем підключилося все населення, і уряду навіть довелося попросити мешканців припинити робити пожертви пожежникам.

У столиці Німеччини Берліні близько тижня тому спалахнула велика пожежа на поліцейському складі боєприпасів, що розташований у лісі. Пожежу швидко взяли під контроль. Через посуху Берлін сьогодні перебуває під великою загрозою, оскільки місто оточене величезними лісовими масивами.

Цього року в Чехії пожежа знищила понад тисячу гектарів, що трохи порівняно з іншими країнами, але у 158 разів більше, ніж у середньому за 2006-2021 роки, коли пожежі у цій країні були незначними.

У Центральній Європі вигорілі площі все ще невеликі порівняно з півднем та заходом європейського континенту. Так, у Словенії було три великі лісові пожежі, в Австрії – п'ять. Але глобальне потепління, що продовжується, у всій Європі має посилити ризики загорянь.

Найбільше від пожеж постраждав Піренейський півострів. В Іспанії, яка страждає від тривалої посухи, цього літа вигоріло 246 278 гектарів лісу, переважно в Галичині, на північному заході країни. Проте зі зниженням температури цього тижня ситуація покращала.

За площею згорілих земель після Іспанії йдуть Румунія (150 528 га), Португалія (75 277 га) та Франція (61 289 га). Тільки за літній період «2022 рік уже є рекордним роком», - сказав агентству AFP координатор EFFIS Хесус Сан-Мігель.

Попередній рекорд Європи датується 2017 роком, коли до 13 серпня згоріло 420 913 га, а за рік – 988 087 га.

Виникненню пожеж у Європі сприяє виняткова посуха у поєднанні з аномальною спекою. Досі такі умови спостерігалися в країнах, що межують із Середземним морем, але цього року «це сталося у Центральній Європі», яка досі була не порушена цими метеорологічними явищами, додав координатор EFFIS.

Пожежі цього року стали настільки великими, що вже заслужили на спеціальну публікацію у французькому та англійському сегментах Вікіпедії. Пожежі виникають, в основному, через блискавки або з вини людини. Основні райони стихійного лиха знаходяться у Франції, Греції, Марокко, Португалії та Іспанії, йдеться у французькій версії сайту.

Український Дощ писав раніше, що у Великій Британії вперше з 2008 року офіційно оголосили посуху. Від спеки страждають Франція та Іспанія тощо.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Рівненщині бобри допомагають ЗСУ захищати кордон України (відео)
Екологія
На Рівненщині бобри допомагають ЗСУ захищати кордон України (відео)
Навіть природа допомагає мешканцям Рівненщини. До захисту районів, які межують з Білоруссю, долучилися українські бобри...
Йде хвиля похолодання: коли в Україні очікувати снігопадів
Екологія
Йде хвиля похолодання: коли в Україні очікувати снігопадів
Цього року погода у січні дивує своїм аномальним теплом. У багатьох містах України навіть фіксуюють температурні рекорди. Але все повертається на круги своя
...
Озоновий шар Землі відновлюється в міру зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі
Екологія
Озоновий шар Землі відновлюється в міру зниження концентрації шкідливих речовин у повітрі
Озоновий шар, що захищає Землю від ультрафіолетового випромінювання Сонця, витончувався десятиліттями особливо через діяльність людини...
Від повені на Філіппінах постраждали понад 390 тисяч людей
Екологія
Від повені на Філіппінах постраждали понад 390 тисяч людей
Загинуло не менше 25 людей, ще 26 людей вважаються зниклими безвісти. Дев'ятеро людей отримали травми...
Джо Байден оголосив про надзвичайну ситуацію у штаті Нью-Йорк через аномальну хуртовину
Екологія
Джо Байден оголосив про надзвичайну ситуацію у штаті Нью-Йорк через аномальну хуртовину
За останніми даними, у США та Канаді не менше 50 людей загинули через затяжний зимовий шторм, який обрушився на більшу частину території двох країн...