Країни ЄС заявили про готовність допомогти у гасінні пожеж на південному заході Франції

Країни ЄС заявили про готовність допомогти у гасінні пожеж на південному заході Франції

На південному заході Франції продовжують спалахувати потужні пожежі. За даними префектури департаменту Жиронда, з вечора вівторка, 9 серпня, вогонь знищив понад 6800 га. У четвер, 11 серпня, до охопленого пожежами департаменту приїхали прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн і міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен. Країни ЄС заявили про готовність надати Парижу допомогу у гасінні пожеж, пише RFI.

У ніч із 9 на 10 серпня біля комуни Ландірас понад 5 тисяч гектарів лісу згоріли. У місті Белен-Біллє у Жиронді пожежа знищила 17 будинків. За даними на ранок 11 серпня, вдалося суттєво обмежити територію загоряння, проте через спекотну погоду, суху землю та відсутність дощів повністю припинити його поки що не вдається. Увечері у вівторок, 9 серпня, 6 тисяч людей було евакуйовано, до 11 серпня – 10 тисяч. Деякі з цих людей вже були змушені залишати свої будинки на місяць раніше, під час липневих пожеж: місяць тому в Ландірасі пожежа знищила 14 тисяч гектарів. Зараз, крім Жирони, великі пожежі палахкотять у департаментах Дром, Юра, Мен та Луара, Аверон та Лозер.

Допомога ЄС

Франція запросила допомогу до країн Євросоюзу. Польща оголосила, що направить 146 пожежників для гасіння пожеж на півдні країни, Німеччина спрямовує 64 пожежні та 24 автомобілі. За повідомленнями Брюсселя, чотири літаки вирушили для гасіння фрацузьких пожеж із Греції та Швеції. Про намір надати допомогу Франції також заявили Італія, Австрія та Румунія.

У французьких рятувальних службах мобілізацію такої кількості європейських повітряних та наземних ресурсів для гасіння пожежі назвали безпрецедентною.

За даними уряду, цього року у Франції згоріло понад 40 тисяч гектарів землі. За даними, наведеними французькими ЗМІ на підставі інформації, отриманої за допомогою європейських супутників, ця цифра ближча до 50 000 гектарів. У будь-якому випадку, це в кілька разів вище від середньорічного показника за попередні 15 років.

Прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн та міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен відвідали 11 серпня до Жиронди. Борн назвала поновлення пожеж у Жиронді шоком та висловила підтримку пожежникам та рятувальникам.

Вона заявила, що порівняно з липневими пожежами зараз у гасінні задіяно 9, а не два вертольоти, а до кінця тижня їх буде вже 11. Прем'єрка також наголосила:

"Новий національний план щодо адаптації до зміни клімату буде представлений для обговорень восени", - також оголосила Борн, наголосивши, що "зараз, як ніколи, слід продовжувати боротьбу зі зміною клімату, а також... адаптацію до цієї зміни".

Франція переживає період аномальної спеки та посухи. За липень випало в середньому 9,7 мм опадів, при цьому минулі роки цей показник становив 70 мм, а до 5 серпня понад сто французьких комун залишилися без питної води.

«Насправді, ми все ще проходимо лише третю хвилю спеки, прямо в неї два пики температури... Ситуація різниться залежно від регіону. На південному сході країни, наприклад, майже не спостерігається затишшя, із середини липня температура щодня перевищує 35°C», коментував Олів'є Пруст, синоптик із Météo-France.

Втім, зміни клімату, хоч і посилили пожежу, але, ймовірно, не стали причиною його виникнення. Глава МВС Дарманен під час візиту до Аверона зазначив, що «є сильна підозра, що пожежа, яка знову почалася в Жиронді, справа рук паліїв».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату
Екологія
Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав прискорити боротьбу із потеплінням клімату
Гутерріш закликав повернути надію у розколотий світ та подвоїти зусилля у боротьбі з кліматичною кризою. Він назвав нинішню ситуацію у світі «катастрофічною»...
Через повінь у Пакистані загинула щонайменше 1061 людина
Екологія
Через повінь у Пакистані загинула щонайменше 1061 людина
33 мільйони людей постраждали в Пакистані від найбільшої за останні роки повені. Затоплено третину території країни...
Посуха в Європі стала найсильнішою за останні 500 років - Єврокомісія
Екологія
Посуха в Європі стала найсильнішою за останні 500 років - Єврокомісія
47% території Європи перебуває в умовах кризового попередження, за явного дефіциту вологи в ґрунті...
Цього літа в Європі вигоріла рекордна кількість земель: вчетверо більше ніж зазвичай
Екологія
Цього літа в Європі вигоріла рекордна кількість земель: вчетверо більше ніж зазвичай
З 1 січня пожежі знищили 662 776 гектарів лісу в Європі, згідно з оновленими 14 серпня даними Європейської інформаційної системи з лісових пожеж (EFFIS)...
Понад 40 держав закликали росію вивести свої війська із Запорізької АЕС
Екологія
Понад 40 держав закликали росію вивести свої війська із Запорізької АЕС
Документ, крім країн ЄС, підписали представники Великобританії, Австралії, Канади, США, Південної Кореї, Японії, Туреччини, Північної Македонії та інших країн...