[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Це не наступ на Свободу слова, це відбір у мавпи автомата Калашникова

Це не наступ на Свободу слова, це відбір у мавпи автомата Калашникова

Про те, що акаунт Трампа у Twitter назавжди заблокований, стало відомо кілька днів тому. Twitter пояснив причину такого рішення ризиком подальшого підбурювання Трампом своїх ряджених прибічників до агресії та насильства. Додатково до цього керівництво соцмережі пообіцяло деактивувати сторінки усіх ненормальних, хто сіє у мережі ненависть, будь то політики, чи пересічні громадяни США.

Згодом була додатково заморожена і сторінка виборчого штабу Трампа після публікації його заяви, де він підкреслив, що Twitter ніколи не змусить його замовкнути. Не довго думаючи, Twitter видалив цей патетичний пост білодомського челенджера, як прояв істерики.

І тут же з усіх усюд, де тільки не були розпихані гроші кремлівського карлятка Пу і його заокеанського друга Тра, понеслося: 

ЦЕ - НАСТУП НА СВОБОДУ СЛОВА !!! 

Уся цапобалакаюча спільнота пішла в рознос, мовляв, як так, що це вони собі дозволяють? Не можна просто так видаляти чиїсь пости і тим більше екаунти (проросійських) політиків і активістів. Це прямий доказ того, що в Америці свободи слова НЕМА! 

Підключилася навіть так звана російська опозиція - недоотруєний Навальний, Алєксєй КримНаБутербродНеНемазович. І знову - наїзд на свободу слова.

Поясню абсурдність цих тверджень, виходячи з елементарних понять журналістики, етики і культури.

По-перше, поняття СВОБОДА СЛОВА трактується як право особи вільно висловлювати свої ідеї, думки і погляди, без небезпеки помсти, цензури, або санкцій і можливістю формувати порядок денний на наративному і смисловому рівнях, без агресії і закликів до насильства. І поки Трамп нікого не закликав до агресивних дій, йому таке право Твіттером надавалося безперешкодно, навіть коли він неетично переходив на особистості. Але після штурму Капітолія ця опція для нього закрилася, бо правила порушив саме він, а не комерційна віртуальна соцмережа.

По-друге, поняття СВОБОДА СЛОВА стосується здебільшого ЗМІ, а не соцмереж. Йдеться про свободу обігу інформації і свободу висловлення думки. Соцмережі існують для спілкування, знайомств, виявлення спільних інтересів, організації груп за інтересами і таке інше. СВОБОДА СЛОВА не є пріорітетом, або компетенцією соцмереж. І тому відключення компанією Twitter усіх екаунтів Трампа, попри безумовний інтерес мережі до його імені і аудиторії, це акт принциповості і демократії, що демонструє рівність усіх, президентів і школярів, перед загальними правилами поведінки в соціумі, про які Трамп в силу своєї незкарності просто забув.

І по-третє, СВОБОДА СЛОВА, про яку цілодобово гомонять російські і проросійські ЗМІ, це не право оббрехувати опонента і розвивати хибні теорії змови, і тим більше не можливість організувати агресію і безчинства в конкретному місці в конкретний час, а ПЕРЕДУСІМ ПРАВО ПОДИВИТИСЯ ПРАВДІ У ВІЧІ І ВИЗНАТИ СВОЇ ПОМИЛКИ. А в ситуації з Трампом - помилки з катастрофічними наслідками.

І наостанок підсумую сказане. Трамп ніколи не читає інструкції до використання, не барська це справа. А якби читав, то знав би, що кожен екаунт у соцмережі це право оренди, а не куплена тобою ділянка у Флориді біля океану. Це у своєму бунгало ти можеш бити жінку, ображати дітей, знущатися над домашніми тваринами і займатися безчинством. Але, вийшовши за паркан, ти опиняєшся в світі різних можливостей і ймовірностей, де тебе може чекати все, що завгодно, від плювка перехожого тобі в обличчя до кулі в скроню від чорношкірого, якого ти принижував усі 4 роки свого нікчемного президентства. 

І добре, що все обійшлося поки що так - звичайним видаленням мерзотника зі спільноти з ємною назвою Twitter.

 

 

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Якщо ви українець, починайте закликати вашу громаду до переходу з УПЦ МП до ПЦУ
День пам'яті, кажете? Ми добре пам'ятаємо і Голодомор, і жертви Другої світової, і Бучу, і Маріуполь
Якою б не була ціна перемоги, усе буде помножено на 10 і забрано у росії без перешкод
Заради нашої перемоги, заради єдності і монолітності слід прикусити собі язика і бити спільного ворога, а не опонента