400 мільйонів доларів за вакцину проти COVID-19. Хто їх отримає?

400 мільйонів доларів за вакцину проти COVID-19. Хто їх отримає?

Moderna, одна з компаній, що працюють над ліками від Covid-19, заявила в середу, що до кінця вересня закінчить третій і останній етап випробування вакцини проти смертельного вірусу, пише CNN

Біотехнологія, яка отримала фінансування від програми Operation Warp Speed уряду США, має близько 400 мільйонів доларів клієнтських депозитів для потенційної поставки вакцини проти коронавірусу mRNA-1273.

Відразу після повідомлення акції компанії впали на 4%, але в цілому цьогоріч акції Moderna зросли майже на 300%, адже акціонери сподіваються, що компанії незабаром вдасться розробити успішну коронавірусну вакцину.

Акціонери і споживачі також уважно стежать за тим, щоб дізнатись, скільки лікарським компаніям платитимуть люди за лікування після того, як у червні компанія Gilead Sciences заявила, що її препарат Ремедезівір коштуватиме 520 доларів за флакон або 3120 доларів за п'ятиденний курс із шести флаконів. 

Генеральний директор Moderna Стефан Бансель пообіцяв під час конференції з аналітиками, що його вакцина на відміну від продукції конкурентів буде доступною.

"Ми працюємо з урядами по всьому світу, щоб забезпечити доступність вакцини незалежно від здатності людей платити. І ми несемо відповідальність за ціну ліків під час пандемії", - сказав Бансель, додавши, що йдеться про ціну вакцини на рівні 32 до 37 доларів за дозу.

Вакцина проти коронавірусу від Moderna продемонструвала «перспективні» результати на імунній системі піддослідних.

Moderna - лише одна з кількох компаній, які готуються розробити для людства вакцину.

Акції ще одного меншого гравця на ринку біотехнологій, Novavax, зросли майже на 15% після того, як він оголосив про багатообіцяючі результати клінічних випробувань своєї вакцини. Акції Novavax в цьому році збільшилися на рекордних 4000% і він отримав додаткове фінансування по програмі Operation Warp Speed , як власне і інші фармакологічні гіганти, такі як Johnson & Johnson, AstraZeneca, GlaxoSmithKline  та спліт компаній Big Pharma та Pfizer.

Теги
Схожi
В Україні легалізували медичний канабіс
Медицина
В Україні легалізували медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...