Як українцю перевіритися на коронарірус?

Як українцю перевіритися на коронарірус?

В Україні офіційно не підтверджено жодного випадку коронавірусу COVID-19. Однак хворі українці вже є в Італії та Чехії. Що робити тим, хто щойно прибув з-за кордону з високою температурою та іншими симптомами хвороби? найголовніше - не панікувати.

В Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що невдовзі 10 березня Україна отримає нову партію тестів на коронавірус.

Але як в Україні виглядає перевірка на коронавірус?

У МОЗі відповіли, що у випадку симптомів поганого самопочуття необхідно терміново звернутися до сімейного лікаря.

"Коронавірус це чи ні, лікарі проводять симптоматичне лікування. Таке, як і у випадку інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. Як у випадку грипоподібних інфекцій, наприклад. Не можу сказати, що для коронавірусу треба якісь особливі заходи", - розповів заступник міністра здоров'я Віктор Ляшко LB.ua.

Проте, що говорять самі паціенти, які отримали достід спілкування з медичною системою України?

"Як тільки я відчула симптоми застуди, одразу звернулася до сімейного лікаря. Адже коли ти наляканий, то прискіпливіше дослухаєшся до свого здоров'я. Лікар послухала легені, детально перепитала про стан здоров'я, симптоми. У мене була нежить, що нехарактерно для коронавірусу, не було температури. Так його і виключили", - розповідає BBC News киянка на ім'я Оксана.

За її словами, наразі в поліклініці набагато більше людей, ніж зазвичай. "Усі бояться", - каже Оксана.

Відбувається перевірка на COVID-19 наступним чином. У людини беруть перший аналіз у лікарні, йде перевірка на всі відомі види гострих респіраторних інфекцій. Якщо їх не знаходять, матеріали передають в обласну лабораторію. Якщо і там не знаходять відомих вірусів, то далі аналіз везуть до Києва. Наразі лише у столиці є тести на коронавірус.

За даними МОЗ, в Україні є 30 наборів реагентів для тестування на COVID-19, але 10 березня Україна має отримати нову партію тестів на коронавірус. Набори містять приблизно 3 000 реакцій, чого вистачить для дослідження понад 950 людей методом полімеразної ланцюгової реакції. Перевіритися самостійно неможливо.

За словами заступника міністра Ляшка, Україна провела вісім тестів і усі були негативні.

"Розпочали дослідження ще чотирьох випадків підозри на коронавірус. Три з них - це іноземці з Києва, один випадок у Чернівцях, в особи, що повернулася з-за кордону", - розповів Ляшко.

Для прийому пацієнтів з коронавірусом МОЗ визначив госпітальні бази у кожному регіоні України.

У київських лікарнях є спеціальні інфекційні відділення із боксами, що відповідають вимогам, каже керівник пресслужби Департаменту здоров'я КМДА Наталія Вишневська. Це  три загальні лікарні, а також ще три дитячі.

Прикордонники продовжують вимірювати температуру тіла у всіх громадян, які в'їжджають на територію України, особливо з Італії і Росії. Швидкі чергують у найбільших пунктах пропуску.

Важливо зазначити, що вакцину від коронавірусу ще не винайшли, як і спеціального противірусного лікування, вчені над цим все ще працюють.

Але більшість пацієнтів одужують у лікарнях. Інфікованих людей лікують, полегшуючи їхні симптоми.

Станом на 2 березня у світі було 89 тисяч лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них понад три тисячі - летальні. Одужало - 45 тисяч людей.

 

 

Теги
Схожi
В Україні легалізували медичний канабіс
Медицина
В Україні легалізували медичний канабіс
Кабінет міністрів прийняв постанову, згідно з якою деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів...
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Медицина
Степанов знайшов винних у зриві вакцинації
Глава МОЗ заявив, що в низьких темпах вакцинації в Україні винні іноземні компанії, які не постачають своєчасно вакцину....
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Медицина
В Україні дозволили використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19
Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості...
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Медицина
У Британії радять не щеплювати людей віком до 30 років вакциною AstraZeneca
Особам у віці від 18 до 29 років радять пропонувати альтернативний препарат для вакцинації замість AstraZeneca...
У Словаччині заявили, що наданий Росією  «Спутник V» відрізняється від заявленого
Медицина
У Словаччині заявили, що наданий Росією «Спутник V» відрізняється від заявленого
У Словаччині заявили , що Росія надала інший препарат, який відрізняється від вакцини «Спутник V», описаної науковим журналом The Lancet...