[]

В Україну повернули унікальну бібліотеку «Гомера Гуцульщини»

В Україну повернули унікальну бібліотеку «Гомера Гуцульщини»

У Львівському історичному музеї відкрилася виставка книг з приватної бібліотеки письменника, філософа, перекладача, Станіслава Вінценза, якого називають «Гомером Гуцульщини». Експозицію «Вінценз. Бібліотека» складають майже 1000 раритетних видань.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Вінценз повернеться не просто у Львів - він повернеться у центр міста, тому що на його бібліотеку зможуть подивитися люди прямо на площі Ринок, зайшовши в Італійський дворик у будинку Корнякта, піднявшись на другий поверх у прекрасний величний зал, з вікон якого видно серце міста Лева», - зазначив ініціатор виставки народний депутат Микола Княжицький.

Зазначається, що саме коштом Княжицького бібліотеку Станіслава Вінценза, в якій є унікальні видання Гомера, Данте, Шекспіра, Платона, вдалося придбати в Німеччині.

Серед книг є багато примірників з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника - Єжи Ґедройця, Чеслава Мілоша, Юзефа Чапського, Ґустава Герлінґ-Ґрудзінського, багатьох французьких, німецьких, американських інтелектуалів.

«Визначні письменники підписували книги, даруючи їх Станіславу Вінцензу або його дружині Ірені. Це цілий світ, в якому жили ці люди. І ми вирішили, що допоки ми не маємо дослідницького центру, це має бути доступно, і після виставки передаємо бібліотеку Українському католицькому університету», - наголосив нардеп.

У залі Львівського історичного музею поки розмістили лише частину бібліотеки, де вона буде представлена від 8 до 21 лютого.

Організацією експозиції опікувалися художники Влодко Костирко та Павло Гудімов. На другому поверсі також презентували виставку світлин про життя Вінценза, звичаї і культуру гуцулів.

Довідково. Станіслав Вінценз – прозаїк, публіцист, філософ, дослідник культури Гуцульщини. Він народився у 1888 році на Івано-Франківщині.

Справою життя Вінценза став тритомник „На високій полонині”, науковці порівнють видання з «Іліадою» та «Одісеєю» Гомера. Саме завдяки цій роботі у європейських країнах знають про Гуцульщину.

Вінценз першим в Україні встановив у 1936 році пам’ятник Іванові Франку. У 1939 році НКВС заарештував Вінценза, але невдовзі його звільнили з тюрми. У 1940 році письменник із родиною емігрував. Помер 28 січня 1971 року у Швейцарії. У 1991 році Вінценз та його дружина перепоховані у Кракові.

Раніше Український Дощ писав, що дві українські художниці отримали найвищу нагороду в рамках конкурсу IJungle illustration Awards, яка проводиться щорічно з 2017 року.

А в Естоніїї відкрили музей-книгарню заборонених та цензурованих книжок «Banned Books». Музей працює за адресою Munga 5 у старому місті Таллінна. У ньому зібрані не лише заборонені чи цензуровані книжки, а також ті, які підпадали під масове спалення.

[]
Теги
Схожi
У Києві відбулася презентація історичного видання «Україна. Їжа та історія»
Книги
У Києві відбулася презентація історичного видання «Україна. Їжа та історія»
«Україна. Їжа та історія» – перше видання, яке представляє розмаїття кухні України в регіональному, національному та смаковому вимірі. Книга видана українською та англійською мовами...
Нове дитяче видавництво «Блим-Блим»заснували в Україні
Книги
Нове дитяче видавництво «Блим-Блим»заснували в Україні
В Україні з’явилося нове дитяче видавництво «Блим-Блим», яке публікуватиме розважальні книжки для дітей...
 Український стенд розпочав роботу на книжковій виставці у Мінську
Книги
Український стенд розпочав роботу на книжковій виставці у Мінську
На XXVIII Мінській міжнародній книжковій виставці-ярмарку розпочав роботу український стенд, який організувало Посольство України в Республіці Білорусь у співпраці з Українським інститутом книги...
Книжку Сергія Жадана номінували на PEN America Literary Awards
Книги
Книжку Сергія Жадана номінували на PEN America Literary Awards
Це єдина українська книга, яка представлена у списку фіналістів премії...
В Україні вийде 14-томне видання Лесі Українки без цензури
Книги
В Україні вийде 14-томне видання Лесі Українки без цензури
В українській столиці готуються до презентації видання творів Лесі Українки у 14 томах....