Унікальні екосистеми Землі на межі зникнення. Чим це загрожує?

Вчені Ратгерського університету в США передбачили, що унікальні екосистеми - мангрові ліси - скоро можуть повністю зникнути через підвищення рівня моря, викликаного викидами парникових газів. Стаття дослідників опублікована в журналі Science.
Фахівці з'ясували, що якщо темпи підвищення моря становлять понад шість міліметрів на рік, то мангрові ліси перестають адаптуватися до високого рівня води. За підрахунками, рослини зможуть підтримувати зростання з ймовірністю лише 6,2 відсотка. Такий сценарій прогнозується при високому рівні антропогенних викидів через 30 років. При більш оптимістичному варіанті розвитку подій швидкість підвищення складе менше ніж 5 міліметрів на рік.
Втрата мангрових екосистем призведе до ще більшого збільшення концентрації парникових газів в атмосфері Землі, оскільки ці ліси є великим резервуаром вуглецю. Всього існує 80 видів мангрових дерев, які ростуть в тропічних і субтропічних регіонах, на приливно-відливній смузі узбереж. Вони також захищають берегову лінію від ерозії, штормових нагонів і припливів.
Раніше Український Дощ писав, що вчені зафіксували масову втечу тварин від кліматичної катастрофи.