[]

Унікальна історія життя Катерини Десницької, принцеси Сіаму з Волині

Унікальна історія життя Катерини Десницької, принцеси Сіаму з Волині

Зараз кожен чоловік знає, де живуть найкрасивіші у світі дівчата – звісно ж в Україні. І знали про такий привілей української землі ще з давніх давен. Це доводить історія. Наприклад, всім відомо про долю української дівчини Анасасії Лісовської, яка потрапила у наложниці до турецького сулана, а стала його законною дружиною. Але є ще одна дивовижна історія українки, яка назавжди викарбувала своє ім'я в екзотичній історії Королівства Таїланд.

Мова йде про волинянку Катерину Десницьку, яка стала дружиною принца, частиною королівської родини й, відповідно, носила титул принцеси Сіаму протягом багатьох років.

Майбутня принцеса народилася у 1888 року в сім’ї голови Луцького окружного суду — Івана Степановича Десницького. Після смерті батька родина переїхала до Києва. Пізніше вона з ностальгією згадуватиме в листах до брата київський період свого життя.

Освіту Катерина здобувала в першій жіночій гімназії в Києві — Фундуклеївській, в якій навчалися Анна Ахматова, Софія Русова, Наталя Полонська-Василенко та багато інших відомих жінок. Після закінчення навчання шістнадцятирічна Катя, разом з братом Іваном, поїхала до Петербургу. Всидіти там вона довго не змогла — вивчилася на курсах медсестер і з початком російсько-японської війни вирушила до Сибіру, де досягла великих успіхів у цій справі і протягом одного року здобула три ордени, в тому числі Георгіївський хрест за мужність.

А тим часом у Петербурзі чекав на її повернення палко закоханий залицяльник, з яким вона зустрілася ще до від’їзду, але не надала знайомству особливого значення. Це був ніхто інший, як сіамський (таїландський) принц Чакрабонґсе Буванаф - улюблений син короля Сіаму. 

Катя і Чакрабонґсе познайомились на одному з неформальних вечорів у пані Храповицької. Принц вирішив за будь-яку ціну домогтися прихильності української красуні. Він майже щодня приїздив до неї на розкішній імператорській кареті і дарував коштовності.

Чакрабонґсе буквально закидав листами Катрусю:

«Моя найдорожча подруго серця Катю, невже ти не розумієш, що тобі не варто сумніватися у моїх почуттях? Мені не потрібно нічого, окрім тебе. Якщо ти погодишся жити зі мною, тоді усе буде чудесно, і ніщо не затінить нашої радості. Не може бути і мови про згасання моїх почуттів до тебе. Просто раніше я боявся просити стати моєю...»

Катя довго відмовляла принцу, але врешті решт вони одружилися та виїхали у Сіам. Однак тут їх чекала несподіванка, батьки принца не прийняли цей шлюб, король навіть викреслив сина із заповіту, і принц Чакрабонґсе втратив королівське майбутнє.

Але, попри сімейні чвари, принц таки перевіз свою кохану до елегантного палацу Парускаван. Катя ретельно вчила сіамську й писала довгі листи своєму братові, в яких розповідала про тутешній побут, місцевий етикет і традиції. Деякі сіамські звичаї дратували Катю, як-от мода жінок стригтися коротко, по-чоловічому. Свої ж довгі коси жінка так ніколи не відрізала. Цікаво, але Десницька залишилася православною, хоч її чоловік сповідував буддизм.

У 1908 року молода дружина Чакрабонґсе народила сина Чулу. Попри страшні образи на сина Королева Таїланду, дуже любила онука й назвала його Ноу, тобто «миша». Вона через слуг передавала дитячі речі та іграшки, вимагала щоденних побачень з дитиною, а одного разу попросила показати їй портрет Катерини. Поглянувши на свою невістку, королева сказала: «Яка гарна в неї усмішка!»

Після смерті короля Рами V, його наступник, неодружений і бездітний Вачіравуд, повернув своєму брату Чакрабонґсе королівську долю і зробив його першим спадкоємцем престолу, а Чулу — його Королівською Величністю. Катерина ж одержала титул принцеси Сіаму вищого рангу під іменем На Пхітсанулок — за назвою провінції, управителем якої був її чоловік.

Саме тоді до їх сім`ї нарешті прийшло визнання і розпочався найпрекрасніший період їхнього життя, сповнений кохання та подорожей. Під час однієї з їхніх подорожей Катя і Чакрабонґсе завітали до Києва, де жінка зустрілася з близькими і вони з принцом відвідали Володимирський собор.

На жаль, довгий та щасливий шлюб завершився, коли Катерина вирішила розлучитися із принцом. Чакрабонґсе закохався у п’ятнадцятирічну тайську принцесу, котра доводилася йому родичкою. Він хотів одружитися вдруге і майже зробив це. А Катя через ревнощі і образу виїхала жити до Парижу.  Екс-чоловік Каті помер майже за рік від простуди.

Досі жива внучка Катерини принцеса Наріса Чакрабонґсе. Вона видавчиня і еко-активістка. Наріса написала книгу «Катя і принц Сіаму», де й розповіла світові цю прекрасну історію.

Як розповідає у свої й книзі онучка, син Чулу закінчив Кембридж, став істориком і досліджував свій родовід. А його мати, навіть втративши титул і статки, прожила довге й дуже цікаве життя, в якому було місце пригодам, новим країнам та сміливим вчинкам. І, щонайголовніше, Катерина Десницька завжди пам’ятала, що вона — принцеса Сіаму із Волині.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Знищення російською імперією Запорозької січі
Історія
Знищення російською імперією Запорозької січі
3 серпня 1775 року російська імператриця Катерина II видала маніфест, яким оголосила про ліквідацію Запорозької січі...
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
Історія
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
16 липня 1917 року на відкритому засіданні Центральної Ради Володимир Винниченко урочисто виголосив ІІ Універсал...
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
Історія
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
4 липня 1776 року у Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля...
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
Історія
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
1 липня 1961 року у Сандрінгемі народилася Діана Френсіс Спенсер. Їй не судилося стати королевою Британії, але вона стала «королевою людських сердець»...
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
Історія
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
31 травня 1997 року підписано «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»...