[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

У нас з Росією війна цивілізацій. Саме в цьому наша головна відмінність

У нас з Росією війна цивілізацій. Саме в цьому наша головна відмінність

Спадкоємці совкової імперії часто мене запитують, чим ми пишаємося, чого ми добилися і що ми будуємо після Майдану? І чим ми відрізняємося від жителів Ерефії? Постараюся бути коротким, хоч це мені й не властиво.

Як мінімум, ми можемо пишатися громадянським суспільством, на яке в Росії немає навіть натяку. Державна машина в Росії сильна, потужна, але вона побудована не на повазі прав і свобод громадянина, на його перемелюванні. У нас державні інституції не працюють, а влада імпотентна. І незважаючи на те, що у нас поки слабка держава, у нас вже є сильне і місцями зріле громадянське суспільство. І воно впливає на багато процесів у державі. Менше ніж хотілося б, але вода камінь точить.

Просто треба усвідомити і запам'ятати, що насправді у нас з Росією війна двох варіантів розвитку. Двох цивілізацій. Вони спадкоємці совкових традицій. Технологічна цивілізація, яка байдужа до громадянських свобод і прав. Вони будували і створили державу, яка за рахунок ущемлення прав і свобод отримала необмежений людський і фінансовий ресурс для досягнення цілей провладної меншості. Свої громадяни, для Росії, - це ресурс, яким можна жертвувати для досягнення результату.

Ми вибрали інший шлях. Шлях культурного духовного розвитку, при якому держава служить людині, а не навпаки. Це європейський варіант. І ми поки лише на початку шляху. Ми над цим працюємо. Ламаємо систему. Але рудименти минулого так просто не відмирають. Вони чіпляються за своє місце в системі, іноді відроджує в тій чи іншій формі і чинять опір в особі тих персоналій, яких ми обираємо до влади. Так, ми можемо помилятися. Але помилившись ми хочемо виправити помилку і жадаємо змін, замість тяги до застою і незмінності влади, до якої схильні росіяни.
Ми пройдемо цей шлях. І перші кроки ми робимо. Росіяни ж досить міцно застрягли в минулому. Їм там комфортно. Вони не хочуть іншого. І не будуть прагнути до іншого. Еволюційна модель Росії це не спіраль, а закільцьованих пряма. Коло. Ось по-цьому ладу незалежну Росію вони знову побудували неоСРСР. І фінал цієї споруди передбачуваний. Я не хочу їх образити. Я лише констатую факт.
Нам же необхідно будувати свою державу, де шановані не лише права, свободи і особиста думка, а й непорушні закони. Держава, яка служить інтересам громадян, а не фінансово-промисловим групам. Де обіцянки політика це не популізм, а заплановані ним дії. Держава, яка дорожить своїми громадянами, а життя громадянина безцінне. Де політик не дозволяє собі те, що для багатьох українських політиків сьогодні норма, але неприпустимо для практично будь-якого європейського політика. Держава, яке обслуговує громадянина. Держава-сервіс. А громадянин платить податки і дотримується законів. Це називається баланс. Саме на таких цінностях ми повинні будувати Україну. І нехай нас поки не багато, але ... Дорогу осилить той, хто йде, а ми вже зробили не один крок.

Саме в цьому наша головна відмінність і саме за це віддали життя герої Небесної сотні. Саме за таку Україну борються на передовій патріоти з 2014 року. Саме такої Україну не бажають олігархи і бояться уламки влади януковича. Тому що їм ближче російська модель, коли вони можуть користуватися людьми, а не служать державі і суспільству, звеличуючи Україну.

Українці довели, що можуть впоратися з будь-яким тиском і будуть чинити опір будь-якій спробі насадити диктатуру. Ми вільний народ і цінуємо свободу! Янукович, який втік до Росії, тому приклад. Про це варто пам'ятати тим, хто зараз знаходиться біля керма держави. І пам'ятати вони повинні про те, що народ підняв їх на п'єдестал в разі потреби їх і скине. Це доведено практикою. Судити будемо не по обіцянках, а по справах. Це наш шлях! Але справи сучасної влади скоріше можна назвати справами. На жаль.

Хотілося б мені, що б влада усвідомила відповідальність і перестала грати в популізм, задовольняючи інфантилізм суспільства? Звичайно! Хотілося б мені що б влада змінила свою модель від імітації дій до реальних дій в інтересах України? Безумовно! Чи хочу я що б нас перестало штормити і ми б безупинно йшли своїм вектору розвитку? Безперечно! Але вірю я в те, що влада на це здатна сьогодні? На мій превеликий жаль, але немає! Але і це ми можемо виправити. Хотілося б, що б еволюційним, а не революційним шляхом. Але тут все залежить від влади і від її подальших планів і дій.
А коротким бути не вийшло. Не страшно. Головне, щоб все інше вийшло.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Російські окупанти не планують жити поряд з українцями, вони хочуть жити тут замість нас
Можливу загальну примусову мобілізацію в росії вже називають «могилізацією»
Чого досяг путін за 38 днів війни з Україною: конкретно, по пунтктам
Удар по пологовому будинку та дитячій лікарні в Маріуполі може стати для Путіна початком кінця